Соло Петрос 24.07.16

форум для тих, хто збирається поїхати в похід на велосипедах
Аватар користувача
saladin85
* *
Повідомлень: 102
З нами з: 3.9.11 20:15
Стать: чол

Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення saladin85 » 11.8.16 19:26

Викладу свій міні звіт в рамках конкурсу велопоходів "Глобус України - 2016".

Соло Петрос ( одноденний маршрут 24 липня '16 року )

Ідея велопоходу: відвідати один із найбільш цікавих з точки зору велосипедиста двохтисячника українських Карпат гору Петрос ( висота 2020 м ).

Зазвичай стараємось кожного року піднятися на Петрос, тому і цей рік не став виключенням. З моїх друзів багато хто сам і ходить і їздить велосипедом в гори, тому і я давно хотів спробувати як то, але щось ніяк нагоди не було.
Ну все, вирішив то вирішив: звечора зібрав наплічник, пару годин сну, дорога нічним містом до вокзалу та 4 години потягом до до ж/д станції Свидовець ( між станціями Ясиня та Кваси. Також це і відправна точка для тих, хто вирішив помандрувати в сторону Драгобрата ).

Десь о 7:15 вийшов на своїй станції і далі 7 км асфальтом легеньким спуском до Кевелева ( в бік Квасів ) - саме те щоб розігрітись. З'їжджаємо з траси і починається 19 км підйом із 1100м набору до полонини Шумнєска - ця ділянка маршруту дуже цікава: звивиста стара австрійська дорога з помірним градієнтом, що проходить старим карпатським лісом та ще не розбита лісовозами ну просто створена для велосипеду. Загалом до Шумнєски з'їхалось доволі легко і швидко (1:50 від ж/д станції). На полонині є чудове місце для відпочинку та перекусу - панорамний столик, але в цей день в горах було багато туристів і він був зайнятий, тому перекусив пізніше. Від полонини ще десь 1,5 км траверсуємо г. Петрос до початку найважчої частини маршруту: 3 км підйом з 450 м набору на саму гору ( сам з'їзд з дороги на підйом не дуже помітний так як закритий кущами, але якщо бути уважним і не прохлопати знак - не промахнетесь). Ну а далі 50% йдемо, 50% їдемо, пропорції залежать від рівня підготовки та вашого бажання повкручувати в цей день ;)

Зображення

В 10:00 вже був на вершині. Поки піднімався на гору найшла величезна хмара, що трохи підпсувала настрій, адже знаменитих карпатських краєвидів сьогодні не побачити :(
А в ясну погоду з Петроса вони просто неймовірні: вся Чорногора проглядається до обсерваторії на г. Піп-Іван, а також румунська частина Карпат. Ось декілька фото із попередніх подорожей ( ну хіба не заради цієї краси всіх нас так тягне в гори ? ).

Зображення

Зображення

Зображення

На горі якісь мандрівники там шукали печеру: що за печера без поняття - не чув навіть ніколи ). Одівся, декілька фото в хмарі. Думав перекусити, але холод і вітер погнав мене вниз.

Зображення

Зображення


Зазвичай з Петроса спускаємось в Кваси, але цього разу вирішив спробувати щось нове: спуск в Білин, крім того я вже давно на нього поглядав. Від столів на Шумнєсці траверсуємо Шешул з лівого боку - це найпоганіша ділянка: вузька глибока колія де досить проблемно педалювати, але то б ще таке, якби не зарослі кущів, які луплять і деруть руки, лізуть в очі. Одним словом цей кусок кака - не їдьте ним. Шешул краще об'їхати траверсом з іншої сторони ( див. фото в кінці ). Далі класний спуск полониною і заїзд в ліс ( ну, хто не дружить з коліями, мабуть не оцінить ). В лісі широка лісова дорога: є пару болотяних місць, але "збирачі дарів природи" моциками розкатали об'їзди. Пару підйомів, один навіть пройтись прийшлось ( десь 200м по сипучому камінню ).

Зображення

Зображення

По треку мав спускатись в Білин, але по дорозі натрапив на пастухів з їхніми дурними вівчурами. Один такий, самий здоровий з них, побіг мені на зустріч. Гуцули щось там йойкали - псу по барабану. В той момент я вирішив просто розвернутися і втекти від нього: щось зустріч на одинці з ним ніяк не приваблювала та й знайомі не раз привозили подрані штани після таких от знайомств :) Тому поїхав я собі спокійно по плану Б в Розтоки і, як виявилось, спуск туди нічого такий: здебільшого звивиста кам'яна дорога, місцями прямо якийсь rock garden ( дослівно: кам'яний сад ) - дуже сподобалось.
Далі по асфальту покотив собі в Рахів на потяг, мав ще досить часу в запасі. Покатався по місту, потім місцевий хлопчина мені розповів про особливості життя в прикордонних містах :), ще на річку заїхав і далі довга дорога додому в спекотному раховозі ( місцева назва потягу ІФ -Рахів ) :)

Зображення

Підсумовуючи:
Дуже рекомендую цей маршрут для велоподорожі: він цікавий та різноманітний як і природою та краєвидами так і своїм рельєфом де, окрім підйому на саму гору, немає ділянок не не можна проїхати на велосипеді. Також багато місць де можна наїстись афин ( чорниць ), звісно якщо вони вже доспіли, але якщо дуже голодні, то можна і не доспілі :)

По відстані вийшло 60 км, набір висоти 2500 м.
Витрати склали: 37 грн на квитки та 30 грн на їжу. І того 67 грн.
Відправлення приміського потягу Івано-Франкіськ - Рахів з ІФ 03:08 прибуття на ст. Свидовець ( між ст. Ясиня та ст. Кваси) 07:13; назад з Рахова о 14:31 у Франківську о 19:40, тобто на сам маршрут маємо 7 год, чого більш, ніж достатньо.
Як запасний варіант повернення: міжміський потяг Рахів - Львів ( відправлення з Рахова о 00:16 ). Але в такому випадку вже необхідна наявність паспорту та чехла на велосипед.

Трек поїздки: https://www.strava.com/activities/652223962
Більше фото: https://www.goo.gl/photos/4bQXCvccWdcdjVFM6
Відео від relive.cc: https://www.relive.cc/view/652223962
Востаннє редагувалось 22.12.16 19:50 користувачем saladin85, всього редагувалось 4 разів.

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення Максим Козуб » 12.8.16 22:00

І на вершину саме заїжджали?! А на чому: яка модель Спеша (я новачок, по фото розпізнати не зможу), яка гума?

Аватар користувача
saladin85
* *
Повідомлень: 102
З нами з: 3.9.11 20:15
Стать: чол

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення saladin85 » 12.8.16 22:24

І на вершину саме заїжджали?! А на чому: яка модель Спеша (я новачок, по фото розпізнати не зможу), яка гума?
так, на вершину заїжджав, правда там від траверсу Петроса вже досить крутий підйом починається, але майже все можна їхати, хоча кому як :) А до цього місця все їдеться на 100%.
Спеш стампджампер 29 карбон, покришки спеш фаст трек

Аватар користувача
AlexGer
* * * * *
Повідомлень: 1681
З нами з: 10.3.13 02:05
Стать: чол
Звідки: Киев, Лівобережна

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення AlexGer » 13.8.16 00:47

але майже все можна їхати, хоча кому як :)
Ну, это преувеличение, там не едется половина, ваша страва тому подтверждение. Лучше можно только свежим, на легке, если до траверса довезут.
Ту должна быть какая-то умная фраза, но будет абыр...

Аватар користувача
saladin85
* *
Повідомлень: 102
З нами з: 3.9.11 20:15
Стать: чол

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення saladin85 » 13.8.16 07:49

Минулого року не виїхав три кусочки, цього було лінь напрягатись :) ну але, в середньому так, десь половину прийдеться пройтись. І на сам підйом на Петрос займає десь 30 - 40 хв

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення addonis » 6.2.17 18:50

С энтой стравы можно треки качать? Я новичок - не знаю...
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
saladin85
* *
Повідомлень: 102
З нами з: 3.9.11 20:15
Стать: чол

Re: Соло Петрос 24.07.16

Повідомлення saladin85 » 6.2.17 19:44

С энтой стравы можно треки качать? Я новичок - не знаю...
В базовій версії не можна, тільки в платній. Але є плагін для браузерів хром та фаєрфокс який дозволяє завантажувати: http://e-ivanov.ru/projects/strava-export-gpx/.
Якщо не вийде - напишіть, закину на GPSies


Повернутись до “Походи”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей