Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016"( висновки)

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном

Чи потрібно проводити Конкурс велопоходів "Глобус України - 2017" ?

Так, це гарний захід.
22
92%
Ні, це нікому не цікаво
0
Немає голосів
Треба проводити, але у іншому форматі ( розгорнутий коментар у повідомленнях)
1
4%
Катаю, але писати звіти не буду, не дивлячись на розмір призового фонду
1
4%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
Трям
Мауглi
Мауглi
Повідомлень: 24320
З нами з: 19.11.02 17:45
Стать: чол
Звідки: дитина всесвіту

Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016"( висновки)

Повідомлення Трям » 28.2.17 02:03

Конкурс закінчився

Фото звіт з нагородження

Я дуже - дуже дуже вдячний всім, хто писав звіти. :yes :good:

Я дуже вдячний Марії за те, що багато років тому завдяки їй все почалося. :Rose:

Я дуже вдячний нинішньому Енерджайзеру за все, що вона зробила у цьому році, щоб конкурс відбувся :girl_flag

Я дуже вдячний суддям, які знайшли час та натхнення, щоб перечитати звіти та виставити оцінки :friends:
( посилання на сайти суддів викладу одразу, як тільки вони перекладуть їх на українську) :roll:

Я дуже вдячний командам Велопортал та Trek Bikes за підтримку у організації :friends:

Я вдячний магазину Велокиїв та інет-магазину Велосипед.ком за фінансування ( не треба напевно нікому розповідати які зараз часи і який бізнес) призового фонду:
сертіфікати - 40 000 грн
сувеніри 8 160 грн
загалом витрати - 59 875 грн

8-)

Пробачте, якщо комусь здалося, що його недооцінили :molba:

У зв'язку з організаційними труднощами
У зв'язку з незрозумілим економічним становищем
( магазин "Велокиїв" наступному році очікує реорганізація)

Мені цікаво що думають про конкурс ті, заради кого він проводиться

Ми не спонсори. :58: (я знаю багато багато варіантів, куди можна вкласти ці гроші і отримати одразу чистий прибуток)
Ми навіть не є великою компанією ( по об'ємах ми навряд увійдемо навіть у першу п'ятірку серед велосипедних фірм України) :roll:
( можливо я доживу до того моменту, коли закінчиться "контрабас" і економічна діяльність всіх буде прозорою)

Тому ми будемо дуже вдячні за ваші
коментарі
зауваження
доповнення
рекомендації
побажання
Вкладення
конкурс походів Глобус України Velokyiv.jpg
Зображення

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016".

Повідомлення Technician » 28.2.17 10:20

Пропоную додати номінацію спонтанного походу/поїздки без попередньої підготовки і оцінювати не прискіпливість в кожній дрібниці (маршрут/екіп/організація, тощо), а саме безбашенність ідеї "встав — і поїхав".
tumbleweed-092.tumblr.com

veloOFFline
* * * *
Повідомлень: 599
З нами з: 11.12.03 13:15
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016".

Повідомлення veloOFFline » 28.2.17 10:47

Змінити назву на більш актуальну. Зробити адекватне лого. Зробити його дійсно всеукраїнським.

Аватар користувача
Cheshire Cat
* * *
Повідомлень: 211
З нами з: 28.4.16 16:00
Skype: natka_485
Стать: жін
Звідки: Хмельницкий

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016".

Повідомлення Cheshire Cat » 28.2.17 11:23

Боги мої, святі горщики...Що це за масові зимово-весняні депресивні нападки? Я вже навіть не знаю, кого яким віником ганяти, щоб вибити оце "все тлен и тщетно бытие".
Я, звичайно, не можу знати, що саме так сильно засмутило Вас. Але ось так ось "а може конкурс взагалі не потрібен?" - ну зовсім не варіант. Навіть коли щось йде зовсім не по плану, це не не привід щоб кинути все (і всіх) на півдорозі. На мою думку, подібні заходи дуже потрібні людям. Не самим велосипедистам, а саме звичайним людям. Які ніколи не бачили і навіть не здогадуються про ті речі, які здатен подарувати велосипед. Ви колись бачили як гарно рвуться чужі шаблони і як сильно змінюються люди (так, і завдяки велосипедам також)? Тоді навіщо в них це віднімати?

Звичайно, у наш час з'явилося дуже багато соцмереж, які майже повністю витіснили з інтернету таку колись могутню і популярну платформу для спілкування як тематичні форуми. Людей стає все менше і навіть самі популярні форуми поступово відмерають. Це важко якось змінити, адже 2005-2007 рік вже не повернеш.
І тому люди, можливо, просто не здогадуються про існування подібних заходів або не знають де саме шукати інформацію про них.
Можливо замість "да пішло воне все" є сенс спробувати якось поширювати інформацію більш масово, не лише у спільнотах велосипедистів?
Адже хто окрім самих велосипедистів зможе показати іншим людям, що світ який оточує їх насправді неймовірний? І що життя у русі набагато краще, ніж сидіння на диванах?
I'm not crazy, my reality is just different from yours... (c)

Аватар користувача
Трям
Мауглi
Мауглi
Повідомлень: 24320
З нами з: 19.11.02 17:45
Стать: чол
Звідки: дитина всесвіту

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016".

Повідомлення Трям » 28.2.17 11:58

На мою думку, подібні заходи дуже потрібні людям.
Дякую! :Rose:
..в минулому році мене надихнуло коли дівчина, яка перемогла розповідала як вона перший раз потрапила на нагородження нашого конкурсу і це її надихнуло *oops*

Зображення

Звичайно, у наш час з'явилося дуже багато соцмереж, які майже повністю витіснили з інтернету таку колись могутню і популярну платформу для спілкування як тематичні форуми. Людей стає все менше і навіть самі популярні форуми поступово відмерають.
Show
:mosking:
Я про це *вмирають* чую від своїх *фанатів* вже 10 років
..навіть більше...
Люди просто не можуть зрозуміти, що хтось адекватно оцінює світ і намагається змінюватися разом з ним :mosking:
При чому це розповідають люди, які навіть уявлення не мають скільки у нас сайтів та інет сторінок у соцмережах :p :ROFL:
Насправді саме складне - це знайти людей, які здатні прочитати ( реально прочитати ) 60 походів
...у неділю дехто розповідав, що йому довелося на тиждень закинути роботу, щоб все прочитати та оцінити ...
Зображення

Аватар користувача
AlexGer
* * * * *
Повідомлень: 1681
З нами з: 10.3.13 02:05
Стать: чол
Звідки: Киев, Лівобережна

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016".

Повідомлення AlexGer » 28.2.17 14:36

Все пройшло добре, дуже дякую організаторам та учасникам!
Хочу висловити декілька моментів.

Перше. Дуже хороша ідея голосування. Оскільки при голосуванні на форумі люди керуються в основному назвою та фоточками, тобто оцінюють лише звіт, а не сам похід.
Я впевнений, що більше 90% не читали всі звіти, а більше 70% навіть не відкривали всі звіти. При цьому судді оцінювали по багатьом важливим критеріям, в них є досвід.
Уявляю скільки часу зайняло лише прочитати все, а ще потрібно передивитись треки, їх оригінальність, важкість, підготовку та ін.
Адже можна проїхати 100 км за 5 днів по 20км вдень по тур пам'яткам, при цьому на кожному кроці ставити штатив, зеркалку, група буде зупинятися позувати під різними ракурсами.
А можна проїхати 150 км за день по абсолютно новому маршруту, де ніхто досі не був, він буде не менш цікавий та фотогенічний, але при цьому група буде рухатись у своєму темпі, щоб встигнути проїхати, а фотораф окрім цього зупинятися/наздоганяти кожен раз щоб лише зробити одну швидку фотографію.
Тобто перший випадок виграє у глядачів, а другий у суддів...

Друге. Пропозиція. Якщо к-сть звітів буде така ж або більше, то зробити більше номінацій у глядацьких симпатіях. Наприклад просто обирати перше місце в кожній номінації. Адже шансів виграти у одноденних та пвд перед багатоденками, особливо по зарубіжжю майже немає. При цьому не треба збільшувати загальний призовий фонд, просто трохи перерозподілити. Може так буде більше стимулу для участі іншим, тому що я був ну ДУЖЕ здивовайний майже відсутністю конкуренції в одноденних та ПВД, а такі походи проходять по декілька разів кожні вихідні, за цілий рік їх просто сотні.

Третє. Пропозиція. Заохочувальні призи роздавати не учасникам походів, а може трішки кращі призи, але тільки організаторам(що не зайняли призових місць). Більшості учасників походів пофіг і на конкурс і на призи, які їм роздають. А якщо роздавати якісь більш вагомі(трохи) оргам, то буде більше звітів та більша конкуренція, а це завжди цікавіше.

Четверте. Пропозиція. Замість об'єднання категорій зробити кількість призових місць в кожній номінації пропорційно кількості звітів у категорії. У суддів роботи не додається. Наприклад: 1-3 учасників-1 призове, 3-5 два призових, 5-10 три призових, 10-15 чотири і т.д. Знову ж таки більша конкуренція - цікавіше. Просто якщо об'єднувати категорії, то у "нижчої" помітно менше шансів, що й трапилось цього разу.

П'яте. Пропозиція щодо організації дня нагородження. Розробити та завчасно публікувати план заходу, та зробити його більш цікавішим. Коли я дзвонив учасникам свого походу, щоб дізнатися їх прізвища та запрошував на нагородження, то при питанні "а що там буде?" у мене був ступор. Навіть я не знав що там буде окрім нагородження, не знав як можна заохотити людину витратити половину вихідного дня, щоб туди приїхати. Бо саме живе спілкування та бачення того, що всі переможці такі ж звичайні прості люди і буде більше спонукати до організації новачками ніж всі форумні повідомлення.
Ту должна быть какая-то умная фраза, но будет абыр...

Аватар користувача
lyoshko
*
Повідомлень: 8
З нами з: 2.12.16 15:19
Стать: чол
Звідки: Феофанія

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016"( висновки)

Повідомлення lyoshko » 1.3.17 10:00

Дякую всім причетним за конкурс, було цікаво почитати вело-історії!

Побажання щодо наступного Конкурсу: як на мене, критерії оцінки походів варто змінити.

Попередня підготовка: читати про те, як хтось ще з зими шукав цікаві місця, прокладав по них маршрут; про те, хто скільки грам трусів взяв з собою - може це комусь і цікаво, але треба як мінімум зменшити вагу цього критерію.

Складність проходження: невже чим більше замучилися і подряпалися велосипедисти, чим більше блукали кущами і прірвами, тим кращим був похід? Навпаки, це може свідчити про погану підготовку. Якщо метою Конкурсу є "Популяризація велосипедних походів" - то походи з суцільними стражданнями навпаки новачків відлякають:) Дивний критерій.

Наповненість звіту важливою технічною інформацією: є звіти, де відмічені GPS-координати і фотки кожного побаченого пенька, але через це їх і читати неможливо. Варто зменшити вагу цього критерію.

Натомість варто додати головний критерій - Цікавість маршруту, який оцінить мальовничість пейзажів і цікавість побачених місць. Тобто оцінка того, заради чого похід, власне, і робиться!

Аватар користувача
KsushaL490
*
Повідомлень: 4
З нами з: 18.7.15 14:17
Стать: жін
Звідки: Черкассы

Re: Конкурс велопоходів "Глобус України - 2016"( висновки)

Повідомлення KsushaL490 » 2.3.17 23:00

Дякую всім причетним за конкурс, було цікаво почитати вело-історії!

Побажання щодо наступного Конкурсу: як на мене, критерії оцінки походів варто змінити.

Попередня підготовка: читати про те, як хтось ще з зими шукав цікаві місця, прокладав по них маршрут; про те, хто скільки грам трусів взяв з собою - може це комусь і цікаво, але треба як мінімум зменшити вагу цього критерію.

Складність проходження: невже чим більше замучилися і подряпалися велосипедисти, чим більше блукали кущами і прірвами, тим кращим був похід? Навпаки, це може свідчити про погану підготовку. Якщо метою Конкурсу є "Популяризація велосипедних походів" - то походи з суцільними стражданнями навпаки новачків відлякають:) Дивний критерій.

Наповненість звіту важливою технічною інформацією: є звіти, де відмічені GPS-координати і фотки кожного побаченого пенька, але через це їх і читати неможливо. Варто зменшити вагу цього критерію.

Натомість варто додати головний критерій - Цікавість маршруту, який оцінить мальовничість пейзажів і цікавість побачених місць. Тобто оцінка того, заради чого похід, власне, і робиться!
Погоджуюсь щодо критеріїв оцінки, дуже слушно підмічено)
Щодо наповнненності звітів важливою інформацією, то дійсно, інколи в звітах забагато зайвого.
Особисто мені, негативно запам'яталося як в одному із звітів були подробиці "талету" після невдалого пиття зі струмка.
Хоч це і було в жартівливій формі, але не досить приємно читати про такі подробиці.


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей