Хто що читає ?

Для обговорення концертів, вистав, книжок, фільмів.....та iн.
Аватар користувача
Enot Poloskun
* *
Повідомлень: 66
З нами з: 9.8.12 18:46
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Хто що читає ?

Повідомлення Enot Poloskun » 26.1.17 09:36

Нещодавно закінчив "Джерело" Айн Ренд, книга викликала досить дивні відчуття - читається вона досить захопливо (як на мене, дуже гарна робота перекладача) і одразу хочется її обговорити з друзями, та ловив себе на думці, що не можу знайти або досить виразно сформулювати що саме хочеться обговорити... Після прочитання одразу вирішив передивитися екранізацію 49го року з метою поспостерігати за акторами - чи зможуть вони втілити героїв так, як їх змальвано в книзі. Зважаючи, що авторка також брала участь у написанні сценарію, екранізація здалася теж досить дивною і надто розірванною. Цікаво, чи зрозуміло, про що ця оповідь людині, що не знайома з книгою.
Kiev Inline Downhill Team

Аватар користувача
@Julia@
*
Повідомлень: 7
З нами з: 20.7.17 10:13
Стать: жін
Звідки: Борисполь

Re: Хто що читає ?

Повідомлення @Julia@ » 21.7.17 08:59

Всем приветик. =) Я тоже немного читаю. Сейчас читаю "Финансист", написал Теодор Драйзер. Про Америку конца девятнадцатого - начала двадцатого века. Ну и, собственно, про самого капиталиста и подноготную жизни подобных ему людей. Нравится.

veloOFFline
* * * *
Повідомлень: 599
З нами з: 11.12.03 13:15
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Хто що читає ?

Повідомлення veloOFFline » 21.7.17 13:36

Всем приветик. =) Я тоже немного читаю. Сейчас читаю "Финансист", написал Теодор Драйзер. Про Америку конца девятнадцатого - начала двадцатого века. Ну и, собственно, про самого капиталиста и подноготную жизни подобных ему людей. Нравится.
Улюблена книжка мого дитинства.

Аватар користувача
Велопортал
адміністратор конференції
адміністратор конференції
Повідомлень: 2949
З нами з: 2.12.13 10:01
Контактна інформація:

Re: Хто що читає ?

Повідомлення Велопортал » 23.7.17 02:24

«Хочу и буду»

«Когда человек, которому не нравится его жизнь, осознает или хотя бы начинает подозревать, что дело не в жестокости мира или стечении обстоятельств — что дело в нем самом, и решает измениться, то у него есть все шансы! Шансы стать счастливым. Причем в любом возрасте, семейном положении, благосостоянии и пр.
Я не то что верю, я знаю по опыту психолога, что быть счастливым — это решение. И если вы считаете, что у вас нет проблем, которые мешают наслаждаться жизнью, вам все нравится — эта книга не для вас. Это книга для тех, кто хочет и готов меняться».


Варто читати всім, хто досі не навчився любити та поважати себе.
І не може себе знайти ...


Show
В издательстве «Альпина Паблишер» выходит книга Михаила Лабковского «Хочу и буду», в которой психолог рассказывает о том, как принять себя, полюбить жизнь и стать счастливым.





***

Некоторые рассматривают выбор партнера как способ решить свои проблемы. Материальные, психологические, жилищные, репродуктивные. Это одна из самых распространенных и роковых ошибок. Здоровыми могут быть только честные партнерские отношения. Жизнеспособными могут быть только те отношения, цель которых проста – быть вместе. Так что, если мечтаете о прочном браке, любви, дружбе – сначала придется разобраться с собой и своими «тараканами».

***


Если вы хотите замуж, первое, что вам надо сделать, – выкинуть эту идею из головы. Хотя бы временно. У людей получается то, что они мысленно обесценивают.

***

Распространенная ситуация, когда ссора перерастает в бурный секс, нездоровая. Не увлекайтесь. Такие отношения заканчиваются последним конфликтом, но уже без секса. Если ссоры – постоянная составляющая вашей жизни, однажды унижения, обиды, гнев и прочий негатив уже невозможно будет преодолеть. Конфликт останется, а секс закончится навсегда.

***

«Какие мужчины (женщины) вам нравятся?» – спрашиваю я. И слышу примерно одно и то же: про мужественность-женственность, доброту-надежность, красивые глаза и красивые ноги. И тут же выясняется, что реальные партнеры этих людей совершенно не похожи на идеал. Не потому, что идеала не существует, а потому, что выбор спутника жизни – процесс бессознательный. Через 5-7 секунд после знакомства вы уже знаете, хотите вы этого человека или нет. А встретив доброго с красивыми глазами и ногами, вы легко его игнорируете. И влюбляетесь, наоборот, в агрессивное чудовище, склонное к пьянству (вариант: в инфантильного зайчика, склонного к шопоголизму и эгоизму).

Своего идеального партнера встречают люди, которые к этой встрече готовы: они разобрались с собой, своими детскими травмами
Зависимые от отношений люди вырастают из тех детей, которые были гипертрофированно и болезненно эмоционально зависимы от своих родителей. Такие люди живут с одним только желанием иметь отношения, потому что если у них отношений нет, они и не живут.

***

Спроси вас сейчас: «Вы любили когда-нибудь?», и вы ответите: «Конечно!» И будете мерить любовь уровнем страдания. А здоровые отношения измеряются уровнем счастья.

***

Конечно, многое зависит от того, встретим мы «своего» человека или нет. Такого, чтоб и друг, и любовник (подруга жизни / любовница) одновременно, – это самое удачное сочетание и залог семейного долголетия. Мы все о таком мечтаем, благодарим судьбу или сетуем на нее, забывая, что в счастливых встречах нет абсолютно ничего случайного. Что своего идеального партнера встречают люди, которые к этой встрече готовы: они разобрались с собой, своими детскими травмами и комплексами, пережили и изжили жесткие неврозы, знают, чего хотят от жизни и противоположного пола, и у них нет серьезных конфликтов с самим собой. В противном случае каждые новые отношения становятся испытанием на прочность для обоих участников и неизбежно кончаются взаимным разочарованием и новыми комплексами.

***

Можно, конечно, выбирать партнера рационально. Типа, надежный, не раздражает, тоже хочет детей… Но мне это напоминает тест в интернете: «Какую собаку лучше завести в зависимости от вашего темперамента?» Охотничья или комнатная? Будете вы с ней гулять три раза в день по 45 минут или пусть писает в лоточек? Можно! Но только в том случае, если в отношениях вам не нужны эмоции. Бывает и так. Я же уверен, что основой отношений, а тем более брака, конечно, должна быть любовь.

«Хочу и буду»: фрагменты из книги Михаила Лабковского
Бесполезно кого-то бросать, пока вы не изменились внутренне и пока партнер для вас – способ решить свои внутренние проблемы. Поплачете-поплачете и нового такого же найдете.

***

Невротик всегда ищет кого-то, в ком можно разместить свою огромную обиду на жизнь. Они зависимы не от партнера, а от возможности обижаться на него. Потому что если разместить обиду в себе, она превратится в депрессию.

***

Когда человек не готов ни к браку, ни к отношениям, он подсознательно выбирает партнеров, с которыми невозможно их построить.

***

В здоровых отношениях посуду моют не потому, что «так надо», а потому, что жена пришла усталая, муж, не изображая из себя героя, встает и моет. Он ее правда любит и хочет помочь. А если она прилетела и знает, что он сильно занят, то не будет настаивать, чтоб он ее у трапа встречал. Это не проблема, такси возьмет.

***

Если вы не хотите разочарований от иллюзий, то, во-первых, не стройте иллюзий. Не считайте, что любовь, женитьба или какая-то другая ситуация поменяет вашу психологию или психологию вашего избранника. Думать/мечтать/грезить, что «когда мы поженимся, он пить перестанет», это ошибка. И что он нагуляется до свадьбы, а потом резко станет верным супругом – тоже. Поменять можно только себя.

***

Потребность в отношениях у невротика гораздо выше, чем у здорового человека. У маленького ребенка нет никого, кроме родителей, и все его эмоции зависят только от них. И если отношения в семье были плохие, то жизнь шла наперекосяк. Так и тянется… У здорового не бывает, что если отношения заканчиваются, вся жизнь прямо полностью теряет смысл. Находятся и другие дела. Отношения занимают свое место в его иерархии ценностей, но не обязательно первое.

Инструкция «Как найти и не потерять своего человека»

• Влюбляйтесь на здоровье. Рациональные доводы и критическое мышление на этапе влюбленности не работают.
• Когда с глаз спадет пелена, перестаньте бояться «все испортить». Оставайтесь собой.
• Говорите, что вам не нравится.
• Не бойтесь расставаться, если вы сказали, а вас не услышали.
• Не бойтесь остаться в одиночестве. Не бойтесь, что такой любви больше не случится. Если будете личностью: свободной и независимой – еще обретете своего человека. А будете трусить – потеряете того, кого уже встретили и полюбили.
В здоровой ситуации человек хочет жить вместе с любимым. Тут не «кому как нравится», а именно так. Любите? Значит, живете вместе! Все остальное – нездоровые, невротические отношения. Если вам говорят что-то другое: про «не готов», про гостевой или экстерриториальный брак – не ведитесь. Если вы сами боитесь совместной жизни, то хотя бы отдавайте себе отчет в том, что это невроз.

***

Сексуальное влечение у нас всю жизнь вызывает примерно один и тот же внешний облик и один и тот же набор качеств и черт. Влечение включается или молчит, когда мы впервые видим человека и бессознательно его оцениваем. Как известно, мужчина принимает решение «хочет – не хочет» в течение 3-4 секунд, женщина подольше – 7-8. Но за этими секундами стоят годы и годы ранних переживаний. Либидо покоится на всем опыте совсем детских и уже подростковых впечатлений, картинок, эмоций, страданий. И все они прячутся глубоко в бессознательном, а на поверхности остаются, например, форма ногтей, мочка уха, цвет кожи, форма груди, рук… И вроде такие очевидные приметы и конкретные параметры, но на самом деле все гораздо глубже и непонятнее.

***

Я против расставаний через силу. Расставаний в жанре «Я тебя никогда не забуду, я тебя никогда не увижу…» Метания, страдания, и пошло-поехало – драма, слезы, «я люблю тебя, я не могу без тебя жить, но раз ты так со мной поступаешь…» Не можете жить – так не расставайтесь! Невротические отношения – это именно когда врозь невозможно, а вместе еще хуже. Фокус не в том, чтобы развестись или расстаться, а чтобы вас перестали сексуально привлекать те, кто вас мучит, изводит неважно чем – побоями или невниманием.

***

Выйти из отношений намного легче, если вы осознаете, что на самом деле вам все это не нравится и не нужно, что у вас не любовь, где важен сам человек, а зависимость от эмоций. Причем эмоций болезненных.

***

Тот, кто психически здоров, ориентируется на свои чувства и всегда выбирает себя. Ни красота, ни любовь не требуют жертв. А если требуют, это точно не ваша история. Нет такой цели, ради которой стоит что-то терпеть в отношениях.
Вкладення
Хочу и буду. Принять себя, полюбить жизнь и стать счастливым.jpg
Зображення

Аватар користувача
ВелоКиїв
*********
Повідомлень: 2985
З нами з: 9.11.06 21:51

Re: Хто що читає ?

Повідомлення ВелоКиїв » 3.8.17 03:21

«Потік. Психологія оптимального переживання»
Мігай Чиксентмігаї

1. Потік і потокова діяльність
Потік – це стан внутрішньої рівноваги, який виникає при повній концентрації уваги на поставлене завдання і досягнення мети. Коли ми займаємось тим, що захоплює нас, змушує зануритись цілком і повністю, то часто говоримо, що «знаходимося в потоці», «пливемо за течією», не помічаючи нічого навколо. Відчути потоковий стан можна, читаючи цікаву книгу, займаючись улюбленим хобі, слухаючи улюблену музику.

За словами Чіксентміхайі, є заняття, які без особливих зусиль допомагають абстрагуватися від зовнішніх умов і черпати натхнення зі стану внутрішньої рівноваги. Але досягти стану оптимального переживання можна і в будь-який інший діяльності, наприклад, в роботі.

2. Управління хаосом

Природний стан нашої свідомості – це хаос, в якому панують некеровані думки, спогади і переживання. Потік, або оптимальне переживання – це, навпаки, стан внутрішньої впорядкованості. У цей момент неспокійна свідомість, яка зазвичай прагне до контролю за подіями, частково послаблює свою хватку: психічної енергії недостатньо для того, щоб впоратися з двома завданнями одночасно. Таким чином енергія звільняється і направляється на спокійний рух до вирішення поставлених завдань.

У стані оптимального переживання людина знаходиться на межі своїх можливостей. Вона здатна знаходити рішення на кожен новий виклик і завдяки цьому відчувати почуття гармонії і задоволеності. На думку Чиксентмігаї, для досягнення стану потоку рід діяльності не має ніякого значення: якщо перед нами стоїть складне, але посильне завдання, рух до його вирішення виносить на новий рівень розвитку і дарує новий досвід.

3. Тренування потоку

Існують види занять, завдяки яким можна навчитися стану потоку і практикувати його. Їх поділяють на фізичні (спорт, йога, прогулянки, прослуховування музики, приготування улюбленої їжі) і інтелектуальні (читання, наука, творчість). Вони вимагають саме того ступеня залученості, який необхідний для оптимального переживання, здатні надати почуття радості від поточного моменту, подарувати нові ідеї та відкриття в процесі. При цьому важливим є не рівень професіоналізму в обраному занятті, а ступінь зацікавленості в ньому. Зазнавши почуття потоку в своєму фізичному або інтелектуальному захопленні, людина буде прагнути до нього в роботі і житті, і головне – їй вже буде зрозумілий механізм його досягнення.

4. Проблема як виклик і розвиток

Стан потоку можна досягти в діяльності, досить складній, щоб викликати інтерес, і потребуючій навичок, щоб впоратись з нею. Для кожної людини цим заняттям може бути щось своє. Наприклад, це змагання у спортсменів. Кожен з учасників докладає чималих зусиль, знає, на що здатний, але їх стан потоку – це прагнення до власного нового рівня. Саме процес, в якому поліпшуються навички, а не його результат, має першорядне значення. При цьому вдосконалення можливо тільки при відповідності завдань і умінь.

5. Концентрація уваги

Для потоку необхідна достатня зосередженість і концентрація на процесі, інакше будь-який відволікаючий фактор буде виводити з цього стану. У той же час, якщо людина достатньо занурений в завдання, і її дії починають набувати характеру майже автоматичних, то концентрація стає природною, як дихання. Для незначної в поточний момент інформації в свідомості просто не залишається місця.

Глибина залученості витісняє зі свідомості сумніви, переживання, зацикленість на негативних думках. Але вірно і зворотне: відсутність переживань дозволяє легко поринути в потік.

6. Цілі та завдання

Людина може досягти потоку, тільки якщо вона розуміє мету своєї діяльності і представляє її кінцевий результат. Завдяки цьому стає ясно, які ставити завдання, в якому напрямку рухатися і що робити, з’являється необхідне почуття контролю. Але варто враховувати, що завдання, яким треба було зайнятись одного разу, може привести до постановки більш довгострокової мети (наприклад, одна успішна подача м’яча викликала бажання освоїти цілий вид спорту).

7. Отримання зворотного зв’язку від процесу

Для досягнення стану потоку потрібна можливість отримувати зворотний зв’язок, що рух до поставленої мети йде вірно. Регулярне підтвердження успішності зусиль, що докладаються здатне підтримувати стан оптимального переживання.

Однак далеко не у всіх видах діяльності можна отримати чіткий зворотний зв’язок. Наприклад, представники творчих професій (художникам, композиторам, музикантам і т.д.) далеко не завжди з самого початку знають, яким має вийти твір в результаті. Але, як каже Чіксентміхайі, не обов’язково представляти кінцеву мету своїх дій – зворотний зв’язок є вже в процесі руху до неї. Наприклад, один мазок пензля добре вписався в ціле полотно, створив у художника почуття задоволеності і зберіг умову для подальшого його перебування в потоці.


8. Контроль над ситуацією

Будь-яка активність в стані потоку дозволяє відчувати контроль за своїми діями і всім, що відбувається в процесі. Найбільш яскраво це відчувають люди, які займаються діяльністю, пов’язаною з високою часткою ризику, наприклад, екстремальними видами спорту. За їх словами, при належному рівні розвитку в своїй справі і достатньому досвіді, почуття контролю за тим, що відбувається стає в рази вище, ніж може бути в більш спокійній ситуації, де все може розвиватися набагато більш несподівано, оскільки не піддається управлінню і пряму втручанню.

Але не обов’язково займатися екстримом, щоб зануритися в стан оптимального переживання. Справа, в якому ви добре розбираєтеся, також може викликати відчуття контролю за тим, що відбувається, оскільки все у ваших руках. При цьому важливо не піти з головою в це заняття, щоб не потрапити в залежність від нього, уникаючи «неконтрольованої» зовнішньої реальності.


9. Розширення меж свого «я»

Коли людина знаходиться в потоці, вона немов «розчиняється» в справі, втрачає своє «я». Однак, незважаючи на це, після закінчення потокового заняття воно стає сильнішою, ніж раніше.

Щодня люди занадто багато уваги приділяють своєму «я», що призводить до появи необґрунтованого занепокоєння: думки «чи все зі мною гаразд», «що про мене думають колеги», «чи достатньо я відповідаю вимогам» займають значну частину свідомості, а на відновлення гармонійного внутрішнього стану, зруйнованого цими думками, витрачається психічна енергія.

У потоці відбувається розширення меж свого «я»: захоплений людина, що втілює поставлені перед собою цілі, зацікавлена лише в діяльності, що приносить їй радість, і не витрачає уваги на самоаналіз. Виникає почуття гармонійної єдності з робочим простором, командою, світом навколо.

10. Свобода від зовнішніх умов

Знаходження в життєвому потоці і випадання з нього відбувається з причин, не залежних від умов, в яких існує і розвивається людина, група людей, ціле покоління. Незважаючи на розвиток цивілізації, нові можливості і якість життя, наші сучасники в більшості своїй не набагато щасливіші предків.

На внутрішній стан, з яким люди йдуть по життю, впливають всі ті ж умови потоку, про які ви вже знаєте: постановка складної, але посильної мети і завдань відповідно до вмінь та навичок, концентрація уваги, отримання зворотного зв’язку, почуття контролю, здатність бачити виклик в проблемній ситуації. Дотримання цих умов дозволяє частіше відчувати оптимальні переживання і робити їх своїм звичним станом.
Вкладення
Потік Чіксентміхайі Міхай.jpg
Зображення

denis_1
новичок
новичок
Повідомлень: 1
З нами з: 20.11.18 07:58
Стать: чол

Re: Хто що читає ?

Повідомлення denis_1 » 25.11.18 15:24

«Потік. Психологія оптимального переживання»
Мігай Чиксентмігаї
Крутая книга! Как раз сейчас изучаю) только мне больше аудио по душе)

Аватар користувача
aitlanka
*
Повідомлень: 3
З нами з: 22.2.19 11:39

Re: Хто що читає ?

Повідомлення aitlanka » 22.2.19 20:36

Сейчас читаю книгу по психосоматике. Очень увлекательное чтиво)

Аватар користувача
Arki
*
Повідомлень: 17
З нами з: 21.2.20 20:59
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Хто що читає ?

Повідомлення Arki » 23.2.20 23:07

Мало часу на читання, нажаль. Тому лише новини читаю, але якщо відпутска чи дома, то тоді історичні книжки

Аватар користувача
paulinajozwiak992
новичок
новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 13.9.23 21:49
Стать: жін
Звідки: Київ

Re: Хто що читає ?

Повідомлення paulinajozwiak992 » 17.9.23 15:38

«Атла́нт розпра́вив пле́чі» Айн Ренд


Повернутись до “Культурне життя України: турбота про духовну спадщину країни, та культурний розвиток генофонду нації”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей