Незрозумілий "щелчок"

(все про шатуни, каретки, педалі, касети, ланцюги, перемикачі, манетки)
Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 08:54

Проблема виникла раптово. З'явився 'щелчок" при кручінні педалі (а саме права педаль в положенні знизу). При чому неважливо чи це під нагрузкою чи ні. Але якщо велосипед підвісити та крутити то нічого нема.(((( Підседельний штир чистий як сльоза. Рульова чистий. Церква мита та змащена, нерозтянута. Зірочки внормі. Шатуни і чашки кареткі затянуті. Велосипед проїхав 5000км. Що це може бути?

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 09:14

https://youtu.be/y698iZEs3sM. Відео моєї проблеми)

Аватар користувача
foxman
* * * * *
Повідомлень: 1372
З нами з: 15.10.04 11:48
Стать: чол
Звідки: Киев, Лесной

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення foxman » 24.3.17 09:43

проверить крепёж шатуна к валу каретки

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 10:11

Перевірив. Все затянуть. Педалі замінені. Щолкає як їду стоячи також (тобто не сідло і не штир). Рульова нормально. Шатуни і чашки зятянув почистив змазав. Думав на каретку але сумніви беруть. Чому тільки в одному місці? Якщо підшипник то воно б мабуть частіше щолкало. Навантаження чі без всерівно щолкає. Але якщо підняти то ніякого звуку нема(( може задня втулка???

Аватар користувача
RostiTorth
* *
Повідомлень: 86
З нами з: 11.4.16 03:48
Стать: чол
Звідки: Lviv

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення RostiTorth » 24.3.17 10:16

В мене так "щолкала" педаль SPD-M323

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 10:21

В мене так "щолкала" педаль SPD-M323
Я замінив педалі

Zeka
* * * * *
Повідомлень: 1410
З нами з: 9.6.09 15:59
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Zeka » 24.3.17 11:13

Церква мита та змащена, нерозтянута.
:o
Посмотрел видео, такое ощущение что автор дразнится, постукивая чем-то.
Ритм щелчков относительно частоты вращеня педалей наводит подозрения на шатуны и каретку.
Щелкает одинаково на всех комбинациях передних и задних звезд? На всех скоростях движения?

Аватар користувача
RostiTorth
* *
Повідомлень: 86
З нами з: 11.4.16 03:48
Стать: чол
Звідки: Lviv

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення RostiTorth » 24.3.17 11:50

Я б радив квадрат переставити в інше з чотирьох положень, і проїхатись. Каретка може бути.

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 11:57

Церква мита та змащена, нерозтянута.
:o
Посмотрел видео, такое ощущение что автор дразнится, постукивая чем-то.
Ритм щелчков относительно частоты вращеня педалей наводит подозрения на шатуны и каретку.
Щелкает одинаково на всех комбинациях передних и задних звезд? На всех скоростях движения?
Так на всіх швидкостях. Касета нова (купувалась з цепкою). Мене цей звук вже вібішує жуть як. При чому щолкає в одному і тому положенні педалі (права вниз і чуть назад). Ритм різний зусилля різні - результат однаковий. Так чого коли його підвісити на щось то нічого нема?

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 11:59

Я б радив квадрат переставити в інше з чотирьох положень, і проїхатись. Каретка може бути.
Розбирав, чистив, змазував. Каретку і всі вузли. Тому думаю і квадрат поміняв положення.

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Technician » 24.3.17 12:06

Подумайте самі: клацає циклічно, незалежно від профілю дороги, клацає лише в нижньому положенні шатуна. Що це може бути? Або вісь правої педалі, або каретка.

Так чого коли його підвісити на щось то нічого нема?

Тому, що закони фізики: без навантаження все крутиться, як слід. Коли тертя зростає, починаються проблеми. Раджу звернутись до механіка.
tumbleweed-092.tumblr.com

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення konst » 24.3.17 13:45

У меня при аналогичных симптомах один раз вскрылась проблема каретки, второй - собачек в барабане втулки. Так что втулку я бы тоже не исключал сходу.

Belly Button
*
Повідомлень: 7
З нами з: 24.3.17 08:45
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Belly Button » 24.3.17 15:19

У меня при аналогичных симптомах один раз вскрылась проблема каретки, второй - собачек в барабане втулки. Так что втулку я бы тоже не исключал сходу.
Втулку я і не виключав. Думаю що там може критись проблема. А от каретка на я не думаю ... А якщо і вона то не підшипник, а якийсь вузол.

Аватар користувача
Rodder
* * * *
Повідомлень: 535
З нами з: 23.11.11 18:45
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Rodder » 24.3.17 17:47

ставлю на каретку
bikeportal.org.ua - сайт підтримки велозмагань

Аватар користувача
Vasiliskin
* * *
Повідомлень: 347
З нами з: 9.4.12 08:27
Skype: vasiliskin6664
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Vasiliskin » 13.5.17 13:24

а тросик переднього перемикача за шатун чи за щось інше не чіпляється?

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення AVVAKUM » 13.5.17 13:33

А еще может быть трещина рамы.
Визуально на начальном этапе обнаружить сложно
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Андрій 111
*
Повідомлень: 1
З нами з: 24.4.18 10:17
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Андрій 111 » 24.4.18 11:09

Добрий день, в мене схожа проблема з кареткою. Клацання хоч при на нагрузці хоч в підвішеному стані, при обертанні педалей клацає в декількох положеннях. При перекиданні на 1 зірку (передня) клацання немає, навіть якщо перекидати швидкість на задній зірці. Клацає тільки на 2 і 3 передній зірці.
Велосипед НОВИЙ і сотні км не проїхав ще.

evgeniy.chukhlov
*
Повідомлень: 3
З нами з: 11.7.18 10:09
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення evgeniy.chukhlov » 11.7.18 10:20

В мене така сама проблема. Велосипед новий. Купувався в квітні 18 року. Проїхав близько 500-600 км. Почало клацати спочатку при навантаженні на одну педаль, а потім і на іншу. Заїхав до одного майстра, він передивився все - сказав, що проблема точно не в каретці, а може бути тріщина в рамі. Завіз в Велопланету, де і купував велосипед. Майстер також перебрав каретку, замінили педалі, клацання залишилось. Ще одна особливість, коли сідає хтось худенький, то клацання немає. В мені 100 кг - і клацання є. Самого це клацання задовбало. Якби вел був старий, то ок, але вел новий і клацає. Вже кілька днів вел в сервісі. Якщо будуть новини - відпишусь.

Аватар користувача
Роман81
* *
Повідомлень: 129
З нами з: 15.3.16 17:42
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Роман81 » 11.7.18 12:00

На старому велосипеді міняли вкладиш каретки (ущільнювач... пластиковий такий - не знаю що за хр..нь) і з моїми 106 кг переставало клацати на 200 км, потім трохи підпригував на "лежачих поліцейских і знов... їздить син - без проблем... цікаво чим все закінчиться)...

Аватар користувача
Mixer85
*
Повідомлень: 29
З нами з: 27.6.13 14:59
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення Mixer85 » 11.7.18 19:30

В мене така проблема була з'явилась, після того як міняв касету і встановивши нову, не затягнув добре гайку фіксуючу касету на барабан (вона просто розкрутилася трошки, звук виникав коли шатун з нижнього положення піднімався вгору), після того як нормально закрутив гайку на касеті звук зник.

evgeniy.chukhlov
*
Повідомлень: 3
З нами з: 11.7.18 10:09
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення evgeniy.chukhlov » 12.7.18 11:19

Я перед цим був в одному сервісі. Хлопці затягнули каретку. "щелчок" перші кілька днів з'являвся рідко, а потім знову почав. Особливість в тому, что спочатку клацало, коли даєш навантаження на праву педаль, а з час і при наватнаженні на ліву - звук з'явився. Дзвонив в сервіс, де зараз велосипед. Сказали, що будуть пробувати міняти каретку і дивитись, що далі) Але моє передчуття, що заміною каретки це не виправиться) Головне, щоб не тріщина в рамі)

evgeniy.chukhlov
*
Повідомлень: 3
З нами з: 11.7.18 10:09
Стать: чол

Re: Незрозумілий "щелчок"

Повідомлення evgeniy.chukhlov » 30.7.18 15:47

Всім привіт. Якщо коротко. Майстри магазину не змогли виявити причину поломку. По гарантії видали мені майже новий велосипед. З мого, на нову раму перекинули лише колеса, сидіння, педалі. Респект ВЕЛОПЛАНЕТІ!


Повернутись до “Трансмісія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей