Собираю сингл. Нужны советы

Аскетичність - шлях до просвітління. Місце спілкування шанувальників одношвидкісних велосипедiв
Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 20.7.16 14:20

Приветствую. Хотел бы услышать мнение опытных людей, советы, и замечания.
Захотел я себе сингл. Имеется рама (с вилкой) Bergamont Beluga Speed (дропауты под втулку 135 мм), колёса, (заднее колесо под барабан для 8-скоростной кассеты).
Необходимо раздобыть такие вещи:
1. Набор для барабана, чтобы переделать его в сингл.
2. Натяжитель цепи;
3. Однозвёздную систему и, возможно, каретку к ней с правильной длиной оси;
4. Тормозные ручки шоссейные, обмотка для руля (есть шоссерный руль и мини-вибряки, поэтому хотелось бы именно с шоссерным рулём для удобства, хотя прямой руль обойдётся дешевле);
5. Цепь.

Хотелось бы найти максимально дешёвые компоненты, но и чтоб не совсем они были пластилиновые :) Вес не интересует. Звёзды хотелось бы толстые, сингловские с высоким профилем зубов. Хотя всё зависит от цены тоже.

Что вы скажете по поводу такого набора - FireEye для Singlespeed SSK 16/18T
http://www.velodom.com.ua/img/500/500/4142.jpeg
Правда не могу найти инфо, какой толщины там звёзды.
И вообще, возможно ли найти у нас в продаже звёзды толстые, под сингловые цепи, на многошлицевой скоростной барабан?
Ещё я где-то читал, что звёзды от планетарок и от втулок типа Торпедо можно напихнуть на барабан многоскоростной втулки. Правда ли это? Просто вижу, что в продаже есть шимановские звёзды для планетарок с разным количеством зубов.

Кто-то использовал такие шатуны - PROWHEEL FOLDING PRO-846 46T
http://www.velodom.com.ua/img/500/500/4143.jpeg
они недорогие, но как они по качеству? Не пластилин?
И как к ним подобрать правильную длину каретки? На сайте производителя (http://pro-wheel.com/main/?portfolio=pro-846p) указаны такие характеристики:
Chainline 45mm
BB Taper Square 119mm
Означает ли это, что для них нужна каретка с длиной оси 119 мм?
Или же лучше брать что-то более хорошее, с креплением звезды на 4 или 5 болтах? И реально ли искать потом отдельно звёзды в продаже?

Какую сингловую цепь посоветуете?

Вот подобный натяжитель X-17 бюджетный подойдёт?
http://www.velodom.com.ua/img/500/500/4199.jpeg
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
VelokyiV_4RooM
* * *
Повідомлень: 402
З нами з: 4.2.15 11:26

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення VelokyiV_4RooM » 21.7.16 12:19

Захотел я себе сингл.
Гарна річ - дуже практичний велосипед.
Кто-то использовал такие шатуны - PROWHEEL FOLDING PRO-846 46T
Не зв'язуйтесь з шатунами, під які буде важко знайти зірки - трилапих зірок не знайти ніде.
Використовуйте шосейну п'ятилапку, або МТБ чотирилапку
Ещё я где-то читал, что звёзды от планетарок и от втулок типа Торпедо можно напихнуть на барабан многоскоростной втулки. Правда ли это?
Неправда. зірки під планетарку мають всього три шліци майже трикутної форми і з барабаном під касету несумісні.
Вот подобный натяжитель X-17 бюджетный подойдёт?
підійде будь-який. можна навіть поставити задній переклюк, якщо є старий...
Правда не могу найти инфо, какой толщины там звёзды.
приблизно 2.5мм.
Зображення
(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 12:55

Дякую за поради :molba:
Неправда. зірки під планетарку мають всього три шліци майже трикутної форми і з барабаном під касету несумісні.
я десь читав, що якщо трошки напилком ті три шліци чи прямокутноЇ, чи круглої форми трошки підточити, то ніби ця зірка налізе в якісь три пази барабана. У мене у самого певні сумніви щодо цього є, тому й питаю, може хтось таким займався, має досвід.
Не зв'язуйтесь з шатунами, під які буде важко знайти зірки - трилапих зірок не знайти ніде.
Використовуйте шосейну п'ятилапку, або МТБ чотирилапку
Машю МТБ шатуни від SHIMANO FC-M341. Щоправда вони дещо вже поюзані. Тобто можна велику зірку на 48 зубів переставити на місце другої та використовувати в якості системи для синглу? Ідея, в принципі, гарна. Тим більше, що заощадить певну суму грошей, бо можна буде залишити каретку, котра підходить під ці шатуни. І враховуючи ціни на задні зірки (до 100 гривень), можна поставити цю передню велику зірку, хоч вона вже й дещо сточена, та поставити трохи розтягнутий ланцюг. А задню зірку буде не шкода, бо це не дуже дорога річ. Та і поїздити так трохи, подивитися, чи сподобається взагалі. Така ідея має право на життя? Щоправда ще треба розібратися, на зірки якої ширини налазить ланцюг на 8 швидкостей, тобто чи налізе на задній.
І ще щодо цієї ідеї. Зірки для МТБ шатунів shimano є у продажу, вони не надто дорогі (наприклад рівня Alivio) та достатньо якісні. Єдине, що мене насторожує, що зуби багатошвидкісної зірки передньої мають більш низький профіль, ніж сінгловські зірки, і том, можливо, швидше будуть виходити з ладу.
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
VelokyiV_4RooM
* * *
Повідомлень: 402
З нами з: 4.2.15 11:26

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення VelokyiV_4RooM » 21.7.16 13:13

то ніби ця зірка налізе в якісь три пази барабана
навіть якщо допрацювати, і якщо\коли налізе, то дотикатись буде тільки в трьох точках набарабані і погризе його вщент.
використовуйте зірки з належною кількістю і розташуванням щліців.
Щоправда ще треба розібратися, на зірки якої ширини налазить ланцюг на 8 швидкостей, тобто чи налізе на задній
налізе.
налізе - ширина зірки 2.5 мм відповідає 3/32" дюйма (ширині зірок під 6/7/8 швидкостей)
зуби багатошвидкісної зірки передньої мають більш низький профіль, ніж сінгловські зірки, і том, можливо, швидше будуть виходити з ладу
будуть, але не набагато швидше.
але знайти правильні сінглові зірки занедорого в Україні - :unknown:
Зображення
(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 13:24

Ще таке питання:
комбінація зірок 48/18 буде нормальною? Не занадто важко буде їздити по місту? Просто в тому сінгл наборі для барабана ідуть дві зірки в комплекті (якщо я правильно зрозумів) 16 та 18.
До речі, 48/16=3 - це взагалі ж не можна використовувати? тобто цілі числа передаточні? Я щось читав, що при цілих числах передаточних буде в деяких місцях рівномірне зношування покришки та втулки.
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 13:40

....
Я щось читав, що при цілих числах передаточних буде в деяких місцях рівномірне зношування покришки та втулки.
Хоча, певно, це стосується лише фіксованої передачі. Мабуть :)
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
VelokyiV_4RooM
* * *
Повідомлень: 402
З нами з: 4.2.15 11:26

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення VelokyiV_4RooM » 21.7.16 15:54

Хоча, певно, це стосується лише фіксованої передачі. Мабуть
Точно
комбінація зірок 48/18 буде нормальною?
якщо сінгл тільки починаєте - нормальна.
передаточне відношення 3.0 - нормальне дря рівнини, але на горку дертися буде важко.
Зображення
(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 21.7.16 16:29

Та і поїздити так трохи, подивитися, чи сподобається взагалі.
Щоб спробувати, а також щоб підібрати правильне відношення зірок можна скористатися звичайною касетою, якою-небудь 8-кою.
Можна навіть не знімати перемикач (зекономити на натягувачі) і манетки (хіба заблокувати монетку ізолентою щоб рука не смикалась :ROFL: ).
І ще про трансміссію
http://surlybikes.com/info_hole/spew/sp ... rivetrains

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 16:48

Щоб спробувати, а також щоб підібрати правильне відношення зірок можна скористатися звичайною касетою, якою-небудь 8-кою.
...
Та я трошки поїздив на 38/15. Тобто просто не перемикався. В цілому сподобалося, але якось не хочеться мені так довго їздити. який сенс швидко вбити одну зірку в касеті, щоб потім всю касету викинути? :) Просто на підйомах же доводиться вкручувати на ногах. В такому режимі, я гадаю, зірка швидко уб'ється в порівнянні з іншими. Жаба, вона така ))
До речі, може зараз і дурню скажу, але мені в режимі сингла сподобалося власно те, що велосипед перетворюється на тренажер :D Я розумію, що на синглі далеко не заїдеш, але на сингловій системі якось не страшно ломити стоячи кардан в гору, бо міняти потім одну зірку виходить набагато дешевше, ніж касету. Хоча хтозна, може якісь ще нюанси повилазять. Ну може барабан швидко здохне в такому режимі ))
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 21.7.16 17:07

38/15
2,53 Ну ось вже щось. Якщо було комфортно і коліна не боліли можна, з цього можна починати.
Тільки зірки треба більші, типу 53/21 або 48/20 - чим більше зірки при однаковому відношенні, тим вище коефіцієнт корисної дії.

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 17:26

Тільки зірки треба більші, типу 53/21 або 48/20 - чим більше зірки при однаковому відношенні, тим вище коефіцієнт корисної дії.
Ну я планую 48/18. 48 - тому, що МТБ-система моя з 48Т зіркою, котру я переставлю на місце другої. Ну а 18 позаду тому, що наразі лише такий набір для барабана знайшов у продажу, в котрому в комплекті йдуть дві зірки: 16 та 18 зубів:
http://www.velodom.com.ua/img/500/500/4142.jpeg
Але в принципі згоден, що зірки мають бути більші. Але це вже додаткові витрати будуть чималі :)
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 21.7.16 21:01

Але це вже додаткові витрати будуть чималі :)
Тоді хоча б 42 на перед на перший час-їх багато в барахолках і вони не дуже дорогі.
Щоб залишити спереду 1 зірку доведеться або шукати коротші бонки, або відкладати шайби 2 мм, або підрізати бонки.
Я підрізав бонки.

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 21:04

Тоді хоча б 42 на перед на перший час-їх багато в барахолках і вони не дуже дорогі.
Щоб залишити спереду 1 зірку доведеться або шукати коротші бонки, або відкладати шайби 2 мм, або підрізати бонки.
Я підрізав бонки.
Навіщо 42? Я 48 зубів поставлю.
За інфо про бонки та шайби дякую, якось не подумав про це.
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 21.7.16 21:48

Навіщо 42? Я 48 зубів поставлю.
Якщо вкрутите і без наслідків - супер. Краще було б спочатку спробувати - яка наступна зірка за 15?
Цей сайт читали? https://www.sites.google.com/site/brevetride/ У автора 48/22 (хоча в нього трохи більші колеса - 29 ).
Звичайно є у киян і 47/16 і навіть 50/13, але там роки тренувань .

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 22:40

Якщо вкрутите і без наслідків - супер. Краще було б спочатку спробувати - яка наступна зірка за 15?
Цей сайт читали? https://www.sites.google.com/site/brevetride/ У автора 48/22 (хоча в нього трохи більші колеса - 29 ).
Звичайно є у киян і 47/16 і навіть 50/13, але там роки тренувань .
Цікавий сайт, дякую.
48 ставити я вирішив по-перше тому, що вона в мене в же є, а по-друге, щоби була краща ефективність та довше служив ланцюг, бо більші зірки попереду потребують и більшої зірки позаду. Я абсолютно не проти поставити на задньому колесі зірку 22. Просто наразі, принаймні в інеті, не знайшов, де таку зірку можна придбати під барабан моєї втулки. Якщо мені хтось дасть наводку, буду вельми вдячний :)
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 22:45

ага, я зрозумів. зірка на 22 зуба від передньої мтб-системи прикручується до 16-зубої зірки з обробкою напилком )
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 21.7.16 23:13

щось я не збагну. У автора цього сайту при вертикальних дропаутах взагалі нема натягувача ланцюга?
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 22.7.16 07:43

щось я не збагну. У автора цього сайту при вертикальних дропаутах взагалі нема натягувача ланцюга?
Б. Халфлинковая цепь (или 1 халфлинк в стандартной цепи) вместе с "волшебной" передачей.
Это проще увидеть.

Зображення


Зображення


Халфлинк сам по себе спасает редко. Очень часто нужно подбирать "волшебный" размер передней и задней звезды - так, чтобы цепь была натянута именно в меру. Но сверх того нужно ведь и добиться правильного передаточного отношения.
Абстрактный пример. Допустим, вам нужно 2,5:1. Ставим звезды 35 и 14. Нет, цепь провисает, и провис не убрать халфлинком. Попробуем 38:15. Есть шанс, что теперь натяжение будет правильным. А еще можно добавить звеньев и проверить, скажем, набор 42:17. В общем, комбинаций море.
Но износ цепи удлиняет ее, и опять начинается колдовство. Правда, в зарубежье выбор звезд большой, и в тех краях народ с интересом морочится.
Конечно, халфлинк интересен не только для селекционера звезд. Он очень полезен при малом ходе устройства, выбирающего слабину цепи. Например, если у вас втулка с эксцентричной осью или слегка расшарканные напильником обычные вертикальные дропауты (об этом и том тоже будет).
http://xt.ht/phpbb/viewtopic.php?f=76&t=19547

Якщо підібрано" волшебный размер передней и задней звезды" можна обійтись навіть без халфлінка. Розтягнення ланцюга він вибирає заміною передньої зірки 47 зубів на 48 зубів.

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 22.7.16 08:12

Просто я ще таке читав, що буває так, що ланцюг (одношвидкісний) розтягується прямо протягом однієї тривалої покатушки по грунтам та починає провисати. По-моєму це також було описано на харківському форумі, і фото були від брата цього andr. Але ж в тому випадку була ніби якась каретка з ексцентриком, котрою регулюється натяг ланцюга. А якщо без такої каретки, то, виходить, ланцюг двічі буде розтягнений до певної межі (із зіркою на 47 та на 48 зубів) і все, треба його міняти?
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 22.7.16 08:55

Просто я ще таке читав, що буває так, що ланцюг (одношвидкісний) розтягується прямо протягом однієї тривалої покатушки по грунтам та починає провисати. По-моєму це також було описано на харківському форумі, і фото були від брата цього andr. Але ж в тому випадку була ніби якась каретка з ексцентриком, котрою регулюється натяг ланцюга. А якщо без такої каретки, то, виходить, ланцюг двічі буде розтягнений до певної межі (із зіркою на 47 та на 48 зубів) і все, треба його міняти?
Розтягнутий ланцюг треба змінювати в будь якому випадку і на синглі, і на мультиспіді. Ця заміна двох зірок і означатиме видовження ланцюга приблизно на 1 відсоток. В принципі, можна прибрати після 48 лінки, поставити знову 47 і тягнути далї. Але такий ланцюг почне посилено їсти зубці зірок- відстань між зубцями розрахована на пів дюйма. Якщо між пінами ланцюга більше пів дюйма, навантаження розподілятиметься не на всі зубці, навантажуватиметься лише один зуб спереду і один ззаду.

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 22.7.16 11:08

ще таке питання: чим зручніше вкорочувати бонки?
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
VelokyiV_4RooM
* * *
Повідомлень: 402
З нами з: 4.2.15 11:26

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення VelokyiV_4RooM » 22.7.16 16:49

чим зручніше вкорочувати бонки
болгаркою.

якщо нема можливості купити короткі, звичайно...
Зображення
(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 24.7.16 22:36

може хтось знає, де можна придбати зірку на барабан на 16 зубів з широким посадочним місцем?
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет

Аватар користувача
@noxin
* * * *
Повідомлень: 540
З нами з: 26.12.11 16:48
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення @noxin » 24.7.16 22:53

з широким посадочним місцем?
А для чого з широким? Барабан алюмінієвий?
На алі бачив, доларів 30
Але можна зколхозити зваривши разом тонкі або кусок паука прикрутити

Аватар користувача
Nechupara
* * * *
Повідомлень: 900
З нами з: 19.5.07 20:40
Skype: nechepura
Стать: чол
Звідки: Київ, Харківський масив

Re: Собираю сингл. Нужны советы

Повідомлення Nechupara » 24.7.16 23:21

...
А для чого з широким? Барабан алюмінієвий?
На алі бачив, доларів 30
..
Та ні, барабан сталевий. Втулка якась там Діора від Шимани. Та то так, для того, щоб було спокійніше :) Ну може це параноя :) Просто розмірковую над варіантом, щоб з такої зірки також зробити паук під передню зірку на 22 зуба.

Я ось також вже знайшов в інеті таку зірку. Щоправда доларів за 60 :D Так, сінглспід - для заможних панів ))
мне не нравится эта экспедиция, мне не нравятся эти матросы. и вобще... что? да! нет! мне вобще ничего не нравится, сэр! (с) капитан Смоллет


Повернутись до “SingleSpeed&FixedGear”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей