Велофара 3.7 В.

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 20.10.13 09:54

мало ли чего народ покупает? массовое мнение не обязательно правильное, и кто говорит о продаже, о прибыли кроме Вас? и сами говорите о ограничении тока и о высоком КПД. наверное знаете, за счет чего? наверное щас пруфы полетят, схема этого лрайвера. Ато если посмотреть такие же выше - можно в комплекте к ним доссель таки увидеть. Думаете они аж начиная с какой-то модели осознали, что были неправы? Хотя резистор R220 видите - это 0,22Ом датчик тока тобишь. Чуть выше и правее его - "L-" а чуть левее и ниже большого желтого конденсатора ( возможно лишней штуки :))) )- контактная площадка "L+". Мож таки для катушки? кста. тинька в 8-ногом корпуcе идет. а тут - 10. совсем не удачный пример... //вы же не будете утверждать, что это QFN/MLF...

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 20.10.13 10:44

Мое утверждение о высоком КПД базируется принципе ШИМ модуляции, транзистор работает в ключевом режиме, тоесть только вкл и выкл, так как сопротивление у транзистора мизерное то напряжение на нём почти не падает, соответственно и меньше тока превращается в тепло... но почему я всё это пишу, ведь многие тут кто делал что-то подобное это знают.

Помогите пожалуйста подобрать транзистор, ато на материнке уже нету, мне главное чтобы был доступный, дешёвый, N-канальный мосфет с током не менее 2 А и мин напряжением на затворе в 2.8 В.
Так как нету норм паяльника то с СМД думаю не справлюсь :dash2:
Ускладнювати просте - просто...

Аватар користувача
homyak
* * * * *
Повідомлень: 1482
З нами з: 26.3.09 21:01
Стать: чол
Звідки: киев-шулявка

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення homyak » 20.10.13 11:28

Мое утверждение о высоком КПД базируется принципе ШИМ модуляции, транзистор работает в ключевом режиме, тоесть только вкл и выкл, так как сопротивление у транзистора мизерное
Зображення

все вірно.... проте лише в теорії. Зелена осцилограмма. транзистор вимкнувся, - струм пропав... транзистор ввімкнувся, - струм пішов. Проте навіть на вашій досить грубій осцилограммі із низькою роздільною здатністю видно що вона ближча до другого, червоного графіку... А тут вже не просто ввімкнув/вимкнув. Потрібно звикати що речі часто змінюють свої властивості, якщо змінюются умови.
Твердий лід стає водою після нуля. Конденсатор стає з ізолятора стає провідником на частоті, а польовий транзистор набуває резестивних та ємкосних характеристик. І це лише зона біля кілогерцу. Уявіть які задачі доводится інженерам вирішувати, проектуючи схеми на гігагерцових частотах. Там навіть невірний поворот провідника на платі вже може мати вплив.

Відносно того, - викладувати схему/прошивку чи ні. Погоджусь із братом, - все ж схема досить сира. Ви не запропонували нічого свіжого, нового, цікавого, чого нема у інших. Якщо хтось захоче побудувати свою фару, проте не розробляти її, - є кращі варіанти до повторення. Проте маючи мінімум знань він "цей самий хтось" може наткнутись саме на вашу схему, і будувати саме її.

Ніхто не амагається відбити бажання у вас творити, - навпаки... продовжуйте... Проте, - поки не вийде конкурентний продукт, - не варто пропонувати копіювати його іншим.
Відносно того що і у китайців такі ж драйвера: Китайці ще яйця із желатину роблять, і холодні світлодіоди у всі фонарики ставлять щоб цифри високі отримати. Китайці працюють на ринок, - щоб за дорого продати дешевий продукт, що деякий час буде видавати зачвленні ТЧХ. Не варто копіювати в любительскому фаробудуванні подібну тактику.
Некоторые велосипедисты не надевают шлем, потому что у них в голове и так пенопласт.

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 20.10.13 12:01

плюсану з приводу поведінки _всього_ на ВЧ. ні стру ні напруга миттєво не міняються, бо для цього потрібна буде нескінченно велика потужність. має місце перехідний процес, і чим гірші фронти - тим більше тепла на транзисторі. ну і про транзистори http://ec.irf.com/v6/en/US/adirect/ir?c ... 4294841672 вагон і возик. я, чесно, не в курсі, що там в ваших магазинах є. Доречі рекомендую переходити таки на SMD. це не боляче ;-) і паяльна станція там зовсім не обовязкова. А можливість взяти 100шт. компонентів дешевше ніж 10шт, отримати маленьку і легеньку платку (що важливо в умовах вібрації) - приємний бонус)
Доречі. яка причина смерті тих транзисторів, що були раніше? невже пробой?

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 20.10.13 12:31

Наскільки я зрозумів ці пилкоподібні імпульси які ніяк не схожі на меандр формуються за ємкості яка є особливістю технологічного процесу транзистора, але в такому випадку у мене є один аргумент, можливо навіть комусь здасться смішним, навіть після 2-х годин роботи транзистор був холодний, навіть не теплий, власне у схемі крім світлодіода і транзистора більше грітись немає чому, хіба що провідникам, наразі працюю над цим, треба підібрати оптимальну товщину, щоб були не товсті і не тонкі на яких напруга би падала на пару десятих вольта.
До речі, я тут переглянув мою схемку і знайшов помилку, у мене розпаяно таким чином, R1 стоїть перед R2, що може бути причиною того що на виході у мене не меандр а майже "пилка" відповідно внутрішня ємкість не відразу розряджається в землю а поступово падає бо перед землею є резистор...
Ускладнювати просте - просто...

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 20.10.13 12:34

Доречі. яка причина смерті тих транзисторів, що були раніше? невже пробой?
Ні irf 630-й цілком справний, просто я спочатку витік і стік переплутав, а потім подивився цого ВАХ і зрозумів що такий транзистор не підійде.
Ускладнювати просте - просто...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 20.10.13 12:49

корпус TO220 може розсіяти до 80Вт такі справи ) у мене і SOT23 не грівся, коли 40 Вт. качав :) але то таке) стосовно форми імпульса - все ж схему вимірювання в студію, і проміряйте таки струм. скоріше там грає ємність світлодіода (я так думаю чомусь...) R1 в жодному випадку не прибирати!

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 20.10.13 13:01

корпус TO220 може розсіяти до 80Вт такі справи ) у мене і SOT23 не грівся, коли 40 Вт. качав :) але то таке) стосовно форми імпульса - все ж схему вимірювання в студію, і проміряйте таки струм. скоріше там грає ємність світлодіода (я так думаю чомусь...)
Нічого особливого, мінус АЦП до мінуса світлодіода, + до +.
Ще однією причиною чому я уникаю СМД - я все роблю на макетних платах, типу таких:

Зображення

Всілякі ЛУТи мені наразі недоступні тому що немає лазерного принтера, а щоб робили під замовлення по ціні теж що і купити макетку.
Ось про те, що у світлодіода є своя ємкість я не знав.
------------------
На момент знімання осцилограми схема виглядала ось так:

Зображення
Ускладнювати просте - просто...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 20.10.13 13:08

320 Ом на 10к погоди не зробить там допуск 5% (зазвичай) тобто 500Ом туди-сюди. при такый схкмы у вас мабуть таки обоє "нажираються"... про евівалентну схему - сюди: http://msd.com.ua/optoelektronnye-pribo ... vetodioda/

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 20.10.13 13:17

R1 только на 1 кОм, не нашёл меньше по номиналу просто.
Ускладнювати просте - просто...

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 21.10.13 18:13

Уже предлагали добавить защиту по температуре, загулил это дело ну и нашёл эту статейку
Чтобы расширить функционал и тем задействовать мощь МК вполне возможно что добавлю в будущем...
Да, точность у него не айс но в нашем деле +/- несколько градусов погоды не изменят.
Ускладнювати просте - просто...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 21.10.13 18:33

... вот щас я Вас совсем не понял... обратная связь по току (когда еще есть смысл) - не нужно, потому что резистор ж жалко ставить, а по температуре (когда уже какбы все, горим) - аж бегом..
Востаннє редагувалось 21.10.13 19:24 користувачем M.G.Ferrum, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
homyak
* * * * *
Повідомлень: 1482
З нами з: 26.3.09 21:01
Стать: чол
Звідки: киев-шулявка

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення homyak » 21.10.13 19:02

а по температуре (когда уже какбы все, горим) - аж бегом..
обратная связь и защита по моему скромному мнению, - разные вещи.

К тому же топикстартер говорил что боится аналога. Посему я ему посоветовал подружится с 1-вайр термодатчиком от далласа, на который ( почти уверен ) уже написана куча софта, примеров, и библиотек. Т.е. стартануть, попробовать подружится не должно быть проблемой. Может не столь оно нужно для фары как таковой, сколько для развития автора как инженера. В общем как то так.
Некоторые велосипедисты не надевают шлем, потому что у них в голове и так пенопласт.

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 21.10.13 19:34

эм... KSD-9700-60 (-120 - 150... последняя цифра - температура. ) M10,20,30,33 (102,115,125,133 С соотв.) это так, навскидку. не надо придумывать велосипед ( не не велофоруме будет сказано:))) ). датчик это как раз для ОС, а защита должна быть защитой. Процессоро-независимой! (а то глюканет прошивка, или контроллер, и некому будет спасать систему).

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 21.10.13 20:26

эм... KSD-9700-60 (-120 - 150... последняя цифра - температура. ) M10,20,30,33 (102,115,125,133 С соотв.) это так, навскидку. не надо придумывать велосипед ( не не велофоруме будет сказано:))) ). датчик это как раз для ОС, а защита должна быть защитой. Процессоро-независимой! (а то глюканет прошивка, или контроллер, и некому будет спасать систему).
Сколько я уже работаю с МК зависаний или глюков, если код правильный, я ещё не видел, но не исключаю конечно такого.
К тому же топикстартер говорил что боится аналога. Посему я ему посоветовал подружится с 1-вайр термодатчиком от далласа, на который ( почти уверен ) уже написана куча софта, примеров, и библиотек. Т.е. стартануть, попробовать подружится не должно быть проблемой. Может не столь оно нужно для фары как таковой, сколько для развития автора как инженера. В общем как то так.
В данном случае DS18S20 мне пока не позубам, с аналоговыми датчиками проще, считали напряжение от него, подсчитали, вывели, а тут двухсторонняя связь и всякое такое... + ещё и среда разработки из за своих особенностей очень тяжелит код, но я пока по другому не умею...
Ускладнювати просте - просто...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 21.10.13 20:43

Не глючит, так не глючит, хорошо Вам. Дело хозяйское.

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 30.10.13 19:54

Сделал парочку фоток, расстояние до стены ~ 10 метров:

http://i4.imageban.ru/out/2013/10/30/6c ... a19fba.jpg

Режим 100%

http://i2.imageban.ru/out/2013/10/30/46 ... 5b137b.jpg

Режим 75%

http://i1.imageban.ru/out/2013/10/30/36 ... b8cb74.jpg

Режим 25%
В реале выглядит ярче но увы фотик отстойный,
Фото режима 50% вышло очень размытое, выгружать нету особого смысла, а перефоткать не получится.
Вот парочка видео:

phpBB [video]


phpBB [video]


Название их говорит само за себя.
Пока уменьшаю схемку дабы её засунуть в фонарик:

http://i2.imageban.ru/out/2013/10/30/ea ... 7d9cef.jpg

На всё, кстати, потратил меньше 40 грн + 10 грн АКБ от старого ноута, банки оказались вполне исправными и имеют ещё как минимум половину емкости, тоесть как минимум больше 1000 мА/ч на штуку.
Ускладнювати просте - просто...

gylka
*********
Повідомлень: 2730
З нами з: 11.4.08 22:40
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення gylka » 30.10.13 20:48

Не зміг втриматись, вибачайте. :)
Я повний чайник, тільки сам почав цікавитись, тому не судіть строго. Мені просто теж цікаво, "хреновирішую" чимось схожу задачу і ця тема ідеальна для новачка, за що всім учасникам дякую.
Просто вот Вы сделали на старте заявку о КПД, а его нету...
Можна все-таки пояснити конкретно де саме в цій схемі буде втрата цього КПД? Яка різниця чи ТС поставив цей польовик окремо і дьоргає з частотою в пару сотень герц з МК чи це буде якийсь інший польовик в складі схеми імпульсного стабілізатора, про який вказують ті 90-95% КПД?

В моєму розумінні проблеми такої реалізації:
1. немає стабілізації струму і тому з падінням заряду акума - падає струм - падає яскравість, хоча ніби ж хочеться щоб була постійна незалежно від заряду. хоча загалом це така собі проблема...
2. нестабільна напруга у акумуляторів (зараджений - 4.2В, пустий - 3В, здається. але широкий діапазон). не знаю, що за світлодіод і яке падіння на ньому. може він вже потухне при ще неповністю сівшій батареї, або навпаки стрьомному режимі працює коли акум заряджений повністю. стабілізатор міг би пахати до повного розряду, так як видавав би стабілізовану напругу в межах специфікації на діод.
По цим двом пунктам - я повний бред наніс? :)

Аватар користувача
homyak
* * * * *
Повідомлень: 1482
З нами з: 26.3.09 21:01
Стать: чол
Звідки: киев-шулявка

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення homyak » 30.10.13 22:29

Можна все-таки пояснити конкретно де саме в цій схемі буде втрата цього КПД?
на перехідних процессах. До того ж польовики підібрані із тих що було а не з тих що потрібно.
.....з частотою в пару сотень герц з МК чи це буде якийсь інший польовик в складі схеми імпульсного стабілізатора,
ключева проблема не в тому, хто керує, (Так, брат зі мною буде не згодний, але навіть МК можна використовувати як церце ДЦ-ДЦ джерела струму). Проблема в аналоговій частині. У топікстартера транзистор підключений послідовно із нагрузкою. Звідки всі проблеми. Для класичної скеми потрібна ще індуктивність, і діод (не рахуючи зворотнього звязку). У автора теми постійно на світлодіоді імпульси току і напруги, що перевищують ліміти світлодіода. В теорії ми маємо високий ризик швидкої деградації світлодіодів.... що буде на практиці, - покаже практика.
1. немає стабілізації струму
2. нестабільна напруга у акумуляторів
і це теж, але частково можна витягнути ввівши контроль напруги батареї...

А можна запитання. gylka, навіщо воно вам ? Саморобна фара - то не дешево. Таким варто займатись або якщо воно настравді вам цікаво, або якщо все те що є на ринку вас не влаштовує.... Якщо ж хочется просто світла, - придбайте китайський фонарик/фару... вийде дешевше.
Некоторые велосипедисты не надевают шлем, потому что у них в голове и так пенопласт.

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 30.10.13 23:31

Блін, навіть і не знаю якою мовою тут писати, моя Російська звичайно не айс але з перевіркою правопису у браузері справляюся.

Транзистор з нормальною характеристикою, ось силка http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... N03LT.html
Взагалі то, мені пощастило, я дивився - схожі транзистори по параметрам трішки вартують...
Стабілізацію по струму буду робити пізніше, точніше навіть не по струму а по напрузі, якщо згадати закон Ома то ці величини прямо пропорційні, так, я розумію що стабілізувати потрібно по струму але це ускладнить схему, а я цього робити не хочу, як мені казали, якщо на один вільний АЦП МК подати стабілізовану напругу, наприклад стабілітроном, то таким чином можна дізнаватись яка напруга живить МК, відповідно і рулити скважністю ШИМ для забезпечення однакової яскравості...
Але це поки лише ідеї, практика багато чого перекреслить...
На рахунок деградації і всяке таке, так, має місце, я це розумію, але враховуючи ціну світлодіода 4 грн я цим знехтую.
Прошу вибачення за те що ігнорую всілякі повідомлення по покращені схеми, я просто лінивий, при появі повноцінного дс дс інвертора треба буде переробити код,а мені це влом, можливо для іншого проекта буду юзати інвертори, або, як вже було сказано навіть за допомогою МК подавати імпульси потрібної частоти на транзистор.
На рахунок того що діоди взагалі можуть погаснути при низькому заряді - ні, світять десь на 30-50% при напрузі в 3 В.
Саморобна фара - то не дешево.
Я у свою вклав 50 грн +/- 10 грн. але, ще толком не тестував, так що про успіх рано що казати, так посвітив нею пару год. в кімнаті ніби транзистор холодний, тепло-відвід, як і сам діод, теплий, поки все гладко, ну по крайній мірі мені так здається. 8-)
Ускладнювати просте - просто...

Аватар користувача
Maksym
*********
Повідомлень: 5638
З нами з: 29.5.06 22:57
Стать: чол
Звідки: Київ, Куренівка

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення Maksym » 30.10.13 23:44

Здається. Якщо глянути струм осцилографом - то там буде вихід за допустимі рамки роботи світлодіода раз, власне мерехтіння два. І взагалі стабілізаторів струму для світлодіодів від дуже простих до просто простих на просторах мережі повно, грамотно розроблених і правильно працюючих. У вас же вийшов аналог найдешевшого китайського драйвера за щось близько півтора бакси з доставкою. Я такі драйвери з ліхтарів одразу викидав і ставив на лінійному стабілізаторі АМС7135. Для себе збирав на Аттіні85+ОУ+польовик, який працював у лінійному режимі. Або ж на тінці+комутатор+дросель+польовик, але вже в ключовому режимі і відвопідно драйвер імпульсний.

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 31.10.13 00:10

Хайно якось зберу осцилограф із Stellaris LaunchPad, там частота побільше і АЦП більш розрядніший, ось тоді можна буде зробити осцилограму струму, або навіть і на нормальному апараті зроблю пару скрінів, але це під знаком питання, хто знає чи мені на кафедрі дадуть покористуватись ним.

Теж думав про лін. режим, але блін це ж тепло, непотрібне тепло, у мого світлодіода ітак ККД не ідеальне, недарма він такий дешевий, краще нехай деградує собі помаленьку, ну чи швидко, у мене ще 3 шт. є :robot: .
Ускладнювати просте - просто...

gylka
*********
Повідомлень: 2730
З нами з: 11.4.08 22:40
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення gylka » 31.10.13 01:47

2homyak
Show
А можна запитання. gylka, навіщо воно вам ? Саморобна фара - то не дешево. Таким варто займатись або якщо воно настравді вам цікаво, або якщо все те що є на ринку вас не влаштовує.... Якщо ж хочется просто світла, - придбайте китайський фонарик/фару... вийде дешевше.
просто цікаво, нове хоббі. :) фару не роблю поки, цілком китайська влаштовує. постала задача керувати сотнею світлодіодів сумарно десь на 10 Вт, чимось схоже на цю задачу, тому і читаю.
Таку схему яка реалізована HWman'ом не раз зустрічав в інеті коли шукав як можна просто вирішити задачу, тільки там резистор ставили щоб зменшити струм. Поки не шарю ніфіга, але ви тут щось понаписуєте і є привід щось самому почитати і визначитись в якому напрямку рухатись. :)

Аватар користувача
HWman
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 11.7.13 01:59
Skype: tipa_ya123
Стать: чол

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення HWman » 31.10.13 08:45

Так, резистор бажано щоб був, то я цим нехтую.
Для повторення схеми треба мати AVR програматор, той де програматор громова .
Код можна підглянути ось тут .
Прошивка буде пізніше, а на рахунок схеми, якщо Вам треба більше чим на 5 В то треба буде добавити лінійний стабілізатор 7805 і парочку конденсаторів.
Ускладнювати просте - просто...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: Велофара 3.7 В.

Повідомлення M.G.Ferrum » 31.10.13 11:07

Пишіть на тій, на якій зручно. Форум ж не політичний :)
"якщо на один вільний АЦП МК подати стабілізовану напругу, наприклад стабілітроном, то таким чином можна дізнаватись яка напруга живить МК" що, правда? а не вийде, що Ви мірятимете стабалатрон відносно внутрішньої опори (теж стабільної) і нічого врешті не наміряєте? думаю резисторний подільник вам допоможе :) але памятайте, що вхід АЦП у AVR - всього якийсь десяток кілооом. тобто щоб він не впливав - доведеться або "розвязуватись", або плечі в одиниці кілоом брати. а це Вам ККД зіпсує :-D. Ну або я вас дуже неправильно зрозумів, тоді покажіть схему.

2homyak
Так, брат зі мною буде не згодний, але навіть МК можна використовувати як церце ДЦ-ДЦ джерела струму.
Бо брат
а)лінтяй, і не хоче розраховувати старт/стоп для генератора під _таке_то_ навантаження.
б)хоч має всього років 7 досвіду, але знає, що можна при певних умовах можна повісити набагато стабільніші штуки ніж AVR, а зависнути з відкритим ключем == спалити все.
в)параноїк. див.(б) :)))
а взагалі то і контроллер заряду можна згородити на тому ж МК, ніхто ж не забороняє.

2gylka: Maksym і homyak все написали, в принципі я те ж саме здається, але вище.

HWman:
Вам треба більше чим на 5 В то треба буде добавити лінійний стабілізатор 7805 і парочку конденсаторів.
??? схему в студію.


Повернутись до “"Велофара власними руками"”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей