Заміна переднього перемикача з нижнім хомутом (top swing) на перемикач з верхнім (down swing) на гібриді

(все про шатуни, каретки, педалі, касети, ланцюги, перемикачі, манетки)
Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Заміна переднього перемикача з нижнім хомутом (top swing) на перемикач з верхнім на гібриді

Повідомлення Максим Козуб » 6.1.17 00:44

Міняю обвіс на своєму Author Horizon з 3x7 на 3x8 з перспективою 3x9. З заводу стояв передній перемикач Shimano Tourney FD-TX51 з нижнім хомутом (тобто top swing). Виникла можливість дуже недорого купити новий передній перемикач Shimano Deore FD-M591-6 з верхнім хомутом (down swing), я прикинув геометрію й замовив, навіть розуміючи ризик. Учора перемикач приїхав. Його можна нормально встановити, але хомут буде між точками кріплення насоса.

Тепер питання. Я можу поставити цей перемикач, а можу спробувати поміняти його на такий самий з нижнім хомутом. (А якщо не вийде поміняти, можу, врешті-решт, продати його й купити інший; він мені дістався за такою ціною, що варіанти можливі різні :).) Почитав багато технічних форумів, у тому числі англомовних, порозпитував друзів, які багато їздять, різних веломеханіків тощо; у тих, з ким розмовляв про конкретну ситуацію, думки розійшлися. Одні кажуть "Я б поміняв", інші кажуть "Я б поставив цей та їздив".

Отже, плюси down swing:
я його вже купив, він у мене є :);
верхній хомут менше забиватиметься брудом, а я регулярно їжджу на природі (ґрунт, сніг тощо).
Мінуси down swing:
хомут встає між кріпленнями насоса, насос доведеться або переносити під фляготримач, або ставити його кріплення на товсті шайби, і якщо захочеться поставити другий фляготримач, знов-таки доведеться крутити його на шайби;
якщо все ж таки виявиться, що краще поставити інший варіант, треба морочитися з обміном (або продажем наявного та купівлею перемикача з нижнім хомутом).

Дехто вважає, що перемикачі з нижнім хомутом перемикають дещо чіткіше, дехто так не вважає. (В форумах враження різні, друзі, які активно їздили з різною механікою, кажуть, що різниці не відчували.)

Хочеться знати, що думає шановне товариство. Прошу відповісти тих, хто реально має досвід використання обох варіантів, їх обслуговування тощо.

RTX
* *
Повідомлень: 144
З нами з: 11.1.10 14:20
Стать: чол

Заміна переднього перемикача з нижнім хомутом (top swing) на перемикач з верхнім

Повідомлення RTX » 6.1.17 18:22

Були перемикачі з верхім і нижнім хомутом.
Моє враження таке - з верхнім хомутом працює довше, але треба з більшим зусиллям давити на ричаг манєтки.
З нижнім зусилля треба менше, але швидше * залюфтив *
Приємніше працював - top swing, довше - down swing, принаймні у мене.

Аватар користувача
Максим Козуб
* * *
Повідомлень: 243
З нами з: 9.8.16 00:28
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Заміна переднього перемикача з нижнім хомутом (top swing) на перемикач з верхнім

Повідомлення Максим Козуб » 6.1.17 18:35

Приємніше працював - top swing, довше - down swing, принаймні у мене.
Дякую! Думаю, таки буду його ставити. А зусилля... Наскільки читав, у деорівських передніх перекидок в принципі пружина потужна й перемикання потребує зусиль, навіть з нижнім хомутом.


Повернутись до “Трансмісія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей