Балкани (вересень-жовтень 2016)

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 6.11.16 14:49

Велопохід по Чорногорії, Албанії, Македонії та Греції
Учасники : Андрій Клименко, Олександ Синицький, Ярослав Соболевський
Кілометраж : 1100км, набір висоти : 18 000м, скидання висоти 18 500м
Дати : 28вересня - 16 жовтня, активна частина : 29 вересня - 16 жовтня
Мій бюджет поїздки : 2100грн і 292євро (~11тис.грн)
  • Віза : 35євро
    Квиток Київ - Львів : 100грн
    Переїзд Львів - Мойковац (Будва) : 80 євро
    Автомобільний переїзд Кукес - Пешкопія : 50 євро (17євро з кожного)
    Готелі, харчі, сувеніри : 150євро
    Переліт Афіни-Київ : 1900грн
    Плата за багаж та велосипед 20євро:
    Газ : 100грн






Гаряче південне сонця, дівчата у бікіні, тепле море і прекрасні пляжі з середземноморською музикою, що доноситься з прибережних ресторанчиків - неповний список того, що ми чекали побачити в подорожі. Але, як показав похід, без флісової балаклави і бахіл робити на півдні нічого - нас чекали пронизливі вітри, заморозки і дощі, що йшли без зупинки по 15 годин. Ідея Чорногорії не нова - мені давно хотілося тут покататися, але через край незручний в"їзд сюди з велосипедом я постійно відкладав цю ідею. Прямих перельотів між Києвом і Чорногорією, звичайно ж, немає, стикувальні рейси забирають багато часу, а плата за перевезення велосипеда більше вартості самого квитка.
Міжнародні аеропорти Чорногорії знаходяться на узбережжі і в Подгориці, а значить для того, щоб побачити гори, треба після прильоту їхати на північ, щоб врешті решт спуститися на узбережжя. З вищезгаданих причин був вибраний варіант наземного попадання в точку старту. Спочатку я планував добиратися через Угорщину і Сербію електричками, але, дізнавшись, що на переході Чоп-Захонь з велосипедами в потяг не пускають і для заощадження часу вибір у результаті ліг на автобусний чартер, що прямував по маршруту Львів-Будва.

З точкою старту все більш-менш було ясно : старт або у Бєлграді з оглядом міста і нічним переїздом потягом в Чорногорію (Майковац), або безпосередньо в Майковаці недалеко від сербського кордону. А ось після спуску до морського узбережжя було декілька варіантів :
1. Хорватія, Боснія і Герцеговина і через Угорщину повернення додому.
2. Албанія, Македонія і повернення додому з Салонік.

І тут я замислився : "А що ми взагалі знаємо про Македонію і Албанію, крім того, що це батьківщина матері Терези"? Уперше в житті я не знав, що відповісти. Албанія взагалі була білою плямою на карті Європи. Із-за своєї довгої ізоляції від зовнішнього світу вона тільки починає відкриватися тим, від кого стільки років захищалася і зводила оборонні споруди, що сьогодні стали символами цієї країни. Албанія та Македонія відразу зацікавили мене, що в принципі і визначило напрям руху. У Албанії мені ніяк не вдавалося поєднати морський і гірський варіанти маршруту, але після того, як я побачив фотографії озера Коман, яке багато путівників називають "найкрасивішою подорожжю по озеру у світі" і долину Вальбону, усі сумніви відпали : я залишився вірним своєму захопленню горами і залишив море на інший раз.

Варіант вильоту в Київ з Салонік був непоганим, але потім я згадав про, мабуть, найцікавіше місце в Греції - Метеори, і проклав маршрут так, щоб неодмінно їх побачити. Про запас було ще декілька варіантів : довші і коротші, з меншим набором і більшим, з переїздом на транспорті і повністю велосипедних, що давало нам свободу вибору і коригувань. Отримання грецької мультивізи не склало великих складнощів, а дорога виявилася набагато простіша, ніж ми думали. Можливо, частково, це пояснюється тим, що в автобусі, окрім нас, їхали всього 4 пасажири. Можна було вибрати найкращі місця або лежати, займаючи увесь ряд. Міста змінюють села, гори приходять на зміну полям, наші паспорти поступово наповнюються штампами в'їзду-виїзду Румунії і Сербії. Кордон з Чорногорією перетнули 29 вересня близько 5 ранку, а в 6 вивантажуємося в невеликому містечку Майковац. Автобус вже через 3 години буде на узбережжі, наша ж дорога до моря лежить через гори, каньйони і національний парк Дурмітор.

29 вересня.
Холодно, все оповито туманом. Дочекалися, коли хоч трохи стане видно і почали відлік кілометрам нашого велопоходу. Видимість не більше 100 метрів, не видно ні гір, ні пейзажів - Чорногорії і не відчувається, немов ми їдемо десь по Закарпаттю. Їхати сиро і холодно, доводиться утеплятися і одягати бахіли. На одному з поворотів чекаю хлопців, озираюся і вражаюся панорамою гір, що відкрилася. Хмари швидко розсіялися, подарувавши нам просто невимовні види - настрій відразу став кращий!

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення Зображення[/spoiler]

В пікнік-зоні обідаємо - тут в сезон багато рафтеров спускаються по Тарі, а зараз тільки одна машина з човном і туристами. Зняли штормові речі і бахіли і поїхали назустріч новим пам'яткам. Перша з них - міст Джурджевича, який на момент будови був найбільшим автомобільним арочним мостом в Європі. Він був побудований між 1937 і 1940 роками, але вже через 2 роки був підірваний. Югославські партизани в 1942 році за допомогою одного з інженерів будівництва моста - Лазаря Яуковича - підірвали центральну арку, причому зберегли інші прольоти. Вибух найдовшого прольоту знищив єдиний перехід каньйону річки Тара в цю місцевість, що привело до зупинки наступу італійських військ в цю частину Чорногорії. Італійці настільки розлютились, що спеціально шукали Лазаря Яуковича, і врешті-решт він був схоплений і розстріляний. Пам'ятник інженерові стоїть у в'їзду на міст. Ще один пам'ятник встановлений на честь Божидара Жугича, офіцера югославської армії. У 1941 югославська армія масово капітулювала, в основному через міжнаціональні проблеми - хорвати, словенці, македонці бачили в німцях не окупантів, а визволителів. Командир Жугича збирався теж капітулювати, Жугич застрелив його і наказав продовжити бій, в якому і був убитий.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]

phpBB [media]
phpBB [media]


Від моста нас чекає підйом. Їхати швидко не виходить із-за придорожніх кущів дерну і голубики. У Жабляк в'їжджаємо вже ближче до вечора, купуємо на вечір продукти і їдемо на Чорне озеро. В'їзд 3 євро з людини - досить дорого як для Чорногорії, враховуючи, що на узбережжі в несезон можна зняти апартаменти за 20 євро. Біля озера сиро і холодно, навіть їсти довелось в наметі, укрившись спальником. Вночі стало зовсім кепсько : із-за вологості відчуття холоду посилилося - прокидався кілька разів. Ну, не міг же я подумати, що на півдні мені може знадобитися моя пухова куртка, яка виручала мене на Тянь-шані і в Гімалаях! :no:

За день 75 км, набір висоти 2021м, скидання висоти 1393м
Трек:





30 вересня
Вранці намет весь у льоду, зчищаємо лід з тенту, на велокомп"ютері температура нижча нуля. Готуємо їжу, налитий чай остигає за декілька хвилин. Було помилкою встати до сходу сонця - жахливо холодно! Місто Жабляк - найбільш високорозташоване поселення на Балканах. Його навіть складно назвати містом - багато сіл в Україні набагато більше його по площі і населенню. Проте, для маленької Чорногорії це місто, причому дуже важливе : це центр гірського туризму усієї країни. Тут поширені лижний спорт, рафтинг, альпінізм, пішохідний туризм. Дійсно, на нашому сьогоднішньому відрізку багато маркованих маршрутів, видно підйомники, невеликі готелі і приватні будинки, які через пару місяців почнуть приймати відвідувачів. Дорога на перевал Сідло (1907м) непроста, мені було складно, і я тягнувся ззаду. Зате радують види і гори - вони тут просто грандіозні! На усьому підйомі від Жабляка до перевалу ми помітили тільки 2 джерела, одне з яких знаходиться на пристойній відстані від дороги, де у нас був обід.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Дорога дуже хорошої якості, машин зовсім мало. На самому перевалі, що став найвищою точкою нашого походу, дме дуже сильний холодний вітер, тому, не затримуючись, спускаємося. Це був найграндіозніший спуск мого життя : ідеальний асфальт, на якому сміливо тримаємо швидкість в 60 км/год, майже повна відсутність автомобілів, шикарні серпантини, тунелі, приголомшливі види і ...поступове підвищення температури.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
ЗображенняЗображення Зображення Зображення Зображення[/spoiler]

phpBB [media]
phpBB [media]


Трохи засмутив прокол в, мабуть, найзнаменитішому тунелі в скелі, де сходяться три дороги. Відправляю хлопців вперед шукати місце для ночівлі, тому що вже через півгодини стемніє, а сам займаюся проколом. Хлопці по рації повідомляють, що є якийсь покажчик на кемпінг, туди і треба рухатися. Зустрілися ми вже біля Пивського водосховища, а ось кемпінгу не видно. Вирішуємо зупинитися поряд з сільськими будинками в крихітному громадському парку. Наші намети стояли просто поруч з парканом місцевих жителів. Але, пам'ятаючи про кемпінг, я вирішив піти і спробувати домовитися про душу - він, напевно, там є! Знайшов хазяїна, якось пояснив йому, що трьом мужикам потрібний душ. Він запросив 10 євро, на що я відповів, що це як мінімум непристойно - зійшлись на 5 євро за усіх. У хорошому настрої повертаюся назад, але побачивши відкриті двері у будинку, я не зміг стриматися. Заходжу у будинок, який розділений на дві сім'ї, проходжу у відкриті двері і опиняюся в квартирі на кухні. Окликаю хазяїв, які точно є (чую голос), але ніхто не виходить. Проходжу до кімнати, де бачу чоловіка, що розмовляє по телефону. Уявіть собі картину : сидите ви удома і дивитеся телевізор, і тут до вас до кімнати заходить бородате звірько, що не милося 4 дні. Чоловік відразу ж кладе трубку і запрошує до кімнати на " кафу". Я йому говорю, що "кафа" і какао з чаєм потім, а зараз є справа. Мені багато хто говорив, що чорногорська мова дуже схожа на українську і, дійсно, багато написів були нам зрозумілі, але я витратив більше 10 хвилин, щоб пояснити йому, що мені потрібний душ. Нарешті, він зрозумів, що я хочу "купа", і сказав, що немає жодних проблем і я можу приходити з друзями. Більше того, він запрошував нас зупинитися у нього на ніч, але я ввічливо відмовився. Гарячий душ був таким бажаним і прикрасив приголомшливий день.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення Зображення Зображення[/spoiler]

За день 57км, набір высоти 916 м, скидання висоти 1675 м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 19:48 користувачем addonis, всього редагувалось 8 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 13.11.16 20:58

1 жовтня

Вранці я прокинувся на рік старше - свій день народження я зустрів на березі Пивскього водосховища в Чорногорії. До цього я зустрічав дні народження в Туреччині і біля підніжжя найвищої вершини світу Арарат у Вірменії. Ранок був похмурим, але вже за годину хмари розігнало, вийшло сонце, зробивши мені кращий подарунок. Від місця ночівлі йде плавний підйом до Пивського монастиря. У місті Плужине період заготівлі дрів і навіть молода дівчина не соромилася важкої роботи і хвацько управлялася з сокирою. Дорога від монастиря до Никшича не дуже цікава, та зате тут багато місць для ночівель і красиві полянки, оточені ялинками і пухнастими деревами. У Никшич не заїжджали - робити там нічого, та і ставало темно. Місце для ночівлі шукали довго, але знайшли найкраще : полянка на височині, далеко від дороги, з м'якою травою і прекрасним видом на гори. Вечеря була нескромною : лісові горіхи, домашній пршут по 50 євро за кілограм :eek: , оливки, рахат лукум - хороше завершення прекрасного дня!

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення[/spoiler]

phpBB [media]


За день 64км, набір висоти 1167 м, скидання висоти 1210 м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 14:54 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 13.11.16 20:59

2 жовтня

Ранок безхмарний і теплий. У нас два варіанти : або зрізувати 30 км і спуститися до узбережжя вже в Которі, або їхати по треку в Ліпци. Вибираємо другий варіант, хоча трек сьогодні не буде рясний на гарні пейзажі і саме тому я і замислився над скороченням кілометражу. І, дійсно, дорога йде по горбистій місцевості без яких-небудь виражених природних пам'яток. Майже у кордону з Боснією і Герцеговиною повертаємо на південь. Пора збору яблук і через кожні сто метрів стоїть лоточок з різними сортами. Сонце сховалося, вітер посилився. Одне поки радує : у нас спуск! Скоро почалися тунелі, в яких доводиться несолодко : навіть ліхтарик в одному з тунелів відмовляє, чим вводить мене в тривожний стан. Коли повна темрява і не видно ніяких орієнтирів, то рефлекторно починаєш їхати не по прямій, а бовтатися з одного боку в інший. А швидкість під 30, поруч проносяться величезні вантажівки, справа стіна і високий бордюр, а дороги в Чорногорії вужчі, ніж наші. Навіть Сашку з освітленням було некомфортне, мені - і поготів! Виїхали на узбережжі, скупулися нарешті в морі, задоволені як діти! Вода прозора (була, принаймні, до нашого купання) і досить тепла, як для початку жовтня.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення Зображення[/spoiler]


Їдемо поряд з кактусами, під фініковими пальмами і під крики чайок, облизуючись від виду зростаючих гранатів. Обожнюю такі різкі контрастні переходи, коли півдня їзди - і ти у іншому світі і іншому кліматі. Починає крапати дощик якраз навпроти навісу непрацюючого придорожнього бару. Не довго думаючи, вирішуємо перечекати дощ під навісом. Порex пекарня, де купив смачні буреки з сиром і м'ясом. А дощ тим часом посилюється, темніє. Місце, за винятком того, що знаходиться край дороги, непогане : сухо, красивий вид на бухту, поруч магазин і безкоштовний wi-fi - вирішуємо ночувати тут! Беруші, яке я брав для потягу, стали просто порятунком, а ось хлопці спали не дуже : машини їздили всю ніч, а потім ще поліція за кимось ганялася. Я, звичайно ж, нічого цього не чув, а солодко спав.

Зображення
Зображення
Зображення


За день 75км, набір висоти 1099 м, скидання висоти 1736 м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 14:56 користувачем addonis, всього редагувалось 5 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 13.11.16 21:00

3 жовтня

Сьогодні нас чекає дуже красива подорож по Бока - Которській бухті. Перлини бухти - це острови Держпа од Шкрпела і св.Георгія, де побудована церква св.Богородиці, в якій знаходиться знайдена в 15 столітті на рифі під островом ікона Божої Матері. На другому ж острові знаходиться абатство. Набережна міста Пераст дуже мальовнича, на кожному куточку відчувається вплив Венеції. До Котора їхати було одно задоволення : красивий теплий ранок, ніхто з місцевих нікуди не поспішає, все розмірено і тихо. Біля будинків ростуть ківі, гранати, гортензії, пальми і олеандри, оливки і айва. Одні бачать це кожен ранок, а у інших півроку зима - життя несправедливе! :no:

Зображення ЗображенняЗображення Зображення Зображення Зображення Зображення

У Которі натовпи туристів, океанський лайнер, пробки - за півгодини втомлюєшся від шуму і кількості туристів. На виїзді нас чекають нові підйоми, про які ми почали забувати і 1637-метровий тунель Vrmac. Радує хоч те, що в нім є світло, на відміну від усіх попередніх тунелів. На одному з підйомів зустрічаємо немолодого вже шотландця - велосипедиста, який крутить педалі від Атлантичного океану. Чергування підйомів і спусків, рівного місця немає, проїжджаємо Будву по набережній, у Бечичах обідаємо і купаємося. Мені стає нудно, все частіше дивлюся на навколишні гори, хоч вони і затягнуті хмарами. З одного з численних оглядових майданчиків відкривається красивий вид на море і візитну картку Чорногорії - острів Свєті Стефан. Признаюся, на фотографіях він набагато красивіший, ніж в житті. Не особливо затримуючись, доїхали до Бару, де за 25 євро зняли апартаменти. Вночі і уранці дощ.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення[/spoiler]

phpBB [media]
phpBB [media]
phpBB [media]


За день 84 км, набір висоти 1306м, скидання висоти 1284 м
Востаннє редагувалось 18.12.16 15:03 користувачем addonis, всього редагувалось 5 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 19.11.16 16:37

4 жовтня

У Барі зовсім небагато туристів і симпатична набережна, хоча пляж з гальки. Виїжджаємо з міста, після декількох кілометрів повертаємо у бік КПП Сукобин. Дорога відразу ж з набором 250 метрів висоти, проходить повз звалище і якесь маргінальне поселення - контрасти тривають! Край дороги, як бур'яни, спіють гранати - нарвали цілий кульок, їмо. А незабаром почався цілий гранатовий гай : гранати, інжир, майже повна відсутність машин, дорога дуже красива, з видом на блакитне море і селища з будиночками з червоного черепичного даху. Після півгодинного поглинання інжиру і гранат боїмося, як би організм не підвів.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення
ЗображенняЗображенняЗображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення[/spoiler]

Окрім красот, дорога дуже аутентична : маленькі селища, мусульманські кладовища, мечеті з високими мінаретами. Для мене ця ділянка стала, мабуть, найкрасивішим в Чорногорії і одним з тих, що самих, що запам'ятовуються в усьому поході.[

phpBB [media]

phpBB [media]


Кордон з Албанією пройшли швидко. Після кордону хтось включив режим " мошка". Такої кількості я ніде і ніколи не бачив : вона залітала в рот і ніс, очі - довелося укутуватися бафом. Зате природа дуже красива і соковита. У Шкодеры відпочиваємо в кафе і думаємо, як бути далі. У місті окрім двох красивих мечетей, знаходиться старовинний арочний міст, але поїздка до нього радіальна і займе не менше години. До того ж, ми бачили арочні мости в Грузії і на Кіпрі, а сьогодні нам треба заощадити час і проїхати якомога більше - завтра в 9 ранку з Комана у Фіерцу вирушає паром, і, якщо ми запізнимося, то доведеться чекати ще добу!

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Виїжджаємо з міста, тримаємо крейсерські 25-27 км/год. Поки що дорога відмінна, але на форумах я читав, що далі буде дуже непроста ділянка, тому не розслабляємося. Вже стало зовсім темне, але ми продовжуємо крутити педалі. Якість дороги стала гірша, місцями вона розбита, в ямах, рівних ділянок немає, швидкість із-за темряви і обриву ліворуч невисока. Місць для намету немає протягом всього шляху, тільки спочатку біля озера були красиві і рівні місця, але ми б ніяк не встигли до ранку на паром, зупинившись там. А шкода - стоянка біля озера, оточеного горами дуже б запам'яталась!
За 3 години проїхали близько 20 кілометрів, ще 15 залишиться на завтра. Ми знайшли хороше для стоянки місце і вирішили зупинитися, але в 500 метрах від нас GPS показав кафе і ми вирішили : якщо там буде щось придатне, ночуємо там, якщо ж немає - стаємо у церкви, яка значилася трохи далі, або, в найгіршому варіанті, повертаємося сюди. Нам повезло : за смішні 10 євро за усіх ми зняли кімнату в "Кав'ярні у Тоні". Порозумітися з хазяїном навіть за допомогою перекладача в смартфоні ми не змогли, тому, повечерявши картоплею і тільки що приготовленою смаженою дуже смачною рибкою, відправилися спати.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]

За день 100км, набір висоти 1152м, скидання висоти 1046м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 15:06 користувачем addonis, всього редагувалось 2 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 19.11.16 16:37

5 жовтня

Прокидаємося в 5, виїжджаємо в 6. Відстань ніби і невелика, але дорога непроста : затяжні підйоми, після яких вмить скидаємо висоту і підйоми починаються знову. Незабаром показалося містечко Коман з гідроелектростанцією. Прямо на в'їзді до міста кожен з продавців заманює на свій пором і продає квитки. Торгуйтеся, бо ціна, вказана у брошурі, непристойно висока! Нам у результаті продали квиток за 20 євро за трьох чоловік, включаючи велосипеди, хоча по прайсу вона мала бути 45 євро. Кілометровий тунель відділяє нас від пристані, на якій вже юрбиться народ - для багатьох місцевих це єдина можливість потрапити у Фіерцу. Багато хто везе товари, побутову техніку, домашніх тварин - іншої дороги немає. Паром бере на борт два позашляховики з Австрії і Швейцарії, на другому паромі - величезна вантажівка з Німеччини. Це цілий будинок на колесах підвищеної прохідності - я багато бачив таких на Памірі!

phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]


Озеро дуже красиве. Його безглуздо описувати - треба просто тут побувати! Холод такий, що навіть одягнувши все на себе, не можу зігрітися. Пройшовся по парому, знайшов плед, яким були укриті рятувальні жилети і закутався в нього. Так і доїхав. Клімат і погода відрізняється радикально. Подорожуючі іспанські велосипедисти скаржаться на холод і дощ. Утепляємося і крутимо потихеньку. Вже близько 4 дня, а у нас сьогодні навіть крихти у роті не було, так що під навісом заправної станції снідаємо, заразом і обідаємо. У місті Байрам Цуррі намагаємося дізнатися про автобуси - погода зовсім не радує, але автобуси, що цікавлять нас, будуть тільки завтра. До того ж, на цих напрямах курсують тільки невеликі пасажирські мікроавтобуси, в які нас точно не візьмуть. Ночуємо в готелі за 25 євро. Прогноз погоди в усій Албанії на наступні 3 дні просто огидний. :cry:

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]

За день 64км, з них 32 км на велосипеді, набір висоти 1124 м, скидання висоти 922м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 14:42 користувачем addonis, всього редагувалось 6 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 19.11.16 21:05

6 жовтня
Але, як не дивно, вранці нас чекала ясна погода. У мене була запланована радіалка у бік долини Вальбони, але в горах все у важких сірих хмарах і, якщо ми поїдемо, то витратимо цілий день, і не факт, що ми щось побачимо із-за навислих хмар. Прогноз погоди не радує, і ми користуємося будь-яким моментом, щоб вибратися звідси.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Біля кордону з Косово повертаємо в гори у напрямку до Кукесу. Дорога дуже хорошої якості - таку в Україні ще треба пошукати! Світить сонце, асфальт шарудить під колесами, тепло, машин майже немає - їхати дуже приємно. Перевал, короткий спуск, знову підйоми, які тут дуже непрості. За перевалом погода міняється : на небі стає усе менше ясних місць. Близько 15 години перекушуємо, не барившись, швиденько від'їжджаємо, тому що пахне дощем. Взагалі, слово " швиденько" погано асоціюється з Албанією, де можна за годину не проїхати і 10 кілометрів. Рельєф в країні дуже складний, рівні місця є тільки на узбережжі.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Дощ, як ми і прогнозували, почався буквально через 20 хвилин після обіду. Одягнулися і поїхали - було непереборне бажання доїхати в Кукес. У одному з численних сіл, через які ми проїздили, на нашу адресу полетіла лайка англійською мовою і були показані відповідні жести. Я бачу не дуже добре, та і на швидкості міг не зрозуміти, тому не особливо надав значення цьому. Купили продукти на вечір : зрозуміли, що сьогодні ніяк не доїдемо до міста. Навіть по світлому ми долаємо 25 км за 3 години, по темному ж зробити це буде ще проблематичніше. На одному з поворотів помітив, що за мною йде той же пацан, що лаявся на нашу адресу . Я зупинився : мене насторожили його руки, сховані за спину. І, як виявилося, недаремно : варто було мені повернутися спиною, як в мене полетів розміром з хороший кулак камінь - він пролетів в півметрі від мене. Я кинув велосипед, швидко попрямував у бік цього негідника, але він сховався за яром не менш швидко.

Тепер ми були обережніші : намагалися їхати поруч, а кожен зустрічний у нас викликав підозру. У Албанії ми зустріли величезну кількість усміхнених людей; усі, хто їхав назустріч, махали рукою і посміхалися, деякі прикладали руку до серця і кивали, і тільки одне гаденя зіпсувало усе те позитивне враження, яке Албанія встигла скласти про себе. Я чув про подібні витівки в Курдистані і інших мусульманських країнах - можливо, це така народна забава : попади каменем у білу людину і Аллах подарує тобі найкраще місце в раю.

За день 78км, набір висоти 1550м, скидання висоти 1349м
Трек
Востаннє редагувалось 4.12.16 18:13 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 19.11.16 21:05

7 жовтня
В 2 ночі почався дощ. Вранці незвично темно - все оповито хмарами. Їхати немає сенсу. Перекинувся на інший бік і заснув. Прокинувся, начебто пройшло багато часу, а всього 9 ранку на годиннику. Вже і спати не виходить, а по тенту барабанить дощ, що перейшов вже в сильний. Інтернету немає, в телефоні особливо нічого не подивишся і не послухаєш : залишається лежати і дивитися в стелю. Виявилось, що найскладніше - не перевали, не відсутність умов, таких звичних для нормального життя, найважче - це лежати і нічого не робити. Так тривало до 14-ї дня, коли дощ перестав : 12 годин він йшов без зупинки. З'їли холодну сосиску і вирішили їхати - вже краще мокнути, але їхати, ніж пролежати тут ще 20 годин. Ми розраховували доїхати в Кукес, де зняти готель або спробувати поїхати в Пешкопію.

ЗображенняЗображенняЗображення

Дорога вся мокра, машини, проїжджаючи, обливають водою з калюж. На одній з ділянок ми повністю їдемо в хмарі, краплі скачуються по шолому і окулярам - огидна ділянка, одним словом. В Кукесі, намагаючись знайти готель, помічаю скупчення маршруток, а під'їхавши до них, бачимо напис " Пешкопія". Торгуємося, водії заломили ціну в 80 євро. Мотаю головою, натякаючи, що для нас це дорого, але дешевше ніхто везти не хоче. Демонстративно розвертаюся, але не встигли ми від'їхати, нам запропонували ціну в 50 євро. Розібрали велосипеди, покидали речі, рушили. Я спочатку сів попереду, але проїхавши пару кілометрів, пересів назад : албанські водії вже дуже різкі і швидкі, а поняття "безпечний інтервал і дистанція" їм незнайомі. Дорога дуже складна і небезпечна - я почав шкодувати, що ми не вирішили їхати вранці у світлий час доби. На перевалі і спуску видимість не перевищує 15 метрів : їдемо дуже повільно, орієнтуючись тільки по осьовій лінії. Блискавки, дощ і вітер. У Пешкопії пройшлися по готелях - благо, що усі вони знаходяться на центральній алеї. У готелі Кораб з нас запросили 50 євро, але я, активно жестикулюючи, написав цифру в 35 і після невеликої паузи, хазяїн погодився. На додаток нам виділили замість одного номера два, які відразу ж перетворилися на одну велику сушарку. Слава навіть поставив свій намет в коридорі - у результаті у нас вийшло шикарне фото!

За день 105км (на велосипеді 20км, набір висоти 340м, скидання висоти 516м)
Трек

Востаннє редагувалось 19.12.16 09:40 користувачем addonis, всього редагувалось 2 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 4.12.16 18:15

8 жовтня

Вранці світить сонце, про існування якого ми стали вже забувати. У місті ярмарок і по центру ми навіть не змогли проїхати - довелося йти, пробираючись через натовп. За містом все частіше почали зустрічатися фруктові сади, в одному з яких нас почастували яблуками, на яких ми і проїхали до обіду. КПП з Македонією пройшли за 5 хвилин : черги на кордоні взагалі немає.

Македонський прийом був не найприємнішим : звалище з обох боків від дороги, на якому горіло і жахливо смерділо сміття; голодні собаки, які нишпорили по звалищу і гавкали; ями на дорогах. Впродовж усього маршруту по Македонії ми були засмучені і вражені кількістю сміття на узбіччях - навіть в Україні набагато чистіше! По мірі забруднення Македонія зайняла перше місце з усіх країн, де ми каталися, Албанія і Чорногорія розділили друге місце, найчистішою, безперечно, виявилася Греція, про яку пізніше. Гнітюче враження від сміття компенсували села із зеленою травою і мінаретами, що спрямувалися увись, мальовниче водосховище Глобочичко Єзеро, на березі якого розташувалися села і рибальські дерев'яні будиночки. Дорога пролягала в красивому каньйоні і залишила тільки позитивні емоції і спогади. На узбіччі дороги росли каштани, які, назбиравши, Слава приготував на вогнищі на обід : було смачне, і, не знаючи, я б прийняв їх за печену картоплю. Майже у самого Охріда нас дуже здивувало селище Велешта : місцева Конча-Заспа, де усі будинки були як палаци, особливо на фоні не дуже багатої, м'яко кажучи, Македонії.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]
В аеропорту Охріда сідав літак Візейра, промайнувши над нашими головами. Місць для стоянки немає : дорога проходить майже біля самого озера, тому, побачивши в GPS точку "кемпінг", не роздумуючи, їдемо туди! У автокемпінгу нікого : несезон, все-таки! Спочатку хотіли стати біля самого озера, але з гір дме такий сильний вітер, що навіть поставити намет справа нетривіальна. Розташувалися під навісом одного з численних будиночків для туристів. Трохи пізніше до нас приїхав сторож, украй здивований тому, що окрім нього, в кемпінгу є хтось ще. А потім місцеві коти завітали у гості і почали голосити. А найсміливіший вирішив переночувати у хлопців на наметі, застрибнувши, коли ті вже спали. Добре, що тент не порвав.

За день 92км, набір висоти 1284м, скидання висоти 1243м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 14:27 користувачем addonis, всього редагувалось 3 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 4.12.16 18:15

9 жовтня

Вранці від вечірнього вітру і сліду не залишилося : озеро спокійне, хоча хвилі, що вчора накочувались, на фоны заходу сонця в горах були цікавіші. До міста доъхали дуже швидко, по дорозі зустрівши перших в нашому поході місцевих велосипедистів. Центр Охрыда занесений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і недаремно : місто дуже красиве і по-домашньому миле, з красивою набережною, архітектурою, будиночками з черепичними дахами. На виїзді з міста вирішили скупатись в озері. Я не купався, а ось мій фотоапарат поринув. Він прослужив мені 10 років вірою і правдою, але його час прийшов.

Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]
З Охріда є декілька способів дістаться в Грецію - я вибрав, мабуть, найкрасивіший. Від'їхавши 20 км від міста, ми повертаємо у напрямі озера Преспа в найбільший національний парк Македонії - Галичицю. Дорога серпантинами йде увесь час вгору, під'їм не складний, але монотонно-втомлюючий. Воду поповнити можна тільки в пікнік-зоні на половині шляху. На одному з оглядових майданчиків п'ємо каву, вид звідси просто нереально грандіозний. У горах дерева одягнені у багрець - тут уперше починає відчуватися осінь. З перевалу відкривається вид на найвище тактонічне озеро Балкан - Преспу. Спускаємося вже у світлі ліхтарів : огляд міста і підйом зайняли багато часу. Ночуємо в селищі Стенє на березі озера.

[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]

За день 65км, набір висоти 1201м, скидання висоти 1052м
Трек
Востаннє редагувалось 18.12.16 15:20 користувачем addonis, всього редагувалось 4 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 4.12.16 18:41

10 жовтня

З 2 ночі дощ. Добре, що ми стали на піску, а не на майданчику в закритому кафе, де стояли б в калюжі. Вечір був таким теплим і безхмарним, а ніч і ранок як хтось підмінив. Тільки об 11 дня ми змогли вибратися з намету. Дощ хоч і йде, але невеликий - можна миритися. На березі озера в маленькому селі роздягальні, душові кабіни - прийняли душ і на швидку руку зібралися. Звідси є так само два варіанти шляху : прикидаю висоти, продумую логістику, дивлюся на хмари, але з ними простіше - вони скрізь. Їдемо знову в Албанію! КПП зовсім поряд, проходимо швидко, довше спілкувалися з офіцерами, а особливо офіцершею - у усіх захват в очах.

ЗображенняЗображенняЗображення

Дорога по Албанії особливо нічим не запам'яталася : холодно, все в сірих хмарах. У променях сонця тут все б виглядало зовсім інакше! Єдиною пам'яткою, мабуть, був острів Голем, де сходяться межі трьох країн. Тут колись дуже давно було велике місто, зараз можна знайти древньо грецькі і римські пам'ятники. На острові багато змій, черепах, пеліканів і дерева білого кольору. А ще запам'яталися яблука. Такої кількості яблук ми не бачили ніде і ніколи. Жовті, червоні, червоно-гарячі (найсмачніші) - вони були скрізь, скільки вистачало погляду. Купили по 0.5 євро за кілограм, потім ще назбирали у баул - дуже смачні!

ЗображенняЗображення

Кордон проходили вже в темряві, я ненав'язливо запитую прикордонників, де можна постелити свій каремат, щоб поспати, а то силушки наші, говорю, закінчуються, притомилися ми трішки, але серце його непохитне : їдьте, говорить, в Кришталопігі, що в 3 кілометрах, а там вже є готель. Спасибі тобі, рідний, самі ми б ніколи про це не здогадалися! Доїхали в місто, заходимо в готель, ніхто на англійському не шпрехає, німецький подавай, - довелося згадувати щось зі школи. Заломили за номер 50 євро, нам відразу захотілося чорногорських і тим більше албанських цін. У другому готелі таке ж. На моє питання, чи добре вони подумали і чи остаточна ціна, хазяї не знайшли що відповісти і я пішов. Нічого не зробиш - доведеться знову ночувати в наметі. Але, вже від'їжджаючи, помічаю чоловіка, що стоїть перед кафе. Під'їжджаю, запитую, знову по-німецьки, чи є у нього майданчик для нас. Він не відразу зрозумів, що я хочу, але, усвідомивши масштаб трагедії, запитав тільки, чи є у нас матраци і провів нас в гараж, поряд з яким був навіс для машини, де ми і розташувалися. Сухо, поруч кафе, є дах над головою, і 50 євро при нас!

За день 64км, набір висоти 956 м, скидання висоти 711м
Трек
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 15:54

11 жовтня

Вночі, звичайно ж дощ, вранці дощ ще сильніший, все в молоці. У мене було заплановано пересування в Каламбаку (центр Метеор) по горах і грунтовками, але усе це довелося відмінити, оскільки в горах всі дороги перетворились на багнюку. Тут хоч би виїхати по асфальту з такою погодою! Приїхав хазяїн готелю. Живе він в Касторіі, а тут у нього кафе. Розпалив буржуйку, трохи гріємося і сушимося. Дощ став менше ближче до 14 години, одягнули штормовий одяг і поїхали. Їхати можна, єдине, що через кожні 10 хвилин зупиняюся протерти окуляри від крапель води. Всю дорогу до Касторїї дощ. У місті намагаємося хоч щось дізнатися про можливість автобусного переїзду ближче до Метеор, але касирка не володіє англійською, пояснитися виходить тільки за допомогою бабусі, що йшла мимохідь. Але, по якому маршруту їде автобус, де він робить зупинки, ніхто не може пояснити. Проїхали по місту, обійшли декілька готелів, ціни дуже кусаються. Зупинилися в готелі Orestion, ціну вдалося збити з 60 до 45 євро за апартаменти

За день 44км, набір висоти 400м, скидання висоти 849м
Трек


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Востаннє редагувалось 18.12.16 16:27 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 15:54

12 жовтня

За прогнозом сьогодні останній хмарний день з можливим дощем, а далі нас чекають сонце і ясне небо. Зважаючи на погоду, що налагодилася, із-за невизначеності з автобусом (відомі тільки кінцева і початкова точка, а нам треба вийти раніше) і великою вартістю переїзду (20 євро за 80 км) в Метеори їдемо своїм ходом. На виїзді з Касторїї починає йти невеликий дощик, що, втім, не особливо засмучує. Їдемо поряд з автомагістраллю по другорядній дорозі : машин немає взагалі, а якість асфальту на дуже високому рівні. Ми їхали по сільській Греції, в селах, де немає туристів, де з таверн звучить музика, а місцеві жителі відпочивають. Багато хто говорить, що не бачили працюючих греків. Дійсно, це так, але можливо, вони працюють тоді, коли всі ще сплять. Дороги хороші, сміттєспалювальні заводи працюють, урожай зібраний, земля оброблена, в селах багато техніки, все чисто і доглянуто.

У одному з сіл обідам в таверні : красива гречанка накриває на стіл, а в якості презенту за рахунок закладу подає декілька салатів. Старі фотографії, музика, красива жінка з кучерявим волоссям - це було чудово! Місце для ночівлі було найкрасивішим в цьому поході і одним з тих, що запам'ятовуються назавжди : з намету відкривався прекрасний вид на гори Пінд і лісовий масив Фессалії.

За день 74км, набір висоти 1007м, скидання висоти 1047м
Трек


Зображення
[spoilerБ І Л Ь Ш Е Ф О Т О Г Р А Ф І Й]ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення[/spoiler]
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 18:17

13 жовтня

Вид з намету просто невимовний. Уранці, поки сонце не встало, холодно, тому розводимо вогнище і зігріваємося хоч якось. Заразом і снідаємо анчоусами, пастою і лукумом. Погода сонячна і безхмарна, дорога практично відразу на підйом, хоч і нескладний. все частіше попадаються формування, що нагадують Метеори.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

На спуску зустрічаємо італійця, який через 2 місяці буде вдома, закінчивши свою 2-річну веломандрівку по світу завдовжки в 20 000км. Він побував в Середній і Східній Азії, в Південній Америці, Австралії, доля ж нас звела в Метеорах. А через декілька кілометрів після зустрічі показалися вони...Метеори! Незрозуміло звідки і як виросли величезні стрімкі відшліфовані скелі, на верхівках яких розташувалися монастирі, зовсім нещодавно включені в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Покаталися по декількох монастирях, ціни навіть в несезон не просто кусаються, а з'їдають живцем. За скромний номер просять 80-100 євро! У кемпінгу з нас запросили 25 євро просто за місце під намет - ми навіть і розмовляти не стали. За таку ціну ми знімали апартаменти з усіма зручностями, а тут...таке нахабство! У сусідньому кемпінгу за три людини і намет попросили 15 євро, я ж сказав, що ми згодні на 10 євро за 3 чоловік і 2 намети. :roll: На тому і порішили. Вибір продуктів в Каламбаці дуже мізерний : на рівні маленького українського села, а ціни узяли з Lidl і додали 50 відсотків - ось і уся арифметика! Прийняли душ, випили вино, ввечері температура впала до 5 градусів.

За день 75км, набір висоти 1154м, скидання висоти 1470м
Трек


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 18:36

14 жовтня

У нас дуже ранній вранішній переїзд в Афіни. Підйом в 3:30, на вокзалі ми вже в 4:30. З квитками заминка : якщо на локальну електричку Каламбака - Ставрос нам можуть продати квитки, то вже на потяг з Салонік ні. Проблема в тому, що, можливо, в потягу немає місця для перевезення велосипедів і треба зізвонитися з вищими інстанціями. Нервово ходимо по перону і чекаємо. Нарешті, всі питання врегульовані і дана відповідь : велосипеди провозити можна, але тільки по одному в кожному вагоні. Коли я готувався, то бачив. що не на усіх потягах з Салонік в Афіни є спеціальні вагони, але мені ситуація здалася дивною : в потягу, що курсує через півкраїни між двома найбільшими містами, немає місця для транспортування велосипеда. В Ставросі пересідаємо з крихітного потягу на потяг Салоніки - Афіни, і вже через 5 годин ми в столиці Греції. Вивалюємося з вагону в штанях, флісках, куртках, а там +25. :good:

Прокаталися по місту, поїли, подивилися на Акрополь, місто взагалі не вражає. Мабуть, це перша столиця, якою я розчарований. Натовпи туристів приїхали дивитися незрозуміло на що. Єдине, чого не відняти, це те, що тут тепло, співають папуги, біля будинків ростуть пальми і мандарини - дивлюся із заздрістю і гіркотою! Про таке я мрію з самого дитинства! Я прекрасно переношу жару, але холод і сніг - явно не моє!

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Наш шлях лежить до моря, такого довгожданого! З проблемами виїхали з Афін : на магістраль не можна, тому доводиться об'їжджати зигзагами і другорядними дорогами по неоптимальному шляху. Закупили продукти в Lidl в пердмісті Афін - Рафіні. З моря дуже сильний вітер, намагаємося знайти спокійніше і тихіше місце, а таких зовсім небагато : все забудовано. Звертаємо до церкви, де напевно знайдемо рівне місце на березі моря і розташовуємося в кущах, щоб хоч трохи сховатися від вітру. Інтернет з прибережної таверни не добивав до мого намету, тому довелося йти у гості. Хазяйки - жінка і молода дуже красива албанка, тому спільну мову знайшли просто. А коли я переглядав електронну пошту, мені зробили свіжевичавлений гранатовий сік. Я потягував його із склянки невеликими ковтками, дивився на зірки і місячну доріжку, набігаючі хвилі, а над головою злітали літаки з найбільшого аеропорту Греції - Елефтеріос Венізелос. Це був день, що запам'ятовується, і красивий вечір.

За день 50км, набір висоти 500м, скидання висоти 550м
Трек



ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 18:41

15 жовтня

Прокинулися на подив рано. Люблю море у кінці походу, заслужене, коли можна вже нікуди не поспішати, а милуватися хвилями і радіти кожній секунді. Неквапливо вилазимо з намету, неквапливо снідаємо, неквапливо збираємося - все робимо не кваплячись. Потім ще заїхали в таверну зарядити акумулятори, а заразом і поплавали в морі. У морі не холодно, а ось вилазити з нього ще й як!

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Збираємося і просто котимо уздовж моря, насолоджуючись дорогою, морем, повітрям, гарячими буреками і кавою. У GPS я знайшов точку "кемпінг" в 15-20 км - туди і попрямували. На місці ж ніякого кемпінгу не виявився : як сказали нам місцеві, його немає вже років 12. Зате місце для ночівлі було другим по красі в поході. Ночували ми на на килимі з хвої під соснами, а поряд з нами море розбивало свої хвилі об берег.

За день аж 26км
Набір висоти аж 175м, скидання висоти аж 166м
Трек


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 18.12.16 18:54

16 жовтня

Ранок останнього дня. Ми довго купаємося : вода дуже тепла. Від'їжджати з моря не хочеться : по вайберу написали, що в Києві вже включили опалення, а ми під калабрійською сосною п'ємо каву. Дорога в аеропорт тривожна : через те, що нам не можна на магістраль, доводиться робити величезний крюк, час нещадно йде, покажчиків напрямку в аеропорт ніяких немає, а заїзд взагалі представляє з себе маленьку доріжку - мені аеропорт не сподобався! Можливо, з боку Афін все набагато продуманіше, але нам довелось піднатужитись, щоб встигнути. Упакували велосипеди, зважили - благо в аеропорту є ваги. Хоча, згодом це і не згодилося : на стойці реєстрації не стали перевіряти вагу нашого багажу, а записали назване нами число кілограм. У Слави рейс завтра, а наш шлях через Д"юті Фрі (ще раз переконався, що ціни там вище, ніж в звичайних магазинах) лежить до гейтів. Три години перельоту повернули нас з казки в сувору реальність київських холодів. Але, як хтось сказав : "Холод потрібний для того, щоб навчитися цінувати тепло"

За день аж 25км, набір висоти 358м, скидання висоти 270м
Трек


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
Enigman
* * *
Повідомлень: 423
З нами з: 21.9.04 13:26
Skype: dmytro.ch
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення Enigman » 1.2.17 15:24

Дякую за цікавий звіт! Сподобався маршрут та осінні фотографії!
Тот кто хочет - ищет возможности, а кто не хочет - ищет причины

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Балкани (вересень-жовтень 2016)

Повідомлення addonis » 1.2.17 15:45

Дякую за цікавий звіт! Сподобався маршрут та осінні фотографії!
дякую, Дмитро)
http://klimenkoam.livejournal.com/


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей