Тест-драйв Langtu KS3.1.

Клуб шанувальників складних велосипедів
Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Technician » 5.4.17 13:03

Зображення

Біцепси стегон та чотириглаві м'язи палають вогнем. Серце відбиває метричну дріб і зараз, здається, вистрибне із грудей. Спина мокра, дихання глибоке і важке, казуальний одяг сковує рухи і я вже жалію, що вдягнув звичайні джинси, а не велотруси з лайкри, заради зовнішнього вигляду. В спортивному одязі я виглядав би астронавтом серед офісного планктону.

День тому назад я спокійнісінько в'їхав по цьому підйому на зубатому найнері, але зараз мені рішуче не вистачає діапазону передач. Ні, мені не важко тиснути своїми шосейними стегнами найлегшу передачу з усіх сил, проте емпат в цей момент уявляє звичайну людину на цьому ж підйомі. Вона не зможе. П'ять кілометрів апхілу по гірському серпантину. Місцеві дивляться на мене, яка на скажену мавпу в картинній галереї. Вони рухаються цими схилами кожен день, але жоден з них не наважується витрачати сили на рух велосипедом. Краще пішки. Краще авто.

В гори на складаному велосипеді?

— Pfff!

Зображення

Під моїми 188 сантиметрами — маленький міський ровер Langtu KS3.1. В нього скромна планетарна передача на 3 швидкості, з лівої гальмівної ручки вже відривається гумова накладка і телескопічна рульова труба помітно розкачується на ходу взад-вперед. Я виставив підсідельний штир на 4 см вище мінімально допустимої позначки, але відчуваю, що треба більше. Нормальна людина доїде ним до роботи, або бодай до метро. Він не призначений для того, що я йому приготував. На ньому треба тихенько стелити по велодоріжці 15 км/год, а я зараз лечу по ідеальному асфальту більше тридцяти з каденсом за сотню і сподіваюся в'їхати на довгий серпантин з набором висоти 700 метрів.

Повний бовдур. Шосе головного мозку невиліковне.

Зображення
Show
Зображення
Шатунам не вистачає жорсткості, гальмівні ручки мають страшенний вертикальний хід і на спусках я боюся, щоб вони не тріснули. Іноді градієнт доходить до 17%, я фізично не можу втягти себе нагору, розкручуючи під сотню обертів, але на відміну від найнера з гірським розрахунком, цей велосипед охоче реагує на потужне штовхання біцепсами стегон. Здається, що ось-ось, і мої стегна розірвуть джинсову тканину. Такого воркауту я не пам'ятаю навіть на сталевому італійці!

Langtu вперто дереться нагору, немов гірський козел, не зважаючи на неадекватно вузький діапазон, а якщо чесно, то не зважаючи на неадекватність ровериста, який поїхав на складаному велосипеді в гори. Безглуздо. І це того варте. Тут, в горах, в мене є можливість вибрати з купи велосипедів і ще жоден не cпровокував появи на обличчі по-дитячому щасливої усмішки, як цей маленький китайський вєльчік.

Зображення
Show
Зображення

Секрет в геометрії. В нього низько розташований каретковий вузол і він залюбки реагує на керування центром тяжіння. В даному випадку це особливо важлива властивість, адже при такій короткій колісній базі, покладатися на відхилення кута керма — справа небезпечна. Велосипед різко реагує на будь-які маніпуляції кермом і не дай боже вам потрапити в яму. KS3.1 жвавий, живий, немов шосейник, якому не пощастило народитися складаним малятком. Не стане перебільшенням, якщо скажу, що по концентрації фана від їзди на цьому велосипеді, мало подібного відчував. Несподівано. Китайський Вовк (а саме так перекладається слово "Langtu" з мандаринської), вгризається в кожний розгін і тримає інерційний імульс до останнього, навіть в крутий підйом. Важко повірити, що такої жвавості китайцям вдалося добитися від алюмінієвої рами.

Зображення
Show
Зображення
Трансмісія Shimano Nexus 3 перемикається з півоберта. Натурально, з півоберта. Я не встигаю провернути до клацання кволеньку ручку гріп-шифту, а передача вже ввімкнулася. І чому їх так мало? Питань немає: для міста вистачить кожному, навіть якщо ваш шлях на роботу пролягає через Андріївський узвіз. Але не тут, на серпантинах. Заїхав на гірську гряду тільки завдяки дурі в ногах. Якщо б додати ще дві: нижню та верхню, ех...

Спускатися з серпантина весело, але на педалі тиснути немає сенсу. Велосипед весело керується і викликає безліч позитивних емоцій від своєрідного тілесного діалогу, проте на спусках відчуваєш себе обділеним: крутиш вхолосту. На третій передачі при каденсі за 150 злітає ланцюг і в сутінках без мультитулу доводиться помучитися зачепити його назад. Пластиковий захист повністю закриває трансмісію від контакту з одягом і я не можу туди протиснути пальці. Під та над великою зіркою проходять обмежувачі, які заважають в цей момент.

Зображення

20-дюймовий діаметр та коротка колісна база змушують поважати ями та лежачих поліцейських. В KS3.1 я б одразу замінив гальмівні ручки. Стокові занадто розхлябані. Гальмує велосипед, втім, адекватно. Спочатку, моїй широкій дупі на стоковому седлі-дивані було зручно; після 40 с гаком кілометрів вкручування в режимі "Упоротий +" став потроху відчуватися деякий дискомфорт, але ж дайте скидку на те, що, по-перше, в тестовому заїзді я використав велосипед не за призначенням, а по-друге, 40 км в місті в одну сторону — щось з категорії фантастики навіть в Києві, якщо ви живете всередині міської смуги, звісно.

Ладно, і так вже багато сказано. Можна було б написати нудні слова про переваги складаного велосипеду над повнорозмірним чи по-бухгалтерськи перелічити комплектацію велосипеда і як він легко складається за 16 секунд... Все це не має значення, коли велосипед, не зважаючи на свої очевидні вади, дарує стільки емоцій. Велосипед може будь-яким, може мати будь-яку комплектацію — щастя не в Дюра Ейсі. Якщо він не дарує ірраціонального відчуття, якому немає виміру, краще обійдіть стороною. Дюра Ейс цього не виправить. Якщо в ньому щось є таке незбагнене, що змушує усміхатись... В мережі мало інформації і майже нічого від виробника. На парі форумів, де власники Langtu розповідають про свій досвід з цим брендом, можна зустріти багато гарних відгуків (переважна більшість з яких практичного характеру) і я охоче приєднаюсь до загальної думки. Покупка складаного велосипеда частіше за все проходить під диктат калькулятора: там зламається, тут не надійно, це замінити. Сердечно не очікував, що утилітарна табуретка може подарувати стільки емоцій людині з невиліковним шосеїзмом в термінальній стадії. Чи це не найкращий комплімент?

Зображення
tumbleweed-092.tumblr.com

Аватар користувача
Александр М.
* * * * *
Повідомлень: 1074
З нами з: 1.4.11 20:16
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская площадь

Re: Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Александр М. » 6.4.17 11:31

Красиво написал, молодец!
А пробовал крутить на складнике стоя танцовщицей? Это непросто)
Scientia potentia est.

Аватар користувача
Cheshire Cat
* * *
Повідомлень: 211
З нами з: 28.4.16 16:00
Skype: natka_485
Стать: жін
Звідки: Хмельницкий

Re: Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Cheshire Cat » 6.4.17 12:24

#Дима_живи
Однако, интересный опыт, наверное.
Сама не могу представить, чтобы на складничке можно было ездить куда-то дальше, чем по городу.
I'm not crazy, my reality is just different from yours... (c)

Аватар користувача
Angel
* * * *
Повідомлень: 687
З нами з: 12.3.07 23:57
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Angel » 6.4.17 18:46

#Дима_живи
Однако, интересный опыт, наверное.
Сама не могу представить, чтобы на складничке можно было ездить куда-то дальше, чем по городу.
http://tibor-ua.livejournal.com/4183.html
https://tibor.io.ua/album350801
Как пагодка в Маскве? (ц)

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Technician » 6.4.17 19:32

Красиво написал, молодец!
А пробовал крутить на складнике стоя танцовщицей? Это непросто)

Спасибо. Кажется, что проще, чем на МТБ.
tumbleweed-092.tumblr.com

Аватар користувача
Александр М.
* * * * *
Повідомлень: 1074
З нами з: 1.4.11 20:16
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская площадь

Re: Тест-драйв Langtu KS3.1.

Повідомлення Александр М. » 15.4.17 14:37

Дима, я бы не сказал, что легче, чем на мтб. На мтб база длиннее и он устойчивый, а на короткой базе складника, стоя, ты опасно неустойчив.
Езда на складнике с колёсами 20" заметно прокачивает умение езды на велосипеде вообще.
Я пару лет регулярно ездил в центре Киева на складнике по 20км в день с вертикальным набором 250 (с Соломы на Печерск). И скажу, что по Киеву он летает классно. Именно после складника я понял, что хочу шоссейник.
Два года назад я по приколу на нём проехал классический шоссейный маршрут Валы-Васильков-Обухов. На длинной дистанции устают прежде всего руки от прямого руля, так как против ветра приходилось ложится грудью практически на руль и руки затекали, в остальном нормально.
Для города складник хороший вариант, но надо уметь на нем ездить.
Scientia potentia est.


Повернутись до “Folding”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей