Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

(все про шатуни, каретки, педалі, касети, ланцюги, перемикачі, манетки)
Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Максим Козуб » 7.1.17 19:13

Якщо власнику велосипеда захочеться поміняти передній перемикач (чи доведеться, якщо він поламається), йому корисно знати, які моделі офіційно сумісні з іншим обладнанням, яке у нього стоїть. Зокрема, на багатьох недорогих гібридах та найнерах стоїть система 48-38-28 і восьмишвидкісна касета (або власник, як я зараз, переходить з 7 швидкостей на 8). Я прочитав усі відповідні офіційні публікації Shimano з 2009 року й відібрав усі передні перемикачі, які офіційно підтримують систему 48-38-28 (тобто мають top gear capacity 48T, top-middle tooth difference 10T (або менше, але таких серед них немає) і total capacity 20T чи більше (але моделей з більшим значенням серед них знов-таки немає) в поєднанні з 8-швидкісною касетою. Ось вони; моделей не так багато, в тому числі всього три з верхнім хомутом (down swing). Всі моделі dual pull, тобто підтримують як верхню, так і нижню тягу. Всі вони існують у двох модифікаціях, що визначаються останньою цифрою 3 чи 6, — під кут відповідно 63-66 чи 66-69 градусів.
Це, звичайно, не значить, що жоден інший передній перемикач неможливо налаштувати так, щоб він запрацював у подібній конфігурації. Але це вже буде за межами характеристик, які офіційно забезпечує виробник, і користувачу варто, діючи на свій ризик, це розуміти.

Отже, ось що Shimano офіційно вважає (починаючи з 2009 року; раніше були й інші моделі, але вони вже реально не зустрічаються в магазинах) передніми перемикачами для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28:

Altus FD-M310(-3, -6) (top swing);
Altus FD-M311(-3, -6) (down swing);
Altus FD-M313(-3, -6) (down swing);
Acera FD-M360(-3, -6) (top swing);
Alivio FD-M412(-3, -6) (top swing);
Alivio FD-M413(-3, -6) (down swing);
Tourney TX FD-TX800TS(3, 6) top swing);
Tourney FD-TY710-TS(3, 6) (top swing);
FD-M191(-3,-6) (top swing).

Сподіваюся, для когось ця інформація виявиться корисною.

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення konst » 7.1.17 22:46

Можно смело использовать переклюки с емкостью 18, рассчитанные на систему 42-32-24, их вагон. Особенно если рама гибрид или найнер.

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Максим Козуб » 8.1.17 00:05

Можно смело использовать переклюки с емкостью 18, рассчитанные на систему 42-32-24, их вагон. Особенно если рама гибрид или найнер.
Я же не говорю, что нельзя использовать. Тема создавалась, как чётко сказано в первом сообщении, не для того, чтобы сказать "Ничего другого использовать нельзя", или "Можно использовать и многое другое", и т.д. и т.п., а с совершенно конкретной целью: дать сводку того, что официально рассчитано на такую систему.
Как уже писал сегодня на другом форуме, я и сам завтра или послезавтра буду ставить на такую систему свой Deore FD-M591, у которого Applicable Top-Mid tooth difference 12T, и с помощью механика настрою его так, что работать он будет. Но я при этом понимаю, что если, например, переключатель сломается и я захочу его поменять по гарантии, любой официальный шимановский дилер, сервис-центр и т.д., как только я честно покажу, где этот переключатель установлен, сможет сказать "Э-э-э, смотри: в характеристиках написано, что разница "большая-средняя" должна быть 12 зубьев, а у тебя 10. Иди отсюда и не приставай".
Востаннє редагувалось 8.1.17 00:34 користувачем Максим Козуб, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Technician » 8.1.17 00:29

Оффтоп: интересно, что скажет официальный шимановский дилер по поводу моей правой индексной манетки на 7 скоростей, которая переключает 8. Готов поспорить на пиво, что в Shimano сами не знают про эту фичу. :D
tumbleweed-092.tumblr.com

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Максим Козуб » 8.1.17 00:52

Оффтоп: интересно, что скажет официальный шимановский дилер по поводу моей правой индексной манетки на 7 скоростей, которая переключает 8. Готов поспорить на пиво, что в Shimano сами не знают про эту фичу. :D
Не уверен, что не знают :).
Кстати, интересно, какая именно у Вас манетка (EF50? 51? 60? 65? Или вообще что-то специфически-шоссерное?) и насколько хорошо переключает. На ХТ мне буквально сегодня (точнее, уже вчера) писали, что между семериковыми и восьмериковыми, даже при одинаковой шестерне и т.д., "была разница в радиусе прорезанного ручья троса", что, по идее, логично, учитывая разницу хода троса (2,8 мм против 2,9). И ещё оттуда: "Та пользоваться то можно, примерно на 3-х 4-х звёздах работает нормально (сносно), а потом уже начинает цеплять за соседнюю".

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Technician » 8.1.17 01:06

Spoiler
Show
Зображення

Такой чёткости переключения не встречал ни на одной МТБшной манетке, ни на шоссейных дуалах. ЩЁЛК!
"была разница в радиусе прорезанного ручья троса"
Интересная лексическая конструкция.
tumbleweed-092.tumblr.com

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Максим Козуб » 8.1.17 01:18

Такой чёткости переключения не встречал ни на одной МТБшной манетке, ни на шоссейных дуалах. ЩЁЛК!
Понял, спасибо!
"была разница в радиусе прорезанного ручья троса"
Интересная лексическая конструкция.
Мопед не мой, я только процитировал :). В любом случае смысл, кажется, в целом понятен.

VooDoo
*********
Повідомлень: 3571
З нами з: 22.3.04 20:36

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення VooDoo » 8.1.17 11:02

... Altus ... Acera ... Tourney...
Но я при этом понимаю, что если, например, переключатель сломается и я захочу его поменять по гарантии,
В любом случае смысл, кажется, в целом понятен.
phpBB [media]

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Довідкова інформація: передні перемикачі Shimano для трансмісії 3x8 з системою 48-38-28

Повідомлення Максим Козуб » 8.1.17 11:21

... Altus ... Acera ... Tourney...
Но я при этом понимаю, что если, например, переключатель сломается и я захочу его поменять по гарантии,
В любом случае смысл, кажется, в целом понятен.
phpBB [media]
Ничего не понимаете? Тогда, наверное, вам и не нужно понимать :). А кому надо, тот понял.

P.S. Особенно забавно читать параллельно с последним вашим сообщением другую тему, где вы жалуетесь, что форум умер и остались одни флудеры.


Повернутись до “Трансмісія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей