пішки

Оборудование, снаряжение, навигация и прочее
Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

пішки

Повідомлення lisapedist » 20.7.16 14:54

Привіт!

Подумую чкурнути в Карпати на початку вересня пішки автономно.
І постало питання із взуттям, бо я ніколи по тих місцях не бродив.
На мій погляд, головне - зберігати ноги сухими (і майже автоматично - теплими).

Питання такі:
1. Чи "прокатить" пройти у трекінгових кросах (сітка: майже моментально намокають, але і швидше за інші висихають)+непромокаємі шкарпетки (день точно тримають, а от як іх потім сушити в походних умовах не знаю)?

2. Якщо десь всеж-таки дістати боти, яка концепція "сухості". Тобто я розумію, що вони будуть залишатися сухими довше ніж кроси, але йти планується 5-6 днів, а значить як би там не було, але рано чи піздно вони промокнуть. І що в такому випадку робити? Ходити з мокрими, але наче утепленими ногами? Чи може це взагалі нормальна практика - коли ти йдеш з вологими ногами?

Дякую за практичні відповіді.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
jacobpoh
* *
Повідомлень: 124
З нами з: 3.4.11 17:09
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: пішки

Повідомлення jacobpoh » 20.7.16 16:14

Ходити у горах з мокрими ногами - абсолютно нормальна практика:)

Головне - щоб взуття було зручним, а шкарпетки - трекінговими. Звичайні бавовняні шкарпетки можна не брати взагалі. Непромокаємі шкарпетки, на мій погляд, для піших походів малопридатні - мембрани протруться моментально.

Ідеально - трекінгові черевики з трекінговими шкарпетками. Але кросівки теж підійдуть, якщо рюкзак не дуже важкий. Можна вкладати в черевики товсті жіночі прокладки - тоді вода не так швидко починає хлюпати всередині.

Сушити взуття і шкарпетки за будь-якої нагоди, але не вогнем. Можна вкласти ті самі прокладки в черевики на ніч. Ноги мити теж за будь-якої нагоди. Взяти з собою хороший лейкопластир і клеїти одразу, щойно починаєш десь відчувати дискомфорт. Мозоляка натирається за 5 хвилин.

Аватар користувача
AlexGer
* * * * *
Повідомлень: 1681
З нами з: 10.3.13 02:05
Стать: чол
Звідки: Киев, Лівобережна

Re: пішки

Повідомлення AlexGer » 20.7.16 16:18

Про треккинговую говорят: не бывает непромокаемой обуви, бывает быстросохнущая.
Ту должна быть какая-то умная фраза, но будет абыр...

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 20.7.16 16:38

Сенкі!

Дуже корисні поради!
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
Мурзик
* * * *
Повідомлень: 782
З нами з: 4.6.10 20:08
Стать: чол

Re: пішки

Повідомлення Мурзик » 20.7.16 17:48

був нещодавно і зрозумів що треба 2-ві пари
основні - високі щоб фіксував голєностоп
додадкові -легкі кросівки для привалів
Ні, це природа. Такого Мурзіка - ... розробиш.(C)

Чем умнее мужик, тем спокойнее он реагирует на всякие бабские умозаключения.
Знает, что баба — существо глупенькое, но теплое, ласковое и с сиськами.

Аватар користувача
Ghbdtn
* *
Повідомлень: 120
З нами з: 9.5.06 11:06
Стать: чол
Звідки: Київ (КВН)

Re: пішки

Повідомлення Ghbdtn » 21.7.16 08:45

Ношу в Карпатах на ногах, в сентябре включительно, сетку кроссовки и галоши ЭВА с бахилой во время слякоти.
Правда рюкзак у меня в силу специфики личного снаряжения, весит около 10 кг на недельном старте.
Обычно мой логин КВН.

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 21.7.16 08:55

Ношу в Карпатах на ногах, в сентябре включительно, сетку кроссовки и галоши ЭВА с бахилой во время слякоти.
Ну тобто резюміруя - боти на початку вересня в Карпатах НЕ ПОТРІБНІ.
Чи якщо вони будуть то не завадять?
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
jacobpoh
* *
Повідомлень: 124
З нами з: 3.4.11 17:09
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: пішки

Повідомлення jacobpoh » 21.7.16 09:13

це не залежить від сезону. боти ніколи не завадять. в Карпатах жарко не буває

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 21.7.16 09:33

це не залежить від сезону. боти ніколи не завадять. в Карпатах жарко не буває
Thnx!
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

AlyonaD
* * *
Повідомлень: 227
З нами з: 5.9.14 12:43
Стать: жін

Re: пішки

Повідомлення AlyonaD » 21.7.16 09:41

Предпочитаю в походе с рюкзаком ходить в ботинках всегда (для избежания травм щиколотки). На моих глазах девочка в последний день, когда уже осталось только выйти к автобусу одела кроссовки и на ровном месте получила перелом (между камнями попала нога на широкой тропе). Было убедительно. Вам могут написать многие "хожу в кроссах, не парься..." - выбор за вами. Удобные хорошие ботинки абсолютно не напрягают и более долговечны, надежны. Для стоянок беру резиновые тапки - легкие и многофункциональные. Кроссовки для стоянки - это удобно, но обычно лишний вес носить не хочется. Для комфорта при ходьбе одеваю 2 носка (меньше потертостей).
Мокрые ноги ( как и все остальное ) в движении не представляют опасности, главное утепляться на остановках (сверху держать жилетку или куртку и не лениться их одевать - снимая рюкзак вы имеете мокрую уязвимую спину) и иметь сухой комплект для ночи (в холодное время года беру шерстяные носки, в зимнее - весь комплект шерстяной - шерсть греет даже мокрая). Термоодежда греет только в движении (доступная по цене).
Поддержу jacobpoh - не сушите обувь у огня - абсолютно бесполезное, а чаще вредное занятие.

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: пішки

Повідомлення Ul@senko » 21.7.16 09:50

Плюсую до повідомлення Альони, нещодавно у похід з дітьми ходила у черевиках, ні разу не пошкодувала
Spoiler
Show
Зображення
Вже після фінішу варто змінити взуття (на кроси або босоніжки), аби дати черевикам підсохнути.
Колись натерла ноги черевиками і вирішила спускатися з ПіпІвана у кросівках - вистачило мене на 200м, ледь не підвернула ногу.
Швидко перевзулася і тепер на ходовий час черевики only.
Шкарпетки - високі (вище черевиків), бажано якісні (маю крафт і бафф, вже третій рік без нарікань).
Щодо вологих ніг - маю досвід ходіння по дощу цілий день. Задоволення не надзвичайне, але жити можна.
На фініші дістається устілка і на півгодини черевики набиваються туалетним папером. До ранку маєш сухе або практично сухе взуття.
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

fosgen_07
* * *
Повідомлень: 267
З нами з: 14.8.12 10:45
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: пішки

Повідомлення fosgen_07 » 21.7.16 10:14

довше всих із доступних трекінгових лаптєй мені подобається фірма Лова, в драйвспорті вона є, а так треба мати на запас ще пару

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 21.7.16 10:21

Не впевнений що буду періодично "ходити", бо все ж таки більше люблю катать.
Тому не боти намагаюся знайти більше в "оренду за пиво" ніж купувати.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: пішки

Повідомлення Ul@senko » 21.7.16 14:10

Я в трек.черевиках ходжу восени, тому вони виправдали вже свою ціну.
Можна і в оренду взяти, але зарані, аби "притоптати" взуття.
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 21.7.16 14:33

Можна і в оренду взяти
Перша тактика - по знайомим, а там далі видно буде.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: пішки

Повідомлення Ul@senko » 21.7.16 14:38

Як варіант - барахолки, там ціни доступні і вибір огого
Spoiler
Show
я восени купила чудові черевики meindl за 700 грн
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 21.7.16 14:46

Сенкс, буду мати на увазі
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
meral
*********
Повідомлень: 3315
З нами з: 30.6.06 10:46
Стать: чол
Звідки: киев, севастопольская пл.

Re: пішки

Повідомлення meral » 22.7.16 00:12

меня году так в 2009м достала слякоть на улице, я купил себе трекинговые сапоги екко с гортексом. еще с первым поколением. столи чтото около $250
отходил в них лет 5, потом перешел на кроссовки.
ни разу нигде и никогда они не промокали. высота первого разреза была сантиметров 15 и подошва 3-4см. но и выше разреза были вкладыши, выдерживали лужу сантиметров в 30 глубиной(полное погружение, проверял). вес у них, правда, был под килограм, но с моим общим весом это не суть критично.
фиксация голеностопа была очень сильная.
когдато ходил в них к крыму при +20, но было не сильно комфортно, жарко.

кроссовки north($100) с вторым поколением гортекса были намного легче(грам 300 каждый), промокали если вода выше 10см гдето. в сочетании с штормовыми брюками - только если уж совсем по лужам походить, вода с травы и кустов стекала по брюкам. фиксация голеностопа - полностью отсутвует.

по бездорожью и камням первый вариант лучше был.
время дает возможность Поиска, и ничего более.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: пішки

Повідомлення AVVAKUM » 22.7.16 12:20

если в Горганы то только хорошие ботинки
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Аватар користувача
Ghbdtn
* *
Повідомлень: 120
З нами з: 9.5.06 11:06
Стать: чол
Звідки: Київ (КВН)

Re: пішки

Повідомлення Ghbdtn » 23.7.16 08:44

Могу предложить почитать мое, пару раз сподвигало на описание. Как раз Карпаты.
Про ноги и кроссы в описании написал не раз.
Так же в том выходе встречал и "буржуев" которые сушили "непромокаемыегорЕтексы".
http://www.kvntrek.com/ru/articles/1.html
День четвертый. Будильник - на 5-30 утра, собираю пожитки, перехожу речку Вброд, выход - на дорогу. Завтракать еще не хочется. Сижу на бревне, долго мотаю ноги пластырем, уже есть мозоли. Вспоминал-вспоминал, не было у меня никогда столько водянок за всю жизнь и не только походную, даже в армейских кирзаках с портянками натер слегка только пару раз. Ступни ног далеко не изнежены, довольно грубы и мозолисты. Кроссовки, как уже писал, взял Меррелл уже хорошо разношенные, довольно мягкая подошва, прошедшие после списания порядка 250 км под рюкзаком. Это был их явно последний выход. На наличие мозолей повлияла влажность и отсутствие обувки, которой можно заменить кроссы на мокрых участках. Роса, ручьи-дороги, иногда продождит, а потом и на жаре ходи и суши своими ногами носки, стельки и обувку… Ноги раскисают, запревают - и натираются мозоли.

Вроде и ранее так ходил, но по 5-6 часов до обеда и до 8 часов после практически
без остановок и на приличной для рюкзаконосцев скорости во влажном состоянии привели мои конечности к плачевному виду. Клеил лейкопластырь, менял носки, вынимал и сушил стельки, по-разному шнуровал. Помочь могла в моем случае только сухая обувка. Купил вообще-то себе сетчатый Саломон для мультиспорта, но пожалел - новые и красивые. Даже если бы одел их, не знаю, помогли бы они или нет. Идея на будущее есть в плане обуви, нужно пробовать. Как ни странно придется опять заняться самошивом, не нашел в инете ни у кого в продаже того, что захотел опробовать.


Понимаю выражение «траншейная стопа», появившееся в годы первой мировой войны. У меня уже начинается, пожалуй, первый признак такой стопы, или, по крайней мере, точно знаю, какие муки испытывали ее обладатели в далекие годы.

Сетчатые кроссы потом опробовал в подобных выходах по Карпатам уже не раз. Сносил с тех пор несколько пар саломонок.
Вот до такого дошел состояния, про галоши и сетку -

http://www.kvntrek.com/ru/articles/2.html
Обычно мой логин КВН.

Аватар користувача
Demas
* *
Повідомлень: 184
З нами з: 29.10.11 16:22
Стать: чол

Re: пішки

Повідомлення Demas » 23.7.16 22:45

На туристичному форумі одному деякі "аксакали" сходяться до думки, що ідеальними для Карпат були б шкіряні черевики без утеплювача всередині. Утеплювачем служать шкарпетки, які при потребі змінюються/сушаться. Відповідно і самі черевики будуть значно краще висихати за ніч.
Підошва потрібна досить жорстка і зубата, щоб берегти стопу від травм і не ковзати на мокрому. Шкіру перед походом раза три обробити/просочити хорошим кремом для взуття.
Як показує досвід в Карпатах всі мембрани - до одного місця. Все одно намокнуть. Шнуровка краще як на "гірських" черевиках - доходить ближче до носка і краще фіксує черевик на нозі. Це на спусках особливо відчується.
Досвідчений народ змінне взуття носити лінується.
З іншого боку, якщо це не зима, то ходити з вологими ногами - нічого старашного, при ходінні ноги помітно зігріваються, неприємно лише взуватися вранці.
Особисто я ходив з вересня по травень в тих самих черевиках (трекінгові шкіра з утеплювачем). Бюджетний варіант. Жарко було, але холодно ніколи. Ще з собою легкі кросівки, але теж такі що не промокають (в таборі ввечері і вранці якраз роса). І дощі в Карпатах явище майже щоденне.
Шкарпетки від тонких з високими "берцами" до поларових/флісових(на початку вересня цілком ходиться в тонких), плюс на холод і для сну - шерстяні вони дійсно гріють навіть мокрі (це і одягу стосується).
Водо/болотостійкість можна збільшити гамашами або бахілами з гумовою підошвою.
Щодо мозолів, то особисто у мене навіть кросівки в яких вдома ходжу на пробіжки(тобто розношені просто ідеально) в горах все одно починають натирати. Тому пластир клею на ноги ще в поїзді і більше не маю проблем, і з собою пластир завжди має бути.
І теж був свідком як дівчина в звичайних кросівках просто наступила невдало на камінчик і підвернула ногу, а інші на кам'яному схилі в звичайному взутті ковзали і падали, тоді як я досить комфортно тримався на ногах в своїх бюджетних але трекінгових черевиках.
І початок вересня там такий час, що може бути що завгодно. Внизу може бути +25С, а на вершинах без рукавичок пальці за 10 сек промерзають і сніг(у мене таке було в кінці вересня правда). А може бути літо, як пощастить. Але рекомендується вже мати одяг для можливого снігу, залежно від висот походу.
Але! Бачив як люди цілком нормально ходять і в трекінгових кросівках. Це теж залежно від району, складності, прогнозів погоди. Але все-таки перейти струмок, калюжу, болото доводиться майже в кожному поході.
Написали б куди саме збираєтесь можна було б конкретніше щось радити.

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: пішки

Повідомлення lisapedist » 24.7.16 05:59

Чорногірський хребет, 4-9 вересня.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
Ghbdtn
* *
Повідомлень: 120
З нами з: 9.5.06 11:06
Стать: чол
Звідки: Київ (КВН)

Re: пішки

Повідомлення Ghbdtn » 24.7.16 14:18

що ідеальними для Карпат були б шкіряні черевики без утеплювача всередині
Если выбирать ботинки ли кроссы, то идеально "кожа-кожа" без всяких тканей, поролонов и тп приблуд внутри и по наруже ботинка.
Хотя такое встречается крайне редко, если ботинки еще можно найти, то кроссы бывают еще реже.
Типа таких FANTASY Gronell. Пойдет город - тропы.
Когда кожа-кожа в таком режиме и на ноге хорошо сидит, но когда намокают все равно комфортно достаточно долго. Если внутри текстиль и подобия поролонов, то такой влажный пирог быстро приводит стопы в уныние.
За частую обычные ботинки или туфли из строительных магазинов, буржуйских брендов оказываются крепче, дешевле и удобнее в наших просторах.
Обычно мой логин КВН.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: пішки

Повідомлення AVVAKUM » 24.7.16 15:56

....
За частую обычные ботинки или туфли из строительных магазинов, буржуйских брендов оказываются крепче, дешевле и удобнее в наших просторах.
Прочность не самое главное. Для гор, ботинки должны обладать целым рядом свойств, которые обычно отсутствуют в обычных,армейских или строительных ботинках.
1. Высокая жесткость подошвы, как продольная и поперечная, так и торсионная (на скручивание). Реально руками можно деформировать подошву примерно до 1см.
2. Антифрикционная подошва, для качественного сцепления с поверхностями. Особенно важна для мокрых поверхностей (наиболее тяжелые случаи это мокрый лишайник на камнях или водоросли на камнях в ручье). Здесь износостойкость и антифрикционность являются противоречивыми характеристиками. Хорошие подошвы, в городских условиях очень быстро снашиваются. А строительные, армейские и подделка под трекинговую обувь имеют обычно износостойкую но скользкую подошву..
3.Туристические ботинки должны ОЧЕНЬ хорошо удерживать пятку, ни какие смещения не допускаются. Совершенно не допускается даже намек на сминание пальцами задинки ботинка.
4. Узкая подощва. Наружная часть подошвы, почти не должна отличаться размерами от стопы человека. наличие какого-то ранта недопустимо.
5.Малый вес. Тур ботинки очень легкие,для этого в них применяют многослойную подошву. Строительная обувь обычно бывает тяжелой.
6. для ходьбы по камням, берец ботика должен обязательно защищать косточки на лодыжке, особенно при ходьбе с рюкзаком.
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Аватар користувача
Мурзик
* * * *
Повідомлень: 782
З нами з: 4.6.10 20:08
Стать: чол

Re: пішки

Повідомлення Мурзик » 24.7.16 16:43

все вірно якщо лізти в якусь ср...ку ,а для ходьби по стежках досить і міцного взуття але добре приношеного.
З приводу шкіряного взуття , то тут особисте вподобання кожного. шкіра якщо набирає води проблемно сушиться
має вистачити і такого http://militarka.kiev.ua/p51981800-bert ... lenka.html
Ні, це природа. Такого Мурзіка - ... розробиш.(C)

Чем умнее мужик, тем спокойнее он реагирует на всякие бабские умозаключения.
Знает, что баба — существо глупенькое, но теплое, ласковое и с сиськами.


Повернутись до “Туризм. Матчасть”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей