Рідний Край 2017

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 08:41

Вітаю, колеги!
Пропоную до перегляду свій вело-рік 2017. Сподіваюсь знайти свого читача.

- ідея та мета велопоходу, країна/регіон проведення: "сів-та-поїхав", Житомирська, Рівненська, Хмельницька області;

- склад учасників (ПІП або нікнейми): я. Разгон;

- пройдені GPS-треки або схема пройденого маршруту на карті: GPS не маю, всі подорожі спочатку здійснюю як Жюль Верн по глобусу. Але до звітів додаю скриншоти гугл-мапи. Стартую з Новоград-Волинського (якщо не вказано інше) і до нього ж повертаюсь;

- дати проведення походу, дати активної (велосипедної) фази походу: всі поїздки протягом одного дня та/або однієї доби (якщо не вказано інше). Бо з ранку в першу зміну до праці;

- довжина активної (велосипедної) фази походу, дистанції по ходовим дням: статистика відсутня, вибачте;

- набір/скидання висот загальні/по днях (для гірських походів): взагалі цим не переймаюсь, вибачте;

- бюджет поїздки, загальний і за складовими: основна витрата на бутріки та чай у термосі. Ще на квитки до музеів;

- іншу важливу інформацію, яка буде корисною при повторенні маршруту (висотні графіки, графік руху, опис спорядження, особливості харчування, ключові посилання на джерела інформації, які були використані при підготовці до походу тощо): просто треба вирушати у подорож.



З початку року продовжив розвідувати шляхи та грунти між населеними пунктами району.





І відкрив для себе Quik - программа для праці з фото й відео. Тому так (без зайвих слів і опису) залишаються мої перші весняні поїздки.
У травні зацікавився наявністю і відсутністю об'єкта на картах:


Так і вирушив Насипом до Корця.
Тематична замальовка про Корець з декількох частин:





У четвертій частині музичний ряд від Ярослава Євдокимова не випадковий - він, як виявилося, родом з Корецьких місць.

К ~ користь.
Молодий панк-фолк-рок-групі підкажу це місце для забійного Кліпа. За великі грошики.
:D




З початком літа із потроєною силою захотілося подорожей і відкриттів. А що може бути краще відкриття екзотичних місць і диких пляжів?!!
Наслухавшись енеїд про Кар'єр з озерами різного ступеня прозорості води; про коропів з малолітражний підводний човен, - вирішив їхати.
В гуглі підтвердили наявність і доступність місця.
Приїжджаю.
Кар'єр робочий. Водою не пахне.
Як відчував і залишив його останнім в поїздці. Поки що, Кар'єр розчарував ...



Однак поїздка принесла чимало сюрпризів і відкриттів)))
По-перше, розвідав і остаточно утвердився у виборі шляху в сусідню область. Скоро побачимо навіщо.
По-друге, побував в музеї, де музей взагалі все!
По-третє, продовжую відкривати для себе нове загорізонтье.



Після поїздок залишається багато фото- і відеоматеріалу.
Спробую подавати його окремими спецвипусками в будь-якої замальовці ...
Може, з цього щось і вийде ...



***
Ніч-опівночі, рано вранці рвонув!
Птахи ще спали))) Дихається, крутиться ... Що там, попереду? ..



Сам населений пункт.
Вразили широченні дороги. В іншому, все як всюди. Йдуть роботи по реконструкції будівель (наприклад, готеля). Краєзнавчий музей виявився закритим, на превеликий жаль. Була спроба відвідати Парк, про який навіть гугл знає, але на нього мене вже не вистачило. Залишив на наступний раз ...
У планах повернутися для старту в велику поїздку ...



І, власне, заради чого і їхав:

Востаннє редагувалось 16.10.17 08:52 користувачем Разгон, всього редагувалось 1 раз.
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 09:35

Н ~ настрій
Іноді краще три рази відвідати старі місця, ніж відкрити одне нове.


;)

ГУБКІВСЬКИЙ ЗАМОК
Українська Швейцарія...
У ці місця тягнуло давно. Але було якесь побоювання - у всіх відвідувачів був тільки один аргумент, що там гарно. В інтернеті майже така ж інформація. Досить багато відео про сплави, але це трохи з іншої стихії))) Тому зважився спонтанно. Більшою мірою завдяки пану Корсаку, який в недавньому пості надоумив зайти на сайт геокешинга. На мою голову, ноги, ланцюг, середню зірку і обидві покришки.
:yes
Виїхав завидна. Йде другий тиждень після Тихона дня, коли всі пернаті знайшли собі пару, заспокоїлися в очікуванні і годуванні потомства.
Тиша надзвичайна. Тягне медом з пасовищ.
Але насолодитися не встигаю, тому що раптово починається моторошний трафік. Виявилося, що в Городниці базарний день. Ось же співпало! До того ж узбіччя заставлені малолітражним транспортом грибників. Народу в лісі навіть якось занадто для п'ятої ранку.
ЗображенняЗображення
З сьомої ранку, по прибуттю до Городниці, і почалися мої по... біди)))
Відразу обмовлюся тезісно, щоб потім не уточнювати і не йти в сторону від опису місць.

ЧАС, МАРШРУТ І ПЛАНИ
Чи міг я припустити, що на зазначену гуглом пряму в 30 (тридцять!) кілометрів витрачу 16 (ШІСТНАДЦЯТЬ) годин? Чи міг дізнатися, що з зворотної тридцятки дві третини пройду пішки, лісовими місцями по коліна в воді, в сутінках, темряві, вітрі і нескінченному дощі?
:D
(червоний - туди, синій - звідти)
ЗображенняЗображення

У Городниці вбив годину в безпечності і спробі вивідати дорогу на Устю по правому березі Случя. Всі хором відрадили, мовляв, дороги немає і пересуватися тільки через Лучицю.
У Лучиці все дружно махали в гущавину на горизонті, вказуючи напрямок на Устю. Прямо. І тільки потім, вночі, знову ж місцевий лучанин мені повідав, що прямо, це треба було взяти правіше за селом, так як на Франкопіль ніхто і так не їздить за звичаєм, то і саме собой зрозуміло, що мені треба було повернути праворуч.
Прекрасне пояснення!
Зате в Усті все, як один, заявили, що дорога по правому березі на Городницу є. І прекрасна ...
:D

ШЛЯХ
Асфальт на маршруті є. В одному місці. В заповіднику. Очевидь, що охороняється, як рідкісний вид неживої природи. Решта маршрута - це пісок і навіть не бруківка, а просто викладені камені, різні за формою і ступеня гладкості. Від круглих і слизьких в меншості, до гострих і зазубрених в переважності.

НАСЕЛЕННЯ
Чим ближче до півночі, тим люди ставали чутливіший. Хотіли напоїти, напоїти чаєм, напоїти кавою, пропонували заночувати, душ. Майже всі цікавилися, чи сподобалося мені у них. Зустрів дуже багато людей, які добре знають історію і місцевість свого краю! Що дуже мене виручало.
Деякі знайомі з сучасним розвитком туризму - розповіли про веломарафоні, байдарочників, піши походи ...
А ось для цих самих туристів інфраструктура не розвинена. У Соснівці, наприклад, всі магазини можуть бути закриті вже о 18:00. Про рівень доріг вже сказав (дивуюся рівненським веломарафонцам!).
Багато рад по відвідуванню: "А Ви там-то були? Ні? Обов'язково треба з'їздити. А там щось таке-то бачили? Обов'язково подивіться".
Ось і плануй тепер маршрути заздалегідь! : D
Велосипедистів знають, розпізнають і всіляко допомагають. Навіть уточнюють: "Ви один? А де решта?".

МОСТИ
Так-так))) мости)))
У зв'язку з плануванням сплаву, вишукував можливість ознайомитися зі шлюзами, перекатами, греблями і мостами. Все в наявності. Мости понтонні і понтонні на палях. Після паводка багато місць забитих сміттям, стволами. Сплав сплавом, а по березі доведеться натаскатися.
Дівчата з Губкова (вже в сьомому класі) відрадили йти на човні, так як на мілинах гострими краями каменів можна розрізати дно. Тільки на байдарці!

ПРИРОДА, ПАМ'ЯТКИ І ТРАДИЦІЇ
Як на мене, відвідувати ці місця треба навесні або восени. До листя. Зі скель і високих берегів не розгледіти масштабу.
Пам'ятки доступні. Багато пояснювальних написів і пропозицій маршрутів.
Але заблукати в лісі можна. Причому легко. Багато багнистих, болотистих місць. Навіть на відкритій місцевості з висотою над річкою метрів в сорок, йдеш по траві на рідкому дерні.
Місцевість, особливо лісова, багата на озерця і взагалі на водні ресурси.
Багато джерел.
Зазначу традиції Рівненщини.
Перша, це біля хвірток стоять картаті сумки або відра. Так здають-збирають молоко. Їде віз або автомобіль і позначаючи, зливає з банок в бідони. Ніхто нікого не перевіряє чи не вартує, не чекає.
Друга, це ікони в магазинах. Так там майже всюди, де приміщення, ікони. Уточнював, але хреститися на них необов'язково.
Третя, це фігури. Фігурами називають хрести на перехрестях доріг: "Будете їхати, там буде фігура - від неї направо".

* * *
Мабуть, можна перейти до пошуків капітана Гр... Губківського замку, звичайно. Капітана вже знайшов бумаго-бродяга Жюль.
За Лучицею лісом-лісом, через гриби і брід я виїхав на Франкопіль, звичайно (а не в Устю)))! Як ще уточнив у хлопця, де це я. Починалися перші сім кілометрів каміння і перших швидкісних коктейлів: 20 хвилин води на 10 хвилин сонця.

ЗображенняЗображення

УСТЯ
Населений пункт по обидва берега річки Случ.
ЗображенняЗображення
У центрі магазини і кафе (М).
За Храмом (Ц) височина над річкою. Далі такі види становят все краще і краще.
Міст понтонний, на палях. За ним готельний комплекс (можна переночувати, поїсти, помитися. Про вай-фай не уточнюється).
Тут мав розмову з грибником із повною сумкою білих!
Розпитав про дорогу на Городницу - вона все таки є, але лісом і бродом через приплив. Багато годин по тому мене відмовляли туди сунутися вночі)))
Роблю фотографію дороги, яка починає розкисати. Далі калюжі будуть ширше, а пісок рідише ...
По дорозі на Більчаки зустрів стандартний для цих місць рай. Озерце, піщаний пляж, вода з надр і марсіянскі метеорити зі слідами позаземних інструментів.
ЗображенняЗображення
Колись, в кінці минулого століття тут активно добували граніт. В одному місці, за Більчаками, геологорозвідники просвердлили свердловину в 300 метрів і поставили трубу для води.
Зараз такі місця затопило ключами. Дуже атмосферно! *thumbs_up*
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 10:27

БІЛЬЧАКИ
Ду-у-у-у-уже довге село уздовж правого берега.
ЗображенняЗображення
Тут побачив табличку і почув розповідь про Веломарафон Рівненського велоклуба 300-за-3 "Поліська Січ". В цьому році був особливо масовим (навіть учасник зі Страсбурга!). Такі табличкі розміщені по всьому маршруту. У селах, на дорогах і трасі, в лісах.
Ось як вони крутять, якщо у мене піску не було тільки в вухах? :o
Село переходить в хутір і, власне, в мету поїздки - Губків. Хлопець підказав що ще відвідати в Губкові крім замку. Все стало в нагоді, спасибі!

ОВОЧЕВИЙ ТУРИЗМ
(ліричний відступ)
Беріть з собою бутріки! Погодувати Куроєда або Сару :mosking:

ЗображенняЗображення
Насправді, питання для моїх одноденних поїздок серйозне, так як більшість шляхів припадає на лісову місцевість. У цьому вело-році відмовився від розведення вогню (але пристосування вожу з собою). Хоча літо в цьому році і багато на дощі, остерігаюся залишити після себе непогашене вугіллячко.
Беру термос з чаєм. Окріп добираю в сільських магазинчиках або кафе.
Куроєда зустрінете в Усті. А Сару потрібно погодувати в Губкові))) :yes






Майже дістався!
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 11:04

ГУБКІВ
Село уздовж правого берега Случа.

ЗображенняЗображення

Я в'їхав в село з боку Хутора. На мапі не видно, але вулиця активно забудовується.
Трохи в глибині села місцеві підлітки вказали мені магазинчик (М). Познайомилися. Назарій, Олександра і Наталья. Вже в сьомому класі. Наперебій розповідають де замок, але я уточнюю за Козацьку гору, яку мені порадили в Більчаках.
Ось тут на мене і посипалися Легенди в стилі Миколи, нашого, Васильовича! Обожнюю такі речі. 21-ше століття, а вони ще живі в народі. Ніким не видані. Живі словом.
І коли за північ, коли плутаєш підйоми і спуски, зупинишся посеред лісу, прийдуть на розум такі розповіді - і сук, що звалився, обриває серце)))
:D
Взагалі не смішно!
Легенда перша...
Але спочатку, мабуть, трохи дійсності.

ЗображенняЗображення

З одного боку Козацька гора має вихід граніту. А ось з іншого, до недавнього часу, добували пісок. І залишився піщаний обрив метрів під сорок.
У давні часи тут стояла церква. І одного разу пішла в гору.
Місцевій жительці іноді сниться, що гуляє вона у гори і голос їй каже:
- Підійди ... Копай ...
Вона підходить до відвалу і відкопує двері в Храм. Двері легко відчиняються. Вона входить і бачить оздоблення Церкви, ікони. Горять свічки, звучать молитви.
Але прокинувшись вона не може згадати де треба копати ...
Тут діти наперебій повідомляють, що дзвін дзвонів чути досі. Особливо тихими ночами над річкою звучить бо-ом-м-м. А якщо прикласти до могильній плити вухо, то і зараз можна почути.
"Прикладіть! Прикладіть вухо!", - кричали вони потім. Ага. Зараз. Тільки розбіг візьму. Від радонового джерела.
(за джерело у хлопця в Більчаках уточнив, що це означає "народилося з надр Землі", а не має в своєму складі елемент радон. Він підтвердив, що я правильно здогадався. Але уточнив, що вода в цих місцях дійсно багата елементами і цілюще багатьох карпатських та прикарпатських вод)
Продовжуючи знайомитися, перечікуючи дощ, уточнюю за Камінь-слідовиків на карті. Підтверджують, що каменів багато: "За селом є камінь, на якому ступня Божої Матері. Ступня і два пальчика. Ми Вам покажемо".
Але дощ і батьки заганяють молодь додому, а я їду-йду на гору.
Місце дивовижне!
При підході до гори, зліва росте кукурудза, праворуч картопля. А між ними дерен на воді! Поки знімав рослини в краплях, прітонув)))
Тут переді мною виростають Наталья і Олександра. Я не шуткую. Простір відкритий і я б їх помітив. "Ви як тут опинилися? З-під землі ..." "Так, тут є підземні ходи".
Хоч хрестися)))
:D

Після Козацької гори спускаємося під гранітний вихід. Тут столики, волейбольний майданчик. Пляж (П). Вода по-щиколотку! Незважаючи на перебіг - тепла і можна спокійно перейти на інший берег!
(потім уточнив у єгеря, що так, переходиш, проходиш і виходиш на радонове джерело. Це ще одна моя розумна знахідка - немає необхідності об'їжджати через Соснівку, щоб потрапити на оглядові майданчики (розповім далі). Переходьте в брід (Б) і піднімайтеся з джерела наверх!)
Дівчата розвівають мої побоювання з приводу змій, що тут тільки вужі. Гадюки водяться ... Забув де водяться. Але вони знають де. Уточніть вже у них самі.
Мій захват цими місцями і бажання відвідати ще раз на човні із ночівлею вони толково аргументують за: "Тільки на байдарці. На човні на мілині можна порізати каменем дно. Припливайте обов'язково і нас покатаєте!"
:mosking:


Про мету моєї поїздки багато написано і повторювати я її не буду.
Краще про враження.
Ще біля магазину підлітки радили мені відразу йти на замок, як всі, прямою дорогою. Але після уточнення, що вони самі там ходять скрізь і знають кілька стежок, пішов по-місцевому.
Від пляжу веде рибальська колія до підніжжя. Потім крута стежка вгору, куди я виліз без велосипеда.
ЗображенняЗображення

Вітер, сонце-дощ, обрив, висота і старі камені! Чудове місце.
Але найбільше вразив колодязь. До недавнього часу діючий! У місцевих навіть була розвага - вони опускали в колодязь качку і вона випливала в Случ.
Ще пару історій про підземні ходи...
Ну що. Пора копати. :D

Так-так. Підказав пан Корсак - непохитність його спицям, нескінченність води в його флязі і нових відкриттів йому на маршрутах!, - підказав заглянути на сайт геокешинга. Знайти там опис схованки.
І отримати звання Розкрадача гробниць!
Як вже пізніше поставив мені на вигляд автор закопаного боксу, я зробив все в точності. До навпаки. Взяв і з двома місцевими подружками розрив скарб.
Як я зрозумів, в принципі, треба спочатку у баби Яги за тридев'ять земель поцупити шапку-невидимку. Щоб місцеві не підгледіли. По дорозі купити скатертину-самобранку, щоб нагодувати-напоїти особливо пильних. І тільки тоді, вночі, без ліхтарика, при світлі своїх жадібних очей, ложкою, як граф Монте Крісто, ОБЕРЕЖНО!, копати, копати, копати...
До суті, копали ми правильно. Вглиб. Але не там де треба. А треба було взяти правіше. Спітнівши, я витягнув на світло геокеш. В дівчатах прокинулися сороки, що і слід було очікувати. З чистою душею і згнітивши серце я віддав їм весь вміст. Про що чесно повідав потім автору з доданими фотознімками. Ну і отримав ... Відповідь ...
*oops*
ЗображенняЗображення
У своє виправдання перед усіма чесними гео-обмінниками, можу повідомити, що радість від пошуку, копання, порівнювання, відчаю, знову порівнювання і так далі, і нарешті-то знахідки!, - ця радість двох сільських подружок, які серед літа отримали в подарунок фломастери і маркер, з клеєм ПВА, - це ось все допомогло мені докрутити)))
Автор поскаржився, що тайник, який і так пролежав в землі рік, вже, вочевидь, розграбований. Я попросив вибачення. Чесно. Не міг же я, справді, прикотив за 70 каме, гнати від себе палицями і матюками нових знайомих. І не знайти не міг.
Дилема...
*oops*

Задоволені, спускаємося.
І мене ведуть від підніжжя вгору, по балці, в село; зліва і справа кілька ключів. Вода, набираючи силу, стає вже невеликим припливом Случу. Деякі джерела були колись облагороджені. Один з них в стадії відновлення. Воду можна набирати і пити. Тут же нагорі колодязь ...
Знову відвідав магазин (М). Перечекати бурю. Як потім сам побачив, вітер наламав гілок і сучків по всій довжині мого синього маршруту.
Вдаються сороки))) задоволені, як мамонтеня)))
Прощаюся. Їду до Соснівки.
Час давно знизує, але я ще в калюжах по-коліна на Хуторі поставив свій же план на три старих добрих слов'янських кита: авось, мабуть і як-небудь...
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 11:33

СОСНОВКА

(далі піде інформація на картах з максимальною точністю; можливі некоректні відображення в плані якості)
Колишній районний центр.

ЗображенняЗображення

(територія в сірому квадраті вже відображена точніше)
На виїзді з Губкова в сторону моста через Случ на Сосновку я проїхав ще три-чотири магазини і одне кафе (М) в Губкові)) Щоб ви собі знали. Десь тут дорога до Церкви.
Але перспектива гарячого борщу захоплює далі їхати без зупинок.
Думав, що перекушу в Азалії, відразу за мостом, але просто проїхав повз до центру. Рекомендую до відвідування кафе "Фазенда" (К) (перших страв немає, але я задовольнявся пельменями в бульйоні) і магазинчик "Каприз" (М) (ковбасний відділ представляє продукцію місцевого фермера; все свіже; вибір досить великий - від сардельок до ковбасок).

Обидва заклади знаходяться в центрі Соснівки. На моє запитання, чи є музей в Будинку культури, відповіли, що ні. Зате в кафе знаходиться одна з картин місцевого художника. Ще кілька його картин збереглося в різних місцях пгт. І можливо, якщо я проїду далі і направо, то в Центрі юнацтва та молоді я зможу щось побачити...
Я не їду.
Я вечеряю.
У магазині беру дві довгих сардельки для Куроєда - я йому обіцяв ввечері м'ясне. Продавець, молодий хлопець, охоче відповідає на мої запитання, підказав куди ще заїхати. З тамтешніми "ще заїхати" можна тижнями там кататися)))
Для любителів пивного туризму є розливне місцеве пиво з Березняків. Тут же, навпроти "Капризу".
Прощаюся і їду. Тепер тільки вперед, тільки додому. Які можуть бути зупинки? Замок бачив. Усе.
Думаю собі так, повертаю перед мостом на трасу ...
І починаються Покажчики. Тобто ось можна подивитися, сфотографувати і відправлятися! Все зазначене, все дохідливо.

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Відзняв, розганяюсь - стояти! Центральне лісництво! Проїхати я просто не міг.
(на карті салатове коло)

ЗображенняЗображення

Тут мені ще раз пропонують все таки заїхати туди, туди, туди і подивитися)))
(розповідь про фігури я раптово почую трохи пізніше. Ще до цих, ваших, дискавері і експлоеров ... І здогадка моя виявиться правильною ... Втім, не буду забігати))) Все по-порядку!

ЗображенняЗображення[/quote]
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 11:44

ШЛЯХ НА МАРИНІН
Під вечір і почалося найцікавіше)))

ЗображенняЗображення

Мій крайній орієнтир, як я собі думав, був поворот на обрив перед останнім будинком Соснівки (на мапі контур білого кола).
ЗображенняЗображення

Краса! Краса! Ще раз задумав сплавитися і приїхати сюди восени ...
Подумки прощаючись, їду асфальтом додому. Всі повороти в заповідник перекриті, висять "цеглини".
Раптово проскакую відкритий шлагбаум. І вирішую повернутися. Заїхати.
На пару годин.
ЗображенняЗображення

На тому березі місця, по яким я тільки-но бродив...
Дивне відчуття. Сприймаєш і звідти - і звідси...
ЗображенняЗображення

Від четвертого майданчика донизу йде крутий спуск. До радонового джерела.
Але я, вздовж різнотрав'я, виїжджаю в Жовтневе лісництво (на мапі червоне коло).
Тут зустрічають Білка і Стрілка. Їх не годувати. Тому що вони ковбаску чамкают, а гавкати не перестають.
Місце шикарне. Не дарма мені радили відвідати саме його.
Виходить єгер. Я прошу вибачення за вторгнення, але він без претензій. Вони звикли до численних екскурсій і туристів.
Захоплююся різьбленими фігурами. І як виявляється - цим займався його батько. Фігури встановлювали і в місцях відпочинку на природі, але їх крали. Кажу, що в головному лісництві прийшли на розум бригади з бензопилами на експлоере і дискавері, які з секвої ... Так! Він теж це все вирізав бензопилою!
:good:
ЗображенняЗображення

Трохи розмови про роботу в лісах.
І я їду. Недовго. Закінчився заповідник, закінчився і асфальт.
Калюжами і піском в'їжджаю в

МАРИНІН
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 12:07

Тут пропонують ще один пішохідний маршрут і оглядовий майданчик)))
ЗображенняЗображення
Проїжджаю село. Досить пізно, але магазинчики-кафе працюють в режимі "до останнього відвідувача". На подив (зазначив їх на мапі М).
ЗображенняЗображення

Підійшов хлопець. Розговорилися.
Питаю за напис величезними буквами:
ЦЕМЕНТ
СІЛЬ
ЦУКОР
Невже такі проблеми з сіллю? Виявляється ... Ось на Хмельниччині мене вразили табуни; на Житомирщині тримають стада корів - а тут розвинене свинарство! Хлопець показав рукою метр від землі. Виправився і підняв до півтора. Ну, таких я бачив у мадярів на Закарпатті. Не дивує. Але дивує кількість кабанчиків і свиноматок у дворах. Тому сіль тут на першому місці.
Заходить суперечка як мені краще поїхати на Устю.
Виявляється, Більчаки вважаються не по дорозі. Вони ж за річкою. Треба їхати на Дерманку. Орієнтири у місцевих насправді цікаві (це скрізь так!) - треба все перепитувати й уточнювати багато разів і бажано у різних людей одного населеного пункту.


Княжа гора сподобалася. Одного не вистачає - що, по суті, туристу треба?, сфотографуватися на тлі! Могли б принести пару каменів і зробити шматок стіни)))
З Маринина до мосту на Більчаки веде прекрасний піщаний спуск! Або жахливий підйом - це як подивитися.
Дорога лісова. Узбіччя щільно вкриті кроною, вітер вирівнюється і летиш як в аеродинамічній трубі.
В Усті їду годувати Куроєда)))
Хлопці відмовляють їхати шукати Городницу і умовляють заночувати, люб'язно виводять на дорогу на Лучицю.
Далі ніч, вітер, дощ, ноги, нерви, плюнути, розпродати... і ось минуло два тижні))) Знову настав на ті ж граблі. І знову буду наступати!
І ви наступайте))): D
Дякую всім за терпіння мого графоманства. :yes

ВИСНОВОК
1. Тактично правильно спланував час відвідування - сонце чудово висвітлювало, не сліпило.
2. Стратегічно правильно був обраний для першого відвідування Губків і подальший шлях проти годинникової стрілки по колу Української Швейцарії.
3. Повторюся - сонце продовжує висвітлювати правий берег з визначними пам'ятками, а потім йде на схід і світить з боку оглядових майданчиків.
4. Буду пробувати в обхід по асфальту. Час має скоротитися хоча збільшиться відстань. Звучить парадоксально, але впевнений у своїй правоті.
6. Сподобалося зовсім не те, що пропонують подивитися)))
Наприклад, це Козацька (Дзвінецька) гора і її підніжжя у річки, а не замок.
5. Відвідати без листя!
:good:
Головне, що їхати на один день сенсу немає. Відвідати встигнеш, але побачити і почути навряд чи.
Дякую за увагу! Бережіть себе!
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 15.10.17 12:12

*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 16.10.17 16:48

Анонс затягнувся... Приступимо...

ПАРИЖ

ЗображенняЗображення

Париж на перевірку виявився передмістям Городища - населений пункт на півдні Шепетівки, куди мене привів туристичний рекламний бігборд з минулої поїздки до цих країв. В Городище знаходиться архітектурний ансамбль діючого чоловічого монастиря.
ЗображенняЗображення

Однак, він виявився закритий.
Ченці спали.
Я очікував, що у брами буде горіти ліхтар і черговий ключник чекатиме втомлені заблудлі душі подорожніх, щоб дати їм притулок і їжу ... Не те сторіччя на дворі)))
Саме Городище можна порекомендувати як планову стоянку в поході. Сподобалися відкриті берега загати (або озера), уздовж яких місцеві Кузьмічі налаштували пристаней, критих майданчиків над водою.
Починає світати. І починається край та-аких підйомів, що дай здоров'я! Зате, якщо подолав, то починаються та-а-акі спуски, що дай дороги!
ЗображенняЗображення
:D
Перша велика зупинка за планом:

ІЗЯСЛАВ

Зустрів распахутимі в пів-на сьому ранку дверима міськради (МР).
Де Василь Васильович протягом півгодини розповів історію рідного міста, історію перейменувань, роздрукував карту і порадив місця для відвідувань.
Зараз відвідаємо і ми)))
ЗображенняЗображення

Через дорогу, від міської ради (МР) знаходиться музей (М). На жаль, не вдалося його відвідати, але ризикну порадити його відвідування вам, мої дорогі читачі.
Їду вниз до центру (Ц):
ЗображенняЗображення

Йдуть реставраційні роботи, що дуже радує. Ще більше радує фото-удача в стилі "Було-стало"!
ЗображенняЗображення

Центр Ізяслава (Ц) дбайливо доглянутий - клумби, лавочки всіляких видів і смаків, урни, яскраві фасади адміністративних будівель, ліхтарі. Для фото-туристів встановлено пам'ятний знак.
ЗображенняЗображення

На пагорбі діючий костел (К).
ЗображенняЗображення

І тут же Палац Сангушко (Д) з імпровізованим оглядовим майданчиком (СМ) на річку Горинь!
ЗображенняЗображення

Постигає найголовніше розчарування від відвідування. Далі будуть тільки захоплення. Але чому (чому?!) не можна поставити пару-трійку описів Палацу? Чому немає цікавих фактів про рів з водою, про побут і життя князів? Чому не викошено траву по-пояс! Так, це всюди таке. Але чому?..


Хоча, мабуть, ось вам факт, про який мені розповіли трохи пізніше і в іншому місці.
Князь Сангушко забороняв вирубувати дерева. А для потреб закуповував деревину з боку.
У вас нічого не відвисло? У мене щелепа.
ЗображенняЗображення

Повз ринку (Р) до вокзалу (ЖД). Ринок, як ринок - знайдеться все)))
В архітектурному плані в місті багато ДОСів, так як за залізничним полотном свого часу були розташовані дві військові частини.
Сама будівля залізничного вокзалу Ізяслава приваблює тим, що це перша будівля вокзалів в Україні, з якої почалася реконструкція вокзалів взагалі за проектом Кірпи.
ЗображенняЗображення

Повертаюся в центр (Ц). Зупиняюся на набережній (Н). Тут знаходяться столики і лавочки. Просто для жителів і гостей міста.



Тут я щось зажурився. Годую рибок, годую качок, дивлюся на берега, що поросли вербами...
Осінь, брати!
:yes
Світанок після чотирьох, а не в три і з такою неохотою. Сутінки о восьмій, а не в одинадцять і в дев'ять зовсім темно. Вечірній бриз не освіжає, а підморожує дікокрутящій організм. Хочеться сидіти в фуфайці з гітарою біля багаття і кричати ш-штотакоеосень етанеба-а! Грати на гітарі навіть необов'язково.
:balalayka: :D

Від набережної (Н), повз парк (П) їду через шлюзи до ув'язнення Ольги (ЗО). Ось, що бувало раніше за зраду: будували квадратний каземат і садили на тридцять років.
Але вам їхати до ув'язнення не треба. І шукати не треба (перший провулок від перехрестя в гору). Там все поросло. І дивитися через небезпеку вступити і вдихнути пари аміаку нема на що. Краще ось, церква (Ц). Або з моста відкривається вид на в'язницю (Т). Чинну. Тому дивіться і милуйтеся звідси. Можна, звичайно, під'їхати до старих стін в'язниці, спробувати сфотографувати. Але краще не треба. Можуть почати довго цікавитися вже вами)))
Милуйтеся з моста.
ЗображенняЗображення

І швидко-швидко вкручуйте до старого костелу (КС)! В це дивовижне місце. Я представив його в анонсі з діалогом зі "Сталкера" Тарковського. Але, повірте, в дійсності костел ще більш невимовний! Побувайте в ньому. Обов'язково.


Що ж.
В дорогу! До Святого озера! Змивати гріхи!
:mosking:
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 16.10.17 17:19

СЛАВУТА

До Славути планував дістатися через Святе озеро з купанням і відпочинком.
Місцевий в Михлі розповів про відмінний шлях-насип прямо до озера, але сам він там років шість вже не був і що там зараз не знає.
Натхненно розповів. Я навіть перейнявся.
На всьому шляху сосни. Але вони не пахнуть. Зовсім. Немає того їдкого зеленого запаху хвої і кори. Не знаю чому.
ЗображенняЗображення

Але озеро я не знайшов.
Точніше, десь в лісі насипана дорога закінчилася і почалися просіки. Не як на карті. А наїжджані стволовозами. Шукати я вже не планував. Підтискав час.
Зате знайшов місцевого хлопчину з Радошівки, який порадив скупатися тут же, в Горині, а не їхати до озера, так як там глибини по коліно і багато намулу. "Робити Вам там нічого", - підвів він підсумок.
З Радошівки якийсь лось на "Україні", в туфлях і чорних брюках, базікаючи всю дорогу по телефону, довіз мене на колесі до Славути за тридцять хвилин. Дати б йому шоссер і штанці з памперсом!
:good:
ЗображенняЗображення

Ось і все. Я потрапив.
Я просто закохався в це місто. З першого в'їзду.
А в'їхав я в мікрорайон (як виявилося). Але від побаченого подумалося, що я вже в центрі.
Ось на вулицях немає навіть сірників. У будинків стоять кліті для пластику. Автомобілі їдуть менше двох кілометрів на годину. Одного "жигулька" чекав-чекав біля зебри, щоб він проїхав, а він ще під'їхав і зупинився!, і питає, коли це я, шановний, перейду по пішохідному переходу.
Вело-колега розповів, як все таки проїхати в місто і навіть зголосився мене провести. Рідкісна люб'язність!
Але поїхав я сам.
І відразу приїхав до Музею (М на мапі).
ЗображенняЗображення

У Музеї я і провів майже три години. Дізнався багато цікавого і корисного.
І ось вам, мої дорогі читачі, теж розповім. Що в цьому році 21 вересня Славута відзначатиме 400-річчя. З розмахом. Декілька днів. Що на сайті музею можна замовити екскурсію по місту. І навколо міста. А тут є що подивитися, я вам доповім!
Взяти хоча б факт, що Ізяслав зі Славутою негласно боряться за звання най-най сангушцев.
:mosking:

Музей це відмінно. Але в Славуті мені треба було випити. Так. І така мета була. І мета була досягнута. Пиво на розлив "Князь Сангушко" побило всі світові рекорди. Саме на розлив. Саме "Князь Сангушко".
Продається воно в двох спеціальних павільйонах "Пиво-Води" (ПВ на мапі). В центрі не було, розібрали і підвезення очікувався. Поїхав шукати вулицю Церковну. І ось, здається, пиво, так - але воно не гнівить, не радує, не бадьорить; воно заспокоює. Це треба спробувати!
Хміль розбудив апетит. Розташований тут же на вулиці магазин від хлібозаводу (ХЗ на мапі) забезпечив пайком і відправився я на міський пляж (ГП на мапі).
Поки я відпочиваю, ось вам зупинки в місті:
ЗображенняЗображення

А це біля православного церковного комплексу на мікрорайоні:
ЗображенняЗображення

Відпочинку година, як відомо. Пора вкручувати додому.
В дорозі вирішив зрізати. По дорогах, що існують на мапах і повній їх відсутності в наявності. З дощем, звичайно. З блискавками. З таким наелектризованим повітрям, що гудів телефон і кололо в кінцівках.
Зате тепер точно переконався що туризм грає не за правилами. Я тепер теж так буду!
:D

Завершую розповідь невеликим відео-підсумком:


... і бонусом для моїх читачів - спецвипуск "Дивовижні рідкості й краса". Це з "Лесіних джерел" - літературного фестивалю, що проводять у Новоград-Волинському:


:hi
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 16.10.17 17:20

*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 17.10.17 16:16

Шановне товариство!
Дякую моїх читачів за перегляди. І поспішаю продовжувати...
;)

ЗображенняЗображення

Але "остро" в цей раз не вийшло.
Можна, навіть, констатувати, що це Light-версія моїх поїздок цього року.
:D
Приступаємо до відвідування. На черзі

ОСТРОГ
Був в захваті від відвідування цього міста Виталиком. І планував відвідування Острога під кінець іншого маршруту. Але плани були змінені в останню мить.
:pardon:

І ось рано вранці починаю об'їжджати Острог.

ЗображенняЗображення

Всі будівлі реконструйовані. Зі смаком і естетично. Що дуже радує туристичне гостре око.

ЗображенняЗображення

Майже всі будівлі відображені на полотнах художників в картинній галереї, яка розташована на третьому поверсі в музеї в замку.

ЗображенняЗображення

Віталіку пощастило більше - не було листя. Але мені дісталося відвідати всі визначні пам'ятки!
Хотів було повернутися до міської ради і поспілкуватися з начальником відділу туризму, як раптом туризм сам опиняється в мене на шляху.
Прекрасна дівчина все пояснює, нарікає на тимчасові труднощі в поліпшенні інфраструктури і я стаю власником карток для туристів.

ЗображенняЗображення

Дівчина надає низьку рад у відвідуванні. До того ж відвідати Татарську вежу. Кажу, що я її першу зустрів ще о четвертій ранку.

ЗображенняЗображення

Найближчим часом має позитивно вирішитися питання про охороняєми платні авто- і вело-парковці в місті (пропонують залишити велосипед у приміщенні туризму. Відмовляючи, дякую за турботу!).
У свою чергу захоплений і видаю компліменти про покажчики напрямків до пам'ятних місць.
Практично, туристичний маршрут йде в місті по колу. Дуже зручно.
Першим обираю Академію.
У житловому містечку студентів йдуть реставраційні роботи казарм і військових приміщень колишньої військової частини.
Працівниці розповідають, що поїсти можна в їдальні для студентів. Але тільки в період їх, студентів, наявності - зараз їдальня зачинена.
І радять відвідати піцерію. Кажу, що мені до душі більше борщ, глечик сметани і три корочки бородинського хліба. Вони сміються і кажуть, що там все це є. Ну, так і назвали б "Галушки" або "Калеба")))
ЗображенняЗображення
Заходить розмова про пивний туризм)))
Через дорогу, виявляється, раптово!, є спеціалізований магазин "Пиво-Води" зі Славути із розливним "Князем Сангушко"! І, як виявилося, навіть дешевше, ніж в місті-виробнику)))
Дякую, прощаюся.
Що ще радує, так це пам'ятники.
ЗображенняЗображення

Виконано із душею, з увагою до дрібниць.
ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Під'їжджаю до Академії.
І розкриваю рот.
Ось просто ідеально все зроблено для туристів!
Уздовж стіни наочно відображені основні віхи. З текстом та ілюстраціями.
Перфектно!
ЗображенняЗображення

Територія Академії, як міський парк. Багато зелені, доріжок. На траві можна лежати. Зі сцени декламувати. Проводять екскурсії два рази в день. О 10:00 та о 12:00. Велосипедна стоянка. Туалет.
Наважуюся отримати третю вищу освіту. Але факультету дегустації немає. На жаль.
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення

А ось музей нумізматики виявився закритий. Ремонт. Місяць, півтора.
А я "Демідових" переглянув, за бюджет Петра Першого читав. Думав просіяти!
ЗображенняЗображення

Музей книги розташовується в Луцькій вежі. Яка ідентична зруйнованій Татарській вежі. Татарська просто за стільки років занурилася вглиб. І можна порівняти їх - Татарська, так мовити, в розрізі, а Луцька приведена до бойової готовністі.
ЗображенняЗображення
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 17.10.17 16:53

Розсудивши, що музейні працівники теж люди і теж заслуговують обід, попрямував в піцерію.
Критий дворик, багато столів на двох, на чотирьох, для компаній.
Підійшла офіціант. Запитую про борщ, сметану...
Вона йде уточнити. І на жаль борщу немає! Пропонує вибір.
Уточнюю за суму. Дівчина сміється, що набагато менше.
Я пориваюся йти. Але куди? У магазинчиках ковбаска-сардельки, банани, шукати чай, а де є?..
Повертаюся.
І не шкодую!

У піцерії, яка насправді просто справжня домашня кухня, заведено так:
- кожен день вони готують одне перше. Є і борщ. Просто не сьогодні. А сьогодні "Волинська сюрпа" - це м'ясо, гриби, маленька квасоля і наваристий густий бульйон;
- ще беру стакан сметани;
- хліб теж у них свій. Принесли чотири шматочки.
Якщо чогось немає, пропонують альтернативу.

Дозамовляю десерт. Вчора був Маковій і прошу все з маком. На жаль відсутнє.
Обираю гарячий пиріг з яблуками, ягодами і якимись екзотичними часточками окремо.
Замість чаю беру квас.
87 гривень, брати!
Поки чамкаю, розповім де я пропадав з четвертої ранку до відкриття адміністративних будівель і музеїв)))

Прибув в Острог до світанку.
ЗображенняЗображення

І їду на Новомалин.
Хлопці в Межирічі пояснюють напрямок. Один пропонує проводити на прямий шлях - йому по дорозі. Йдемо, розмовляємо.
Хлопець шкодує, що я не приїхав на минулих вихідних, так як в Новомалині проходили урочистості. Фортеця там є, але він сам давно там не був. Підприємства в Острозі раніше були і все там працювали. Але він їх уже не застав. Розповідає про Академію (я крім покажчиків і Татарській вежі ще нічого не бачив).
Прощаємося.

Дороги немає зовсім. Бруківка, хай їй грець. Пісок (йому два греця). Асфальт тільки на вершинах балок. Але поїхав, куди подітися! До того ж це був би мій останній населений пункт в запланованому та зміненому плані.
Про замок я вичитав у дівчини з дорогі.юей; вони компанією до нього поспішали і були захоплені. Ну, а я планував там ще й заночувати на водосховищі.

По дорозі зустрічається хутір. У ХХІ-му столітті, дорогі мої читачі. І живий.

Новомалин прокидається. Обожнюю цей час!
Зустрічають з посмішками, вказують дорогу.
Приїжджаю ...і на двох свежеструганих брусах знаходжу те, що могло б мені не змінювати плани. Карта!

ЗображенняЗображення

Тобто і дорога, і пожрат-попит, і подивитися ... Все вказано.
Колонію ластівок-піщанок я зустрів ще на під'їзді до села. Такими пещерками виглядав обрив за Широкино. Коли водилися дельфіни...

Сам замок. Тут у мене відвалюється щелепа в перший раз.
ЗображенняЗображення
Пригадується Віталік. Із перефразом з "Ласкаво просимо або...": "Он поехал к сестре в Харьков - и все поехали в Харьков! Он катает по 300+ за сутки - и все стали катать 300+. Даже девочки. А однажды объехал замки Украины. Так что ж, теперь все будут объезжать замки Украины?!"
:D


Замок теж, так бі мовити, в розрізі.
Є підвальні приміщення, які доступні. Для вело-спелеологів взагалі відкриття. Дивують витяжки з казематів. Дивує проектування і праця каменарів і будівельників. Та взагалі тут все дивує!
Рекомендую до обов'язкового відвідування.
На водосховищі дітлахи рибалять. Розпитую за стоянку, ловлю, купання. Купаюся і миюся. Відпочиваю. Магазини скоро відкриються. Але не чекаю, так як бачу зухвалого водія фургона "Хліб", який намагається додзвонитися до господаря закритого магазинчика. Він мене обігнав вже в Межирічі.

Так закінчується
НОВОМАЛИН

...і починається
МЕЖИРИЧ

У Межирічі монастир, піч Яноша і Заславська брама. Я трохи притрушений після відвідин першого на сьогодні замка. Враження він справив незабутнє! Тому просто блукаю всередині монастиря.


ЗображенняЗображення

Проходить година. Все доїв, все смачно. Дякую.
Собачку з номерком не годувати!

Заїжджаю в костел.
ЗображенняЗображення

Сьогодні свято. Запрошують на службу о 15:00. Як я розумію, тут той же святий отець, що і в Корці. Уточнюю за симфонічний концерт. Ні, сьогодні не буде. Але буде орган.
Тут, за парканом побачив сквер-алею. І за заростями не бачу замку. Потім буду його наполегливо шукати.

Їду повз покажчиків, пам'ятників до Татарської вежі вже при світлі сонця.
По дорозі Єврейське кладовище. Я зам'явся, тому що вправо вниз йшов спуск, на який дорожній покажчик мені забороняв подальший рух. Жінка з іншого боку, біля воріт кладовища, привітно мені махає і кличе. Просить зайти, розповідає історію кладовища.

Я уточнюю, що іншої віри, що одягнений, мовляв, може не так. Косо дивлюсь на численних паломників. Їх тут досить багато і приїжджають цілими турами - всередині, по доріжці, збудовано капличку, в якій могила їх просвітителя.
Жінка заспокоює: "Проходьте, все нормально. Просто походіть, подивіться. У кладовища 6 гектарів території. Бачите, нагорі могильної плити жести? Або леви? Або інші символи? Це знак приналежності покійного до того чи іншого рангу. Ідіть, я постерегу велосипед. .. "
Фотографій не робив.
Побувайте самі.
Енергетика тут!.. Не можу описати свій стан. Непогано, ні. Добре...
І їду по колу в пошуках замку.

ЗображенняЗображення

Кругла вежа:



Мурована вежа зараз краєзнавчий музей. Розташований на трьох поверхах з балконом-панорамою.
Проблем з велосипедом не було - залишив під камерою спостереження.
Сподобався поверх, де більше побутових речей.

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

З балкона дивлюся на свої завтрашні плани:

ЗображенняЗображення

Мене спокушають екскурсією по закритому об'єкту. Вирішую точно і обов'язково заїхати і уточнити.
А поки що виходжу з прохолоди вежі, беру ослика і качу до "Пиво-Води".
Освіжаюсь.
І до озера!
По дорозі багато магазинчиків і саме озеро поруч. Тепер знайти місце на нічліг, митися-купатися і борщ ...
:hi
...а як АНОНС залишу це -

БОРЩ
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 17.10.17 18:48

Від підніжжя замку до водосховища веде пряма дорога.
(знайди 10 відмінностей)
:D

ЗображенняЗображення

Обмовлюсь, що багато магазинчиків і є кафе - в разі нестачі можна оперативно з'їздити і докупити.
ЗображенняЗображення


Північь водосховища закута в залізобетонні плити і закрита для відвідувань. Стоїть шлагбаум.
Напис-попередження збиває мене з пантелику.
ЗображенняЗображення

Починаю уточнювати у рибалок.
Все нормально. Зупинитися можна на західному березі. Очерет утворює лагуни. І тому піщані пляжі діляться на сімейні, нудистські, дикі...
Трохи часу на рекогносцировку. Залишаюся.
Насамперед витягаю рушник і лечу до води. Біля берега мілководдя, а далі глибина. Вода гаряча. Тобто вона постійно гаряча. Така собі градільня під відкритим небом.
Відмокаю, відновлююся.
Пора розкладатися і вечеряти.
Роби раз...

ЗображенняЗображення

Ставлю воду на ПЩ.
Поки закипає, витягаю три необхідні речі вело-туриста: масло для ланцюга, крем для шкіри і засіб від комарів для тіла і одягу.

ЗображенняЗображення

У минулому році у горганців на решту взяв пакет сухої їжі від Їдло. Якось займався питанням по біч-пакетів в походах і з задоволенням витягнув з павутини інформацію про вітчизняних виробників їжі. Є навіть відео, як і що приготувати і як виглядає.

ЗображенняЗображення

Мені до-душі більше перша страва. Каші це якось тривіально.
Взяв на пробу борщ.
Робив все за інструкцією.

ЗображенняЗображення

Борщ запарив у 450 грамах окропу в самому пакеті і після вилив в тарілку (не забудьте розім'яти і перемішати).
І з задоволенням об'ївся)))

Побродив.
ЗображенняЗображення

Мета поїздки все ближче. І завтра ми зустрінемося...

Вдало розташував вхід намета: о першій годині ночі зі сходу піднявся тонкий яскравий серп, і так і залишився висіти, яскраво сячи на околицю. В повний місяць тут, мабуть, білі ночі! А ось сосни знову розчарували. Зовсім не пахнуть.

Вранці заварюю каву.

ЗображенняЗображення

І біжу фото-полювати на чаплю на свій пляжик. Попалася!

ЗображенняЗображення

"Поїв-попив? Постучи ще три рази - три, два, раз".
:mosking:

ЗображенняЗображення

Пристаю до перехожих. Так, перехожих. Бетонка уздовж північного берега служить острожцям і нетішинцям променадом.
Пояснюють, що дорога перекрита ще двома постами - шлагбаум, вишка, охоронець, собачки. Але велосипедистів і пішоходів пропускають.

Покотився. Рибаков набагато більше, ніж ввечері.

ЗображенняЗображення

Гаряча вода парує хмарами. Безліч птахів. Лякаю качок і вони не відриваючись від води з шумом відлітають на три метри.
Охоронець перед самим об'єктом толково пояснює (радам дотримуюся неухильно!): "Фототехніку, телефон треба вимкнути - СВЧ і камери спостереження. Можуть вийти і довго задавати питання. Їхати на головну дорогу краще не зупиняючись, щоб не провокувати."

Від кола наліво асфальт на Нетішин. Повертаю направо до головного входу на об'єкт. У начальника бюро перепусток уточнюю за екскурсію.
"Скільки вас? Хто ви? Яка організація чи суспільство? Залишити заявку на ім'я генерального на сайті об'єкта. Розглянуть і приймуть рішення"...
Тяганина. Та й не потрібна ця екскурсія! У палильці працівниці відділу екології та естетства розповідають про Нетішин. Я-то збирався відвідати тільки млин, як Віталік. Але в місті є музей. І радять просто не поспішаючи оглянути місто. Чому Нетішин, а не, скажімо, селище Атомників або Енергетиків? Тому що місто заснували на околиці села Нетішин, який ще існує приватним сектором на околиці.
Ось як!
Від'їхавши, зупиняюся. І все таки фотографую)))

ЗображенняЗображення
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 17.10.17 19:09

НЕТІШИН

Млин на місці.
:D
ЗображенняЗображення

Примітна кількість голубів - вони тут по старій пам'яті?
Тут же є автостоянка. З колонкою. Раптом кому стане в нагоді.
Відкотавши по місту, можу констатувати, що це ідеальний проект людського розуму соціалістичного будівництва населеного пункту майбутнього.

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Між будинками великі відстані. Місто перетинає широкий проспект. За будинками алеї та пішохідні доріжки і стежини. Зелені зони - сквери, парки. Численні канали в залізобетоні або рукотворних доглянутих берегах.

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

А ось водії транспортних засобів... Зустрів відверте хамство на дорогах. Можуть підрізати, притиснути, не пропустити. Будьте обережні!

Музей міста Нетішин бере в моєму рейтингу почесне перше і неперевершене місце.
:yes
Колеги, це просто немає слів. Обсяг роботи, кількість експозицій та залів, тематика і різноманітність, любов, з якою це все виконано!
:good:

Камені.
Вся геологія в одному місці.

ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення

Природа рідного краю. Від рослин до тварин.
(є зала, що присвячена затопленому селу)

ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення

На моє здивування цілий зал присвячений гончарству (а я як раз тільки познайомився з цим мистецтвом і ремісництвом!).
ЗображенняЗображення

Але найцікавіше, що музей відкриває експозиція нумізматики!
ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення

Ось чому не потрібна екскурсія на об'єкт - тут вся любов до рідного міста; від першої цеглини до сьогоднішніх успіхів. Успіхи не тільки в енергетиці. У місті спортивна школа, в якій працюють власники всіляких звань і нагород. В більшості своїй - призери.
І пам'ять.
Тут така атмосфера пам'яті!

ЗображенняЗображення

Напевно, тому в Нетішині з'явилася вулиця імені Володимира Висоцького.
ЗображенняЗображення

Імені людини, яка оспівувала завзятість, працьовитість рідного народу. Народу, який на кефірі і пиріжках із лівером отгрохал слябінг, аглофабрику, мартен.

ЗображенняЗображення

Знав би про це начальник бюро перепусток, відразу б мені так і сказав:
- Дуй в музей.
:D

Власне, так і закінчився ранок. Покатався по місту ще трохи.
І рушив на Славуту. Синоптик все чіткіше позначав час локальної негоди в цих місцях. І не обдурив вкотре - за цей сезон жодного разу, навіть за три-п'ять днів прогноз не підвів.

У Славуті відвідав "Пиво-Води" без фанатизму, набрав води з колонки біля магазину від хлібозаводу (купив там тістечко картоплю і трубочку з кремом розміром з тубу; магазин насправді багатий на вибір перекусу і дуже дешево!) І рушив на міський пляж .

ЗображенняЗображення

Через півгодини рухав на Шепетівку.

ЗображенняЗображення

Так закінчилася light-поїздка. І закінчилася розвідка півдня із відвідуванням трьох областей.

ЗображенняЗображення
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 17.10.17 19:17

Закінчується і вело-літо сезону 2017 го року)))
Хтось вже починає будувати плани на наступний вело-рік. Прошу подумати про відвідування наших місць. Дивовижна старина, міцна інфраструктура, чудова природа і відпочинок.
Щоб довго не шукати, погляньте на мапу:

ЗображенняЗображення

Зображення
Зображення

Дні міст:
- Острог в червні;
- Нетішин в вересні;
- Славута в вересні (для пивного туризму варять "Князь Сангушко");
- Ізяслав в червні;
- Шепетівка в вересні (для пивного туризму варять "Шепетівську бочку").
Ви так само можете підгадати дату і відвідати численні фестивалі.
:good:

Дякую своїм читачам за зацікавленість!
І на останок трошки науки: "Читайте, катайте і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь...")))
:D


До нових поїздок і відкриттів, друзі!
:hi
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 30.12.17 08:45

Трохи вересневих пейзажів Осені:


:)
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 30.12.17 09:08


Бр-р-р...
Як я і припускав, замерзло все. Крім яєць.

Листопад. А попереду такі тягучі місяці в очікуванні тепла і нових маршрутів.
Планування!
І перечитування старих, тоді ще молодих, відкриттів у колег)))

Але вже зараз можно провести тестування у холодному повітрі. В екстремальних, так би мовити, умовах:
Газова горілка від Горганців:
Show
ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

А с учётом температуры окружающей среды в минус три градуса, тест горелка прошла успешно)))

Перша зупинка в Північному Штабі - п'ю малиновий чай, звіряюсь із мапою:



Сніг радує тільки на відеокадрах)))
У штабіку нова споруда:

ЗображенняЗображення

Але ще немає глінтвейну. А я за ним вже скучив.
Змерзла акустика, змерз зарядний пристрій. На дорогах нікого. Тихо. Безвітряно.
Ось і воно

КАМ'ЯНЕ СЕЛО
Ну, як село - хутір))) :D
Тут, на берегах Случа у Курчиці я колись відкрив для себе Стоунхендж. І продовжив відвідувати і відкривати ці берега.
До "справжнього" Кам'яного Села поїду в наступному сезоні. Але і тут нітрохи не гірше!

ЗображенняЗображення

Лісові валуни лежать, округлюються. Загортаються в ковдрочку моху.
Поїхав спеціально, без листя. Походити, посидіти.

ЗображенняЗображення

Все заросло молодими пагонами.
А от би очистити!
Та дві-три стежки викласти.
І лавочки поставити.

Я точно знаю, про що говорю - нижче за течією, через пару-трійку кілометрів наші предки так і зробили! Навіть використовували каміння на вершинах для фундаменту під альтанки! І наставили будиночків. І відправляли туди своїх дітей:

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення
Сум:
Show

Прикро стало. У Несолоні просто взяли і розбили прекрасний парк. Для себе! А тут, поблизу річки, точно можна було постаратися. Теж для себе. І для байдарочників.
Хтось скаже, що немає грошей на благоустрій.
Так. Можливо.
Але вирити біля підніжжя цієї краси яму для сміття - є кошти. А зробити приємне самим собі - немає грошей. Або що?
Всі речі пройшли випробування морозом. Скатка відбулася.

... на зворотному шляху в Північному Штабі барну стійку заповнила екскурсія. Не пробитися.
Сидимо з котом. На вулиці. У мене дечого залишилося і я його пригощаю розповіддю про скатку. Він дивується і сумує. Разом зі мною:

ЗображенняЗображення
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 30.12.17 09:13

Відео-підсумок подрожі-скатки.

Ролик перший: Кам'яний Хутір.
А міг би стати сквером. На пагорбі чудовий парк каменів - не треба їхати в Японію. Внизу, в улоговині, своя річечка-притока; так і проситься облагородити в набережну. До Случа метрів 30-40. І до нього укласти стежку...


Ролик другий: Мальовниче місце на річці. Як і на будь-який інший)))


Ролик третій: власне, сам Стоунхендж.
*oops*

Аватар користувача
Разгон
*
Повідомлень: 24
З нами з: 12.10.17 17:05
Стать: чол

Re: Рідний Край 2017

Повідомлення Разгон » 30.12.17 09:20

Ранок грудня тримає у тонусі:

ЗображенняЗображення

Тому треба їхати в обід! :D



Шановні читачі!
Поздоровляю вас, ваши родини та ваших близьких із Різдвом Хрістовим та Новим, 2018-им, Роком!
Бажаю терпіння у стосунках, поваги до батьків і міцного здоров'я для поїздок, походів, подорожей!
Бережіть себе та своїх коханих)))
Зі святом, товариство!
:congratulate
*oops*


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей