Мойка и смазка цепи

(все про шатуни, каретки, педалі, касети, ланцюги, перемикачі, манетки)
Andy_Bad
* * *
Повідомлень: 238
З нами з: 8.6.11 21:43
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Andy_Bad » 28.8.13 20:20

Для себя решил,что мыть цепь лучше всего в таре(соответственно снимаю).Промываю бензином,потом вода+фейри,затем чистая вода...Смазку буду пробовать Finish Line Ceramic WAX .По результатам отпишусь...
А нафига после бензина в фейри купать? Чтоб сохло подольше?
Бензин после мойки грязный,раствор фейри все остатки грязи с цепи смывает...
мсье знает толк в извращениях. А еще разок в чистом бензине искупать - не?

Аватар користувача
Oleh
* * *
Повідомлень: 424
З нами з: 6.2.13 21:46
Стать: чол
Звідки: Львов регион

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Oleh » 28.8.13 21:17

Зачем?Прекрасно справляется мыльный раствор...а бензин ещё пригодится.

Аватар користувача
Bokshych
*
Повідомлень: 2
З нами з: 28.8.13 12:50
Skype: bokshych
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Bokshych » 29.8.13 12:59

Взял на пробу. Смазка очень радует, грязь на грунтах практически не липнет, ролики, цепь чистые.
Зображення
Зображення
Дякую!

А де можна в Києві купити?

UDS214
*
Повідомлень: 30
З нами з: 2.7.13 13:20
Стать: чол
Звідки: Троєщина

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення UDS214 » 30.8.13 11:22


kostnaumov
*
Повідомлень: 12
З нами з: 16.8.13 19:13
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення kostnaumov » 14.9.13 10:56

Решил гонять по кругу три цепи. Поставил цепь shimano GH40 в заодской смазке прошла 250км. и как новая, липкая првда, но протер тряпочкой ир все нормально.

Аватар користувача
Oleh
* * *
Повідомлень: 424
З нами з: 6.2.13 21:46
Стать: чол
Звідки: Львов регион

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Oleh » 14.9.13 20:12

Решил гонять по кругу три цепи. Поставил цепь shimano GH40 в заодской смазке прошла 250км. и как новая, липкая првда, но протер тряпочкой ир все нормально.
И что песок не хрустит? :duma:

kostnaumov
*
Повідомлень: 12
З нами з: 16.8.13 19:13
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення kostnaumov » 15.9.13 14:21

Уже хочется помыть, но все пока отлично. Буду наблюдать дальше,до 300км догоню, а там наверное помою и смажу.

Voyutichi
*
Повідомлень: 37
З нами з: 8.12.13 10:47
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Voyutichi » 14.12.13 19:05

я зробив собі машинку для мийки ланцюга власної конструкції.
Ось відео http://www.youtube.com/watch?v=ixUw0Ym9P-U, за режисуру вибачайте, ролик робив для товаришів, вони мені її пробачили.
Маю відстій після двох мийок ланцюга, цікаво те - що це майже все метал, тягнеться магнітом по стінці банки вверх..:). Роблю висновок з цього, що моторне мастило не зовсім добре захищає від зносу, напевне витискається з осей і втулок ланцюга.

Багато читав по різних форумах про різні мастила.
Хочу спитати вас: чи хтось розводив трансмісійне масло легколетким розчинником і змазував цим розчином ланцюг?

Аватар користувача
RealIce
*********
Повідомлень: 2358
З нами з: 3.4.08 11:53
Skype: realicegsm
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская пл.

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення RealIce » 14.12.13 20:20

В связи с наставшей зимой. Повторюсь и очень порекомендую для зимнего использования
Зображення
В отличии от летнего сезона - Мазать щедро, тонкая пленка сверху цепи в разумных пределах в данных условиях не лишняя.
У меня цепь смазанная ходит 2 недели или 200-300 км в условиях самого жесткого зимнего использования
Востаннє редагувалось 27.11.14 00:59 користувачем RealIce, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Cubano
* * *
Повідомлень: 478
З нами з: 9.8.05 21:41
Skype: misha-svch
Стать: чол
Звідки: Біля Церкви

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Cubano » 16.12.13 20:18

я зробив собі машинку для мийки ланцюга власної конструкції.
Ось відео http://www.youtube.com/watch?v=ixUw0Ym9P-U, за режисуру вибачайте, ролик робив для товаришів, вони мені її пробачили.
Маю відстій після двох мийок ланцюга, цікаво те - що це майже все метал, тягнеться магнітом по стінці банки вверх..:). Роблю висновок з цього, що моторне мастило не зовсім добре захищає від зносу, напевне витискається з осей і втулок ланцюга.

Багато читав по різних форумах про різні мастила.
Хочу спитати вас: чи хтось розводив трансмісійне масло легколетким розчинником і змазував цим розчином ланцюг?
Лайкнув вам за старання. Але так і не зрозумів, для чого то все було мудрувати. Адже звичайна пластмасова цепемийка в 10 раз краще справляється з задачею.
Чому краще? Тому, що заливаючи миючий розчин, який не тільки розчиняє, а і утворює активну піну, весь бруд вимиває з ланцюгу, в тому числі і з-під роліків, за рахунок явища ФЛОТАЦІЯ http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... 1%96%D1%8F

Соляра, бензин, керосин... Чи ви в 21-му столітті живете? Є набагато кращі матеріали, але кожен сам собі знає...
Те саме стосується і трансмісійного масла, яке категорично для цього не підходить. Чудові сучасні змазки хлопці в буквально недавніх повідомленнях рекомендують, з якими не буде ніяких проблем, а ви за клей для багнюки питаєте...

Voyutichi
*
Повідомлень: 37
З нами з: 8.12.13 10:47
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Voyutichi » 16.12.13 22:15

Лайкнув вам за старання.
Дякую!
за рахунок явища ФЛОТАЦІЯ http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... 1%96%D1%8F
Дивився я на ті машинки на всяких відео. Сам не пробував.
З відео бачив, що там ланцюг просто проходить 4 см повз щітки з роликами і все. Те, що ті щітки щось знімуть ззовні ланцюга - так, я згідний з цим.
Але що у цій машинці бруд краще вимиватиметься з-під роликів у порівнянні з моєю машинкою - я не погоджуюсь з того принципу, що у моєму варіанті ланцюг перегинається на кожному ролику спочатку на 90 градусів, вирівнюється, занурюється у розчинник,потім в розчиннику перегинається у зворотню сторону на 180 градусів (ось тут інтенсивно видаляється бруд з поміж роликів і осями), випрямляється, виходячи з розчинника і знову перегинається на 90 градусів у протилежну сторону, виходячи з машинки. Саме такі прегини ланок між собою на кут 270 градусів сприяють кращому очищенню ланцюга саме з середини, вимиванню бруду з-під роликів. Ну а ззовні чистоту роботи машинки можна оцінити візуально, вона бездоганна.
У покупній машинці ланка відносно сусідньої ланки зовсім не повертається на якийсь кут, найбільше, на що можна надіятись - так це що ланки між собою трохи зігнуться на зубатках системи. При чому найменшою зубаткою краще не користуватись при мийці ланцюга - розчинник попаде у підшипники системи.
Плюс до всього - машинка не боїться будь-яких органічних розчинників,включаючи бензин і ацетон. Наскільки я знаю, покупна машинка цим не похвалиться.
Значний вміст контейнеру для розчинника (200 мл) дозволяє якісно помити ланцюг майже за один раз. Тобто при зміні старого відпрацьованого розчину, наступний розчин після промивки має помітну прозорість, стінку банки видно на глибину 1 см від рівня розчинника. Третій розчин виходить майже чистий.Це я мию соляркою, треба буде спробувати уайт-спірітом, може і краще помиється, але це трохи дорожче виходить..
Ще одне: на відео я згадую про картонний піддон під ланцюгом на підлозі. Зараз я зробив піддон з жерсті, на всю довжину ланцюга, шириною 10 см - достатньо, на підлогу нічого не капає..
Вибачайте, якщо щось не так, просто хотів поділитися, може хтось краще підкаже.
дякую!

Аватар користувача
Cubano
* * *
Повідомлень: 478
З нами з: 9.8.05 21:41
Skype: misha-svch
Стать: чол
Звідки: Біля Церкви

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Cubano » 17.12.13 08:48

Можете подивитися мою тему від травня 11-го року про мийку, її чогось заблокували, мабуть вважають її "олігархіческою". 8)

Вам можу порадити спробувати в якості миючої речовини спробувати "активну піну" для мийки автомобілів, щоб заливати в вашу цепемойку. Вона дуже класно вимиває бруд. Взяти її можна на будь-якій автомийці, попросити налити в пляшку на 5-10 грн концентрату, розводячи її 1/4 вам її вистачить на дуже довго. Ви позбавите себе і свою родину від запахів розчинників, бензину, уайтспіріту і гасу.
Воду внутрі роліків можна не боятися, цепку можна висушити ганчіркою, папером, ну і фен в будь-якому домі знайдеться.
От ніколи не додумувався бруд в цепемойці на магніт спробувати. Якщо він у вас притягується магнітом, то це ж, звичайно, спрацювання ланцюга. Треба і у себе перевірити.

Аватар користувача
Hellrider
* * * * *
Повідомлень: 1856
З нами з: 10.11.06 16:41
Стать: чол
Звідки: Киев, лесной массив

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Hellrider » 17.12.13 09:41

От ніколи не додумувався бруд в цепемойці на магніт спробувати. Якщо він у вас притягується магнітом, то це ж, звичайно, спрацювання ланцюга. Треба і у себе перевірити.
У цьому немає нічогісінько дивного. Це мають бути ошурки ланцюга змішані з піском.
я зробив собі машинку для мийки ланцюга власної конструкції.
Лайкнув вам за старання. Але так і не зрозумів, для чого то все було мудрувати. Адже звичайна пластмасова цепемийка в 10 раз краще справляється з задачею.
+1 :molba:

Voyutichi
*
Повідомлень: 37
З нами з: 8.12.13 10:47
Стать: чол

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Voyutichi » 17.12.13 18:18

:molba:
кому як..

Аватар користувача
Barsud
* *
Повідомлень: 124
З нами з: 9.5.14 21:03
Skype: barsud2002
Стать: чол
Звідки: Киев.Троещина

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Barsud » 19.5.14 19:41

Кто какой смазкой пользуется и почему?
Приму монетки в дар по доброте душевной.

Аватар користувача
Andy G.
* * * * *
Повідомлень: 1598
З нами з: 2.4.04 12:03
Стать: чол
Звідки: Киев (Куреневка)

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Andy G. » 19.5.14 21:02

Кто какой смазкой пользуется и почему?
довольно не мало про смазки было в этой теме и ещё подымались отдельные на счет смазок, вот к примеру: http://www.velokiev.com/forum/viewtopic ... и#p1749013
Да пребудет с нами сила :)

Аватар користувача
usafa
*********
Повідомлень: 3754
З нами з: 20.3.11 16:00
Звідки: киев , нявки

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення usafa » 21.5.14 15:08

Кто какой смазкой пользуется и почему?
пользуюсь парафином
не пачкает ноги\руки
всякий раз ,как со мной соглашаются, я чувствую , что сболтнул глупость
Keep calm and love Ukraine.

Аватар користувача
GRiNVi4
*********
Повідомлень: 2847
З нами з: 20.6.10 02:15

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення GRiNVi4 » 21.5.14 15:41

пользуюсь парафином
ШТА?

Аватар користувача
Wind
* * *
Повідомлень: 485
З нами з: 7.6.10 12:27
Skype: ryaboshapka_v
Стать: чол
Звідки: Киев, Березняки

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Wind » 21.5.14 15:48

пользуюсь парафином
ШТА?
Какой вопрос такой и ответ
Кто какой смазкой пользуется и почему?

Аватар користувача
Andy G.
* * * * *
Повідомлень: 1598
З нами з: 2.4.04 12:03
Стать: чол
Звідки: Киев (Куреневка)

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Andy G. » 29.7.14 13:52

Для себя решил,что мыть цепь лучше всего в таре(соответственно снимаю).Промываю бензином,потом вода+фейри,затем чистая вода...Смазку буду пробовать Finish Line Ceramic WAX .По результатам отпишусь...
Зображення
Собрался тоже такую смазку купить ибо Motorex Wet Lube, которым регулярно пользуюсь, в очередной раз закончился.
Не нашёл отписку по опыту использования. Можно отзыв кто пользовал? Так же приветствуется сравнение с другими смазками.
Да пребудет с нами сила :)

Аватар користувача
Oleh
* * *
Повідомлень: 424
З нами з: 6.2.13 21:46
Стать: чол
Звідки: Львов регион

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Oleh » 1.8.14 18:05

Не нашёл отписку по опыту использования. Можно отзыв кто пользовал? Так же приветствуется сравнение с другими смазками.
Заканчиваю лить уже вторую баночку.Ну что сказать-смазка чисто гоночная.Лить нужно часто и много.Пыль и грязь не липнут...но всё это удовольствие дорого обходится. :duma:
Например тефлоновая Зображення ходит дольше,расход меньше,но пачкает цепь и ролики.Нужно чаще орудовать тряпкой.

Аватар користувача
zeonmaster
*
Повідомлень: 17
З нами з: 26.7.14 12:38
Стать: чол
Звідки: Киев, Украина

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення zeonmaster » 12.8.14 19:22

сегодня впервые после покупки велосипеда (а прошёл он уже около 1000км и за это время цепь смазывалась лишь единожды спреем) снял свою цепь Shimano HG50, промыл её, поставил недорогой замок, поставил цепь и смазал её. промывал с помощью этилацетата, друг притарабанил с какого-то химпредприятия, растворяет грязь на отлично и высыхает быстро. к вопросу смазки подошёл не обычно - использовал силиконовую смазку ПМС-400, растворённую в том же этилацетате. пропорции примерно 1:10. получилась такая себе двухкомпонентная смазка задёшево. для смазки использовал баночку от той же ПМС-400, она как раз идеально подходит для работы. лил строго в ролики, по капельке в каждый. через 500км отпишусь по результатам)))

Зображення
Слава Украине!

Аватар користувача
Trion
*********
Повідомлень: 7465
З нами з: 26.2.05 17:42
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення Trion » 12.8.14 19:29

использовал силиконовую смазку
Силиконовые масла практически не смазывают контактную пару металл-металл.
Хорошо работают для пластиков и резины.
Эффективность смазочного действия помимо фактора адсорбции зависит от химического взаимодействия металла и смазочного материала. Жирные кислоты, вступая в реакцию с поверхностью металла, образуют мыла, т.е. металлические соли жирных кислот, способные вследствие свойственной им высокой когезии выдерживать без разрушения значительные деформации. Химическим явлениям принадлежит важная роль в организации смазывающего действия. Это подтверждает то обстоятельство, что инертные металлы и стекло плохо смазываются. Имеются косвенные основания считать, что между металлом и углевородорными маслами протекают реакции, способствующие более прочной связи пленки с основанием. Так, силиконовая жидкость, имеющая высокую вязкость, но не являющаяся активной к металлу и не образующая поэтому защитной пленки на металлической поверхности, не могла быть использована в качестве смазочного материала в подшипниках скольжения.
Скрипеть не будет, но это не смазка.

Аватар користувача
zeonmaster
*
Повідомлень: 17
З нами з: 26.7.14 12:38
Стать: чол
Звідки: Киев, Украина

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення zeonmaster » 12.8.14 19:33

наверное, вы правы, так что сегодня очищу силиконовую смазку и смажу цепь наново раствором литола в этилацетате.
Слава Украине!

Аватар користувача
sergiy-Ch
* * * * *
Повідомлень: 1062
З нами з: 26.8.14 11:03
Skype: an19647
Стать: чол
Звідки: русановка

Re: Мойка и смазка цепи

Повідомлення sergiy-Ch » 21.9.14 17:25

http://xado.ua/smazki?filters=244,252 - эти кто-то пробовал ? что порекомендуете ?


Повернутись до “Трансмісія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість