В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 11.7.16 15:25

Передмова
Основною метою цього велопоходу було побачити на власні очі як цвіте на схилах Чорногіського хребта рододендрон східнокарпатський (лат. Rhododéndron myrtifólium), який місцеві мешканці називають червоною рутою. Цим обумовлювались дата та термін походу.

Учасники:
1. Бежевець Валерій, організатор, штурман, фотограф.
2. Благініна Анастасія, кухар, медик, механік.
На завершувальній стадії походу до нас приєднався третій учасник Бастун Микола.

Коли я анонсував цей велопохід то особливо й не сподівався, що хтось захоче або зможе приєднатись до мене на такий термін. "Скоріше за все знову буде соло", так я розмірковував тоді.

Але цього разу прихильна доля приготувала мені подарунок у вигляді чудової попутниці, спортсменки, туристки зі стажем, за сумісництвом ще й веломеханіком(!!!) та й просто гарної жінки у подобі Насті Благініної.

Знайомими до цього ми не були. Коли я її вперше побачив на вокзалі біля вагона поїзду у день від'їзду, у мене виникли легкі сумніви щодо того, чи зможе ця тендітна жінка витримати все те, що чекає на нас в Карпатах. Але усі мої сумніви одразу ж відпали у перший день походу, коли ми почали підйом на Боржаву. На крутому підйомі, там де я зупинявся, щоб перевести подих, Настя терпляче чекала на мене та ще й посміхалась. Признаюсь, на важких підйомах Настя випереджала мене. Вона викручувала в таких місцях, де я вже починав крокувати.
Цей похід був не з легких, погода теж не тішила, частенько нас поливали дощі, але жодного разу від Насті не було докорів та закидів, навіть тоді, коли у густому тумані та при поривчастому вітрі під дощем ми тягли човниками по черзі велосипеди та баули на гору Піп-Іван Чорногіський.

Завжди усміхнена, у доброму гуморі вона наповнювала навколишній простір доброзичливістю та веселощами. Досить було тільки краєм ока побачити посмішку на її обличчі, щоб сили знову наповнювали стомлені м'язи, а душу - наснага.

Тільки одного разу за весь час походу у нас виникло маленьке непорозуміння, коли Настся самотужки усувала насліки проколу на своєму велосипеді, а я, як справжній джентльмен, намагався хоч трохи їй чимсь допомогти. Виявилось, що Настя усі проблеми з велосипедом усуває сама і найкраще, що можна зробити у такому випадку, це відійти на кілька десятків метрів та зачекати там, поки вона все зробить сама. А я ж не знав! :D

Дякую тобі, Насте, що ти була поруч у цьому нелегкому випробуванні та ділила зі мною всі труднощі цього походу і радість від милування красою Карпат!

Цей коротенький відеокліп присвячений твоїй посмішці.
Spoiler
Show
phpBB [media]
Востаннє редагувалось 2.9.16 10:24 користувачем v@lery, всього редагувалось 24 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути

Повідомлення v@lery » 11.7.16 16:20

Перший день. 12 червня

Трек


Здолали 40 км
Набір висоти 770 м
Spoiler
Show
Ранком прибули на вокзал у Воловець. Звично розпакували та зібрали велосипеди, навісили баули. До нас відразу приєднався якийсь пес, що сидів біля колій і залишати нашу компанію зовсім не збирався, навіть коли ми поїхали. ))
Зображення
Зображення

Тільки трохи від'їхали, виявилось, що заднє колесо на моєму велосипеді наполовину спустило. Прийшлось міняти камеру. Тут я забув свої окуляри для читання, про які згадав уже на місці ночівлі. Мені їх дуже не вистачало потім.

Виїхали в сторону Боржави. Пес не відставав.
Зображення

Почався стрімкий підйом. "Щось дуже крутувато", подумав я тоді.
Зображення

Велосипеди доводилось штовхати по черзі удвох, бо одному випхати вгору на такому крутому підйомі не вистачало сил.
Внизу відкривалась чудова панорама Воловця та навколишніх гір.
Зображення
Зображення

Дорога зовсім зіпсувалась, доводилось перетинати важкі завали.
Зображення

Але ми не не падали духом. Чим крутіший підйом, тим швидше піднімемося!Навіть робили селфі. ))
Зображення

Піднялись до висоти майже 900 метрів над рівнем моря. Ще десь 200 метрів і будуть руїни старої сироварні. Це ворота Боржави. І яким же великим було наше розчарування, коли виявилось, що це лісовозна дорога, яка робить велику дугу по схилу та повертається знову вниз. Стільки сил витрачено даремно! Пригнічені, ми спустились в долину якогось струмка, де вирішили освіжитись прохолодною водою та пообідати біля вагончика лісників. Охоронець розповів нам де треба було повернути ліворуч, щоб потрапити на дорогу, що веде до метеостанції на Боржаві. Ми згадали, що наш вірний пес сидів на цьому повороті та здивовано дивився, як ми проїхали повз нього прямо. За свою відданість пес таки дочекався своєї ковбаски та печива. ))

Робити було нічого. Сил, а саме головне, часу на новий штурм Боржави вже вже лишилось. Значить підкорення Боржави буде відкладено до наступного разу. Вирішили повернутись у Воловець та їхати до Міжгір'я асфальтом через Подобовець.

Повернулсь у Воловець де розпрощались з нашим чотирилапим супутником, рушили далі. Їхати асфальтом це зовсім інші відчуття, чим штовхати велосипеди вгору. )) Швиденько злетіли на перевал.
Зображення
Зображення

Далі стрімко спустились з перевалу та неспішно крутили собі педалі, милуючись довкіллям. Після того пекельного підйому на Боржаву така некваплива їзда приносила велике задоволення.
Зображення
Зображення
Зображення

Заїхали до мінерального джерела, що знаходиться поруч з дорогою. Напились водички, понаповнювали всі наявні пластикові пляшки та фляги.

Трохи не доїжджаючи села Репінне знайшли непогане місце для встановлення намету. Закрите з дороги місце, поруч річка, де можна освіжитись. Вирішили тут заночувати.
Зображення
Зображення

Так, не зовсім, як планувалось, пройшов наш перший велодень у Карпатах.
Востаннє редагувалось 29.7.16 15:17 користувачем v@lery, всього редагувалось 6 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути

Повідомлення v@lery » 11.7.16 16:37

Другий день. 13 червня.

Трек


Здолали 69 км
Набір висоти 1040 м
Spoiler
Show
Підйом був о 7-й ранку.
Поки готується сніданок, п'ємо каву та милуємося навколишніми краєвидами. Щоранку на протязі всього походу ми неухильно дотримувались такої "кавової церемонії".
На сніданок, згорнання намету та пакування баулів у нас йшло по 2 години щодня. Такий неспішний ритм нас цілком влаштовував.

Поруч з місцем ночівлі була ділянка сінокосу з невеличкими копичками сіна на ньому. Насті захотілось сфотографуватись на тлі такої копички. Хіба можна відмовити? ))
Зображення

Заїхали в Міжгір'я де купили свіжого хліба, ковбаси та овочів. А ще Настя забула взяти з собою пляжні каппці, купила там собі і капці. Біленьки з рожевими деталями. )

З Міжгір'я асфальтом рушили на Синевірський (Міжгірський) перевал. Погода та настрій були чудовими. Їхалось легко та з задоволенням.
Зображення
Зображення

На перевалі трохи затримались, бо види, що відкривались з цього місця, не відпускали.
Зображення
Зображення

Спуск з перевалу у с. Синевір не зайняв багато часу. Долетіли до траси, там повернули праворуч у бік Колочави. Дорога тут має невеликий ухил вздовж течії ріки і крутити педалі треба зовсім мало. За розмовами не помітили як доїхали до Колочави, де повернули з дороги в напрямку перевалу Прислоп.

За селом асфальт закінчився і почалось... Ліворуч дороги - канава з водою, праворуч - огорожа з колючого дроту. Посередині - непролазне багно. Як хочеш, так і проходь. Вихід знайшли ідучі з одного боку паркана, а велосипед тримаючи з іншого боку.
Зображення

Струмки, що перетинають дорогу та розкисла після дощу дорога. Таким запам'ятався підйом на перевал.
Зображення
Зображення

І ось нарешті понівечений мисливцями-вандалами вказівник сповістив нам, що ми досягли перевалу Прислоп. Висота 926 м.
Зображення

З перевалу добре видно Колочаву. Сфотографувались на пам'ять.
Зображення
Зображення

Спускатись з перевалу будо навіть важче, ніж підніматись на нього. Зараз там проводиться прокладання нової дороги до с. Німецька Мокра (колишня назва Комсомольськ), замість тієї дороги вздовж русла струмка, що колись була змита під час сильної повені. Екскаватор розрив дорогу, дощик промочив, а лісовози розкатали багнюку до такого стану, що вона налипала на колеса і блокувала їх. Весь час потрібно було палкою виштовхувати багно, щоб розблокувати колеса.
Зображення
Зображення

Екскаватор, що наробив такого на дорозі.
Зображення
Зображення

Дощ та лісовози місцями перетворили дорогу на суцільне болото.
Зображення

Під дощем, що уже не припинявся, нарешті дійшли пішки до с. Німецька Мокра.
Зображення

У калюжі трохи відмили велосипеди, щоб хоч колеса обертались.
Зображення

Настя почистила взуття під дахом пропускного пункту.
Зображення
Зображення

Назви місцевих сіл Німецька Мокра, Руська Мокра, річки Мокрянка повністю відповідають дійсності. Путівник по Карптах стверджує, що в цьому місці випадає найбільша кількість опадів не тільки в Карпатах, а і по всій Україні. Дощ, що почався, лив майже безперервно ще півтори доби.
Зображення

Доїхали до Усть-Чорної. Дорогою нас обігнало десь з пів-десятка лісовозів, що везли ліс-кругляк. Ніхто не звертає уваги на ніщивну вирубку лісів, незважаючи на Указ Президента України про повну заборону валки лісу в Карпатах, що був виданий напередодні.

Наближався вечір, безперервно йде дощ, треба десь зупинятись на ночівлю. Про встановлення намету не могло бути й мови - земля вже вкрилася шаром води.
Розпитали місцевих жителів та з їх допомогою знайшли будинок в якому здавались кімнати. Його господара знайшли у кафе де він пив пиво з друзями та дивився матч Чемпіонату Европи з футболу. Домовились з ним за ціну, та пішли заселятись. Він відкрив нам будинок, показав де що знаходиться, неначе чарівник, простягнувши руку через паркан, роздобув для нас у своєї сусідки півторалітрову пляшку непоганого домашнього сухого червоного вина для глінтвейну, усі необхідні спеції для глінтвейну теж були у нього на кухні. Провів інструктаж по користуванню пральною машиною та газовою плитою та пішов у кафе далі дивитись футбол та пити пиво з друзями.
Ми закрили на замок свої велосипеди в сараї, розвісили де тільки можна сушитись мокрі речі, запхали у пральну машину пратись всі свої брудні речі. Далі був гарячий душ та вечеря на затишній хазяйській кухні з гарячим глінтвейном... Після дощу та багнюки все це було дуже доречним. Життя налагоджувалось! ))
Востаннє редагувалось 2.9.16 10:43 користувачем v@lery, всього редагувалось 7 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути

Повідомлення v@lery » 12.7.16 15:14

Третій день. 14 червня.
Spoiler
Show
Всю ніч та зранку йшов дощ. В таку погоду добрий хазяїн собаки не вижене надвір, розумний велотурист теж в гори не поїде. Пролонгували ще на добу наше перебування в цьому гостинному будинку. Дощ йшов, з невеликими перервами, майже цілий день. Сиділи у будинку, потім мили з допомогою шлангу велосипеди, дивились телевізор, по черзі готували каву. Погода міцно тримала нас під дахом. Прогноз погоди на цей день не обіцяв гарної погоди. Нічого не вдієш, проти природи не попреш.

Хазяйський кіт Діма, з яким ми стали майже друзями, з цікавістю спостерігав, як ми мили велосипеди.
Зображення

Настя не тільки відмила до блиску свій велосипед, а й навіть перетерла ганчіркою кожну ланку велосипедного ланцюга. Я на таке не наважився, трохи змив бруд, почистив та змастив ланцюг, а далі просто пішов спати. ))

При плануванні маршруту мною було закладено один запасний день в розрахунку на погану погоду. Нажаль трапилось це майже в самому початку нашої велоподорожі.
Востаннє редагувалось 2.9.16 10:47 користувачем v@lery, всього редагувалось 4 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути

Повідомлення v@lery » 12.7.16 15:17

Четвертий день. 15 червня.

Трек


Здолали 37 км
Набір висоти 1430 м
Spoiler
Show
Вночі дощ нарешті припинився. Через відкрите вікно не було чутно лупотіння дощу по даху і це дуже радувало крізь сон. Ранком через залишки хмар навіть стало проглядати сонечко, по якому ми вже встигли скучити. Ранній підйом, сніданок, пакування баулів. Все це відбувалось з подвійною швидкістю, дуже хотілось якнайшвидше в гори.

Все готове до старту.
Зображення

Попрощались з господарем будинку Михайлом, рушили.

Майже в самому почату нашого шляху побачили гарні пороги на річці Брустурянка. Дивно, позавчора ми двічі проїжджали це місце і нічого не побачили. От що значить погода!
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Заїхали в с. Лопухів до магазину де докупили на три дні харчів. Попереду на нас чекав гірський масив Свидовець і наступний магазин мав бути аж у Рахові.
Сонячного ранку їхалось легко та радісно, навіть величезні калюжі на дорозі зовсім не дошкуляли. Дорога йшла легким підйомом вздовж річки Яблуниці лівого притоку Брустурянки.
Доїхали до місця, де треба повертати ліворуч на дорогу, що піднімається серпантином на Свидовець і почалось...

Камениста дорога з градієнтом десь 10-15%. Настя продовжувала крутити педалі, а я зійшов з свого двоколісного коня і кроком намагався наздогнати Настю.
Зображення

На кожному перехресті або роздоріжжі Настя терпляче очікувала на мене.
Зображення

Досить часто зустічалися обладнані джерела біля яких ми освіжались та трохи спочивали.
Зображення

На місцях старих вирубок, де були відсутні дерева що затуляли видимість, відкривались гарні види навколишніх гір. Було добре помітно наскільки ми вже піднялись.
Зображення
Зображення

Наближався час обіду. Поруч з дорогою побачили непогане месце для обідньої перерви.
Зображення

Поруч обладнане джерело де можна напитись та умитись.
Зображення

Перекусили, задоволені сфотографувались.
Зображення

Знову підйом, знову я відстаю. Настя встигала, очікуючи мене, навіть оріентуватись по карті. ))
Зображення

На навколишніх горах видно було дерев'яні будівлі якоїсь літньої ферми.
Зображення

Нарешті градієнт підйому зменшився і стало можливим їхати навіть мені.
Зображення

Гарні пейзажі примушували зупинятись та фотографувати.
Зображення
Зображення

Поки дістанеш фотоапарат, поки знову його заховаєш у сумку на рулі, Настя вже далеченько спереду. Знову Настя чекає на мене. ))
Зображення

Їде собі попереду, а я намагаюсь наздогнати її.
Зображення

І от нарешті ліс залишився внизу, а ми в'їхали на полонину. Від видів, що відкривались довкола, захотілось голосно заспівати. )
Зображення

Серед кущиків чорниці траплялись поодинокі нарциси.
Зображення

Підйом ще не закінчився, тільки став більш пологішим.
Зображення
Зображення
Зображення

І от нарешті ми досягли хребта. Свидовець! Тут я згадав про свій штатив до фотоапарата, яких я стільки часу пер вгору. Адже з його допомогою можна сфотографуватись на автоспуску удвох.
Зображення
Зображення

Отара овець на Свидовці. Здалеку вівці здавались якимись мурахами, а коли ми підійшли ближче, деякі вівці виявились вівчарками. ))
Зображення

Вівчар з цікавістю спостерігає як ми долаєму підйом. Мабуть роздумував, який сенс у нашому дійстві.
Зображення

Підйом продовжується. Вівці вже позаду внизу.
Зображення

Настрій у обох був чудовий.
Зображення

На перехрестях доріг встановлені ось такі розп'яття.
Зображення

Вдалині видно дорогу на гору по якій нам сьогодні ще належало піднятись, а потім ще й спуститись.
Зображення

Досягли чергової сідловини та роздоріжжя з розп'яттям де на нас намагалась напасти зграя вівчарок-вовкодавів. Обгавкали добряче.
Зображення
Зображення

Хлопці-пастухи відігнали собак, та поспілкувались з нами.
"Де можна купити молока та сиру?", - запитали ми у них.
"Он там є стайня", - махнули вони руками на одну з доріг.
Зображення

Ми поїхали у вказаному напрямку, проїхали кілометри 2-3, але ніяких слідів стайні та корів не побачили. Повернулись назад. Виявилось, що треба було повернути на непрімітну доріжку ліворуч від дороги, по якій ми проїхали, та спуститись донизу. "Чого ж ви нам цього не сказали?", - було нашим логічним запитанням, на що ті тільки посміхались та знизували плечима.

Ми побачили внизу з іншого боку нашої дороги ще одну стайню і вирішили пошукати молока з сиром там. Для цього треба було спуститись по висоті метрів на 200. Нічого не вдієш, хочеш сиру, спускайся, а потім піднімайся. Під'їхали до вагончика пастухів, виявилось, що тут нікого немає. Трохи почекали, вже вирішили повертатись, бо час спливав, аж нарешті підійшов один з пастухів, який продав нам кілограм сиру, а молоко, сказав, буде лише ввечері, коли будуть доїти корів.

Молока ми вирішили не чекати та почали підйом у зворотньому напрямку. Піднялись до того місця, де зустрілись з хлопцями-пастухами та їх собаками. Далі підйом став ще важчим. Пхали з останніх сил свої велосипеди ще метрів на 200 вище вгору. Досягли хребта і тут, як кажуть, почалось... На горі дув шалений вітер, який фізично просто здував з дороги. Температура повітря стала стрімко падати. Тут ще насунулась хмара, навкруги все потонуло у густому тумані. І до всьго цього почався рясний дощ. Краплі води з вітром сікли по обличчю, неначе маленькі градини. Пів-години посиділи за схилом гори, де сховались від вітру, сподіваючись, що дощ припиниться, та не судилось, дощ не вщухав.

Ми вже добряче промокли та змерзли. Виходу не було, треба знову спускатись до пастухів та шукати притулку у них. Пригнічені ми спустились до вагончика пастухів, знаючи, що назавтра треба буде знову повторити підйом. Пастухів біля вагончика ще не було, вони були десь біля стада. Пішли в тумані далі на звух якоїсь працюючої техніки. Виявилось, що тут знаходиться монастир, біля якого робочі будували якийсь сарай. Настоятель монастира отець Авраам (дуже колоритна фігура, з густою бородою, в рясі, але я так і не наважився його сфотографувати під дощем) пішов з нами до пастухів, знайшов ключ, відкрив вагончик і сказав: "Розташовуйтесь як вдома". Показав, де знаходиться сокира та нарізані колоди на дрова. Я швиденько нарубав дрова та розтопив піч. Переодяглсь у сухе, розвісили над пічкою свою промоклу одежу та зігрілися самі. Нагріта піч після дощу з вітром у горах це, я вам скажу, "щось"! )) Хто був, той знає!

Приготували на вечерю червоний борщ із сушеного набору напівфабрикатів та з сушеною яловичиною, нарізали бутербродів з салом та ковбасою. Сіли вечеряти за столом під навісом біля вагончика.

Аж тут підійшли пастухи, які зовсім не здивувались, що у їх вагончику хтось хазяйнує, видно було, що таке трапляється в горах нерідко.
Ми пригостили їх салом, купили у них 2 літри парного молока.

Молочко та свіжий сир були смачненькими! ))
Зображення

Спати розташувались на нарах, що були споруджені у вагончику. Всю ніч, з невеликими перервами, по даху лупотів дощ...
Востаннє редагувалось 28.9.16 16:16 користувачем v@lery, всього редагувалось 8 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 13.7.16 15:13

П'ятий день. 16 червня.

Трек


Здолали 21 км.
Набір висоти 620 м.
Spoiler
Show
Зранку дощ продовжував накрапувати. Дорога розкисла, гори вкриті хмарами, навкруги нічого не розгледіти.
Зображення
Зображення
Зображення

Вологість була 100-відсотковою. З гілок смерек густими краплями стікала вода. Вирішили трохи почекати гарної погоди. Один з пастухів погнав стадо на пасовище, а другий робив сир з молока. Ми були свідками цього дійства.

Десь приблизно об 11-й годині вирішили стартувати, хоча туман ще не розвіявся, але й дощу не було.
Зображення

Знову підйом по дорозі, якою ми вчора вже раз піднімались та двічі спустились, але тепер ще й в тумані.
Зображення

Коли ми піднялись на гребінь де зупинились вчора через дощ, погода винагородила нас за те, що ми не злякались негоди та вирішили вирушити в путь. Спочатку з'явились просвіти в тумані, потім стало просвічувати сонце, а зрештою і зовсім розвиднілось. З гребеня гори стало видно долину, де ми ночували. Праворуч вгорі виглядає вагончик та видно стайню, ліворуч внизу видно будівлі монастира з зеленим дахом. По центру Василь пасе своє стадо. Ми гукнули його з гори, не сподіваючись, що він нас почує. Але у горах звуки поширюються значно краще, він почув нас та привітно помахав нам рукою на прощання.
Зображення

Після дощу дорога місцями мала такий вигляд.
Зображення

На північних схилах гір почали траплятись клапті снігу. Дивно було бачити сніг у червні.
Зображення

Блакить неба та сонце, ось чого не вистачало нам останніми днями.
Зображення

Доїхали до роздоріжжя в урочищі Білі Криниці. Нам - ліворуч.
Зображення

Тут на нас чатували пара коней. Вони явно хотіли позмагатись з нами у швидкості.
Зображення

Спочатку свою увагу вони звернули на Настю, а коли Настя не відповіла їм взаємністю, перекинули свою увагу на мене. Але і в мої особі вони не знайшли підтримки у своїх намірах та пішли собі геть.
Зображення
Зображення
Зображення

Краєвиди були прекрасні!
Зображення

Калюжі після дощу траплялись весь час. Долати їх з розгону ризиковано. Посеред калюжі може бути або яма, або великий камінь, наїзд на них може призвести до падіння.
Зображення

Ще один чудовий краєвид.
Зображення
Зображення

На північному схилі добре видно місця, де ще недавно лежав сніг і трава там ще не встигла відрости.
Зображення

Панорама.
Зображення

Проїжджали повз велике поле снігу. Вирішили зупинитись тут та погратись у сніжки. Спочатку ми побоювалися провалитись у рихлий сніг, але сніг виявився на диво твердим та легко витримував вагу людини.
Зображення
Зображення
Зображення

Перед важким підйомом на гору Ґерішаска вирішили перекусити. Покидали велосипеди обабіч дороги, а самі заховались від доволі сильного вітру, трохи спустившись вниз. Добре видно підйом на гору. Напівлежиш собі на схилі на траві, жуєш бутерброди, а навкруги така краса!
Зображення

Вітер був доволі сильним і Настя вирішила згадати свої польоти на дельтаплані та трохи політати. Вона ще й дельтапланеристка в додачу!
Зображення

Пообідали та піднялись на гору. Внизу видно сніжники, на яких ми грались у сніжки, та дорога на гору.
Зображення

На горі Ґерішаска.
Зображення

З гори відкривається чудова панорама на 360 градусів.
Зображення
Зображення
Зображення

Під самою горою, але з протилежного боку від підйому розташоване озеро Догяска, але ми його одразу не помітили за схилом. Побачили озеро пізніше, коли спустились з гори.
Зображення

А ось видно озеро Ворожеска. При розробці маршруту ми тут збирались заночувати, але дощ не дав нам до нього доїхати напередодні.
Зображення
Зображення
Зображення

На роздоріжжі. Ліворуч на знімку - дорога на гору Котел. Нам - праворуч.
Зображення

Залишки снігу в улоговині.
Зображення

Проїхали поворот на Драгобрат та гору Стіг. Нам туди не треба, нам праворуч. Далі був довгий спуск на 400 метрів по висоті серпантином. Дорога тут завсім закинута, дощі промили в ній глибокі канави та оголили вечезні камені. Їхати по такій дорозі майже неможливо, тому спускалися пішки.

В самому кінці спуску побачили гарне місце для ночівлі. Рівне місце для встановлення намету та розведення багаття, поруч протікає струмок з чистою водою, каскад невеликих водоспадів, навколо повно дров. І хоча ще було зовсім рано, щоб зупинятись на ночівлю та й кілометраж за день був невеликий, все ж вирішили зупинитись тут. Дуже нам сподобалось це місце!
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Недалеко помітили хрест з табличкою. На табличці - п'ять чоловічих імен.
Зображення

Поруч ще один металевий хрест менших розмірів. На ньму теж табличка та фото п'яти молодих чоловіків.
Зображення
Зображення

У людей, що проїжджали по дорозі на підводі, ми дізнались, що на цьому місці у березні 2006 року трапилась трагедія. Під сніговою лавиною, що зійшла з гори, загинули п'ятеро хлопців з Хмельницького. Наймолодшому було всього 32 роки.

Лавина зійшла з схилу ось з цієї гори, з якої ми спустились.
Зображення

Поки я ходив з фотоапаратом, Настя вже накупалась під водоспадом у струмку з крижаною водою. "Як вона тільки витримує у такій воді?", думав я, коли сам мився, зайшовши по коліна у воду. ))

Цей день за видовищністю та насиченістю був одним з найкращих в цьому поході, незважаючи на зовсім малий відрізок шляху.
Востаннє редагувалось 23.8.16 17:08 користувачем v@lery, всього редагувалось 5 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 13.7.16 16:42

Шостий день. 17 червня.

Трек


Здолали 34 км.
Набір висоти 675 м.
Spoiler
Show
Цього дня у наших планах було дістатися Рахова. Невелика відстань та спуск з хребта не давали приводу для хвилювання та поспіху. Ранкова кава з домашнім сиром (комусь кава навіть подавалась у постіль ;) ), приготування сніданку та сам сніданок, неспішне згортання намету та пакування баулів. Чудова погода, спів птахів, діаманти роси на траві, що виблискувала на сонці, повна відсутність щонайменшого вітерця. Умови для подорожі ідеальні!
Буквально на перших метрах шляху дорога перетинала струмок, на березі якого ми розташувались на ніч. Тому я не взував велотуфлі, а босоніж переправив на протилежний берег обидва велосипеди вбрід. Настя навідріз відмовилась переправлятись у мене на руках і теж вбрід перейшла на інший берег струмка. Дуже самостійна дівчина!
Взулися, поїхали.

Дорога знову стрімко набирала висоту, спочатку лісом, згодом вивела на відкриту місцевість.
Зображення

Стало добре видно дорогу, що йде серпантином, по якій ми вчора спускались.
Зображення

Ще трохи піднялись і дорога пішла майже горизонтально, тому калюжі почали траплятись набагато частіше, бо вода з них не стікає.
Зображення

Сонечко припікало, тому, коли доїхали до струмка, із задоволенням освіжилися у його водах та понабирали води про запас. Ну і селфі забацали. ))
Зображення
Зображення

Трохи проїхали ще, аж раптом прямо з-під колес мого велосипеда вилетіла куріпка та своєю поведінкою видавала з себе пораненого птаха. Я зрозумів, що десь тут є виводок пташенят та подав знак Насті зупинитись. І дійсно, серед трави між коліями дороги затаїлись пташенята. Інстинкт самозбереження підказує їм зачаїтись та не ворушитись. Їх майже неможливо помітити на перший погляд. Одне, друге, третє... Нарахували п'ятеро, напевно були і ще, яких ми не помітили.
Зображення

Я підняв одне пташеня та дав його Насті потримати. Настя спочатку відмовлялась це зробити, щоб не нашкодити пташеняті, але я її запевнив, що виводковим пташенятам не загрожує бути відторгнутими після того, як вони побувають у людських руках.
Зображення

Обережно об'їхали місце нашої зустрічі з куріпкою та її пташенятами та рушили далі.
Зображення

Горами можна милуватись нескінченно. Кожний повород дороги відкриває новий вид, краще попереднього.

Траверс гори Переслуп.
Зображення

У сідловині між горами Переслуп та Стара зустрілися зі стадом буйволів.
Зображення
Зображення

Підійшов пастух, що доглядає за стадом, молодий та привітний хлопець. Ми з ним розговорились. Він розказав нам, що вночі буйволів налякав якийсь звір, скоріше за все це був ведмідь. Налякані буйволи прорвали електроогорожу, якою обнесено пасовище та розбіглись по горах. Весь ранок він збирав до купи буйволів. Ще розказав нам, що у буйволиць дуже поживне та корисне молоко, яким лікують цілий ряд хронічних хвороб. Раніше буйволів в Карпатах було набагато більше, зараз лишилось не більше 10-ти відсотків від колишньої їх чисельності. Поголів'я буйволів поступово почали відновлювати. До них навіть приїхали з Франції дві волонтерки, які допомагають місцевим пастухам збільшувати кількість буйволів. "Як ти з ними спілкуєшся?", - запитали ми в нього. "Жестами", відповів він. ))
Попрощались з цим товариським хлопцем, побажали йому успіхів та поїхали далі.

На горизонтальних відрізках на дорозі стояли калюжі, які потрібно об'їжджати, або навіть обходити.
Зображення

Обігнули по траверсу гору Стару. Виїхали на відкритий простір від виду якого захоплювало подих.
Зображення

Вирішили пообідати в цьому місці, бо дуже вже гарний пейзаж відкивався звідси. Вдалині видно найвищу гору України Говерлу.
Зображення

Пообідали та рушили далі. Зустріли автотуристів із Швейцаріі на шикарному всюдиході "Iveco". Ось на такому (фото з інтернету).
Зображення

Поговорили з ними. Чоловік, жінка та маленький син. Жінка виявилась колишньою нашою співвітчизницею. Завдяки їй ми дізналися, що в Швейцарії так просто на автомобілі в гори не проїдеш, не пускають. Тому поїхали в Карпати. Подорожуть вони вже давно, в машині є все необхідне для тривалої подорожі. Побажали одне одному щасливої дороги та поїхали далі.

Попереду показались будівлі туристичного притулку "Перелісок".
Зображення
Зображення

Нас зустрів гостинній хазяїн притулку, показав та розказав все про свої володіння. За 70 гривень з особи в день можна зупинитись на ночівлю, зарядити гаджети, прийняти душ, приготувати їжу на кухні, подивитись телевізор, та посушити мокрі речі та взуття біля пічки. На даху видно сонячні батареї, які заряджають акумулятор. Ще є запасний мотогенератор, на випадок хмарної погоди.
Зображення
Зображення

Настя примірялась до лежанки. Підходить! ))
Зображення
Зображення

Столова кімната з каміном та телевізором.
Зображення

На волейбольному майданчику може розташуватись ціле наметове містечко. Ціна - 30 грн. з одного намета.
Зображення

Поруч бесідка та місце для розведення багаття та приготування шашликів.
Зображення
Зображення

Попрощались з власником притулку та пообіцяли прорекламувати його заклад в інтернеті, що й зробили. ))

Далі якість дороги значно поліпшилась.
Зображення

Проїхали телевізійну вишку, значить Рахів уже десь близько.
Зображення

І ось нарешті відкрилась чудова панорама з видом на Рахів.
Зображення
Зображення

Часу було вдосталь, тому ми сіли перепочити та перекусити в затінку, дивились вниз на місто. Нами зацікавилась білка. Тут білки не руді, а темно-бурі, майже чорні. Спочатку білка обережно виглядала з-за гілок дерева, а потім продемонструвала нам своє вбрання з білим животиком у повній красі.
Зображення
Зображення

Незважаючи на протести Насті спробував зробити її портрет крупним планом. Ледве умовив її зробити один кадр. Кажу ж вам, вона неабияка скромниця!
Зображення

Ми спускаємось все нижче та нижче.
Зображення

На кожноми вигині дороги панорама Рахова вглядає по-різному.
Зображення

І от ми вже в Рахові. Зробили пару кадрів на центральній площі.
Зображення
Зображення

Видзвонили телефоном одну з багатьох місцевих приватних осель, домовились про ціну та поїхали заселятись. Після заселення, зняли баули та поїхали на Тису мити ровери. Після миття наших двоколісних коней, я швиденько прийняв душ та домовився з хазяйкою Ганною про прання в пральній машині наших речей. Потім побіг у супермаркет, залишивши Настю насамоті без поспіху "почистити пір'ячко". Треба було зробити чергову закупку харчів на новий відрізок шляху. Надвечір почалсь гроза. Вечеряли на веранді з пляшечкою червоного сухого вина з супермаркету (заслужили!) під гуркіт грому та шум дощу.
Востаннє редагувалось 21.7.16 21:18 користувачем v@lery, всього редагувалось 4 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 14.7.16 12:22

Сьомий день. 18 червня.

Трек


Здолали 41 км
Набір висоти 1240 м.
Spoiler
Show
На цей день був запланований початок підйому на головну ціль нашої велоподорожі - гору Піп-Іван Чорногірський. Весь вечір минулого дня та половину ночі над Раховом гриміло та йшов дощ, але ранок був сонячним. Це придало бодрості та швидкості у поїданні сніданку та пакуванню баулів. ))

Раненько, поки ще не було спеки, виїхали. Швидко проїхали Рахів у напрямку Ясіня. В місці злиття Чорної Тиси та Білої повернули праворуч, переїхали по мосту через річку та почали рухатись вздовж Білої Тиси. Дорога тут хоча і заасфальтована, але вся у вибоїнах, в яких стоять калюжі.

Пішохідний підвісний місток через Білу Тису.
Зображення

Доїхали до с. Богдан.
Зображення

Досить швидко дісталися до с. Луги.
Зображення

Ліс в Карпатах валять скрізь, де є можливість. Де такої можливості немає, її знаходять.
Зображення

Чим далі ми рухались вгору вздовж Білої Тиси, тим меншою ставала річка.
Зображення

В Лугах асфальт закінчився, почалась звична карпатська камениста ґрунтівка. На сонці калюжі від ночного дощу швидко висихали. дуже парило, це до дощу.
Зображення

На роздоріжжі. Нам - праворуч.
Зображення
Зображення
Зображення

Біла Тиса поступово перетворилась у струмок.
Зображення
Зображення

Залишки якоїсь гідротехнічної споруди.
Зображення

І ось нарешті доїхали до роздоріжжя, де нам треба звертати наліво через дерев'яний міст. Прямо - дорога до витоків Білої Тиси.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Одразу за мостом побачили якийсь кущ, вкритий дуже гарними квітами блакитно-бузкового кольору. Що це за рослина, ми не знаємо.
Зображення
Зображення

Розпочався підйом серпантином. Це значить злазь з велосипеда та штовхай його пішки!

На одному з багатьох поворотів серпантину раптом побачили вдалині нашу ціль - гору Піп-Іван Чорногірський.
Зображення

Продовжували нелегкий підйом. Погода почала псуватись. Коли піднялись на полонину Щівник побачили чорну хмару, що насувалась в нашу сторону із заходу.
На підйомі на гору Щівник ми вже майже бігли. Грозова хмара вже була недалеко та було постійно чутно розкати грому. З гори внизу на полонині Щівник побачили стайню та хату, значить там є люди. За звичкою направились туди за притулком. Там якраз доїли корів. Ми купили свіжого молока, сиру, які нам відпустив хазяйский син, якому не більше 9-10 років. Дуже відповідальний хлопчина! Але найголовнішим було те, що, за підказкою хазяїв, ми влаштувались на ніч під дахом якоїсь незакінченої будівлі, схожою на каркас дерев'яного будинку. Там ми встановили намет. І зразу пішов дощ. Вкотре вже ми вдало та вчасно ховались від дощу під дахом.
Фото наступного ранку.
Зображення

Дощ нам не дошкуляв, ми нікому не заважали і нас ніхто не турбував. Під ногами було повно обрізків сухої деревини, яку ми використовували для міні-пічки під час приготування вечері. На запах борщу та нарізаної ковбаси і сала до нас прийшов в гості пес - величезна вівчарка-вовкодав, який нас обгавкав раніше. Весь його вигляд ніби казав: "Вибачте, ви ж розумієте - служба!"
Хіба таким очам можна відмовити у шматку ковбаси? ))
Зображення

Розговорились із хазяями ферми, які вже закінчили поратись з худобою, та їх гостями, що приїхати на машинах за сиром. Коли вони дізналися, що ми зібралися на Піп-Іван та ще на роверах, то в один голос почали запевняти нас, що ми туди не дійдемо, поглядаючи на тендітну статуру Насті. "Повертайте назад у Луги!", безапеляційно в один голос казали вони. Ми ж з Настею тільки переглядались, та ховали посмішки за кухлями з молоком, яким нас почастували. Я твердо знав, що завтра ми будемо на Попі-Івані.
Востаннє редагувалось 25.7.16 13:16 користувачем v@lery, всього редагувалось 7 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 15.7.16 12:10

Восьмий день. 19 червня.

Трек


Здолали 6 км.
Набір висоти 740 м
Spoiler
Show
Вночі, коли я виходив з намету, небо над головою було безхмарним та усіяне зорями. Готель "Мільйон зірок!", подумав я. Зорі були величезними і, здавалось, до них можно дотягтись рукою. Чумацький шлях виглядав справжньою дорогою на небі, а не ледь помітною стежиною, як у місті. Таке нічне небо можна побачити тільки в горах.

Цього дня нам належало здолати всього 6 км та піднятись на 740 метрів. Але я знав, що ці кілометри та підйом на гору будуть найважчими за весь похід.

Ранок був сонячним. Ми чудово відпочили за ніч. Розбудив Настю ароматом кави.
Зображення
Зображення

На сніданок була рисова каша із свіжого молока з родзинками.
Зображення

Насті ця страва сподобалась. ))
Зображення

Поруч з нашим наметом у видовбаному пазі опори даху якісь птахи влаштували гніздо та постійно заносили туди їжу своїм пташнятам.
Зображення

У мене обгорів на сонці кінчик носа і вигляд у мене був кумедний. Настя запропонувала зафіксмувати це на фото. ))
Закінчили сніданок зеленим чаєм з карпатськими травами та печивом.
Зображення

Поруч по стежці в напрямку лісу пройшли два бички, а за ними йшли, як прив'язані, двоє поросят. "Куди це вони зібрались?", - подумали ми.
Зображення

Через пів-години бички повернулись, але вже без поросят. "Відвели у ліс до вовків у жертву.", вирішили ми. ))

До пастухів приїхали ще гості на машинах за сиром та молоком. Коли ми заходили до джерела, що знаходиться поруч з хатою, по воду, всі в один голос знову почали відмовляти нас від підйому на гору, навіть пропонували відвезти нас УАЗіком вниз у Луги. ))

Зібрались та з гарним настроєм стартували.
Зображення

Після того, як ми вийшли з лісу на відкритий простір, стало видно кінцеву ціль цього дня.
Зображення

Влаштували невеличку фотосесію на тлі Чорної гори (вона ж Піп-Іван Чорногіський).
Зображення
Зображення
Зображення

Дорога знову пірнула в ліс та проходила по вузькому гребеню. Ліворуч та праворуч схили різко уходили вниз. Колись ця дорога була кордоном між Польщею та Чехословаччиною. Залишились кам'яні прикордонні стовпчики.
Зображення
Зображення

Часом траплялись важкі завали, які давались нам нелегко.
Зображення
Зображення

Черговий покажчик на дорозі. Далі дорога перетворилась на стежку.
Зображення

Досягли вершини гори Васкул, що знаходиться під горою Піп-Іван.
Зображення

Вирішили тут перекусити. Лишили велосипеди на вузькій стежці, самі сіли поруч. "Чи не будемо ми заважати іншим туристам?", - запитала Настя. "Тут же не Хрещатик, людей не повинно бути!", - запевнив її я. Тільки-но ми почалі їсти, як повз нас пройшло спочатку двоє піших туристів з наплічниками, переступаючи через наші велосипеди. Потім ще і ще. Виявилось, що це йде група з Києва, приблизно з 20-ти туристів. І коли вже проходив майже останній учасник групи, він сказав нам: "Рух тут, неначе на Хрещатику". Ми з Настею почали голосно сміятись, чим викликали здивування у цього чоловіка. Прийшлося розказати йому, що викликало наш сміх.))

Ліс залишився внизу, почались зарості жерепу, або сосни гірської (лат. Pinus mugo) – хвойної рослини, щільного низького чагарника. В Українських Карпатах ця рослина поширена за верхньою межею переважно хвойних лісів в субальпійському поясі на висоті від 1300 до 1850 м.
Зображення
Зображення

Ще далі жереп змінився альпійськими лугами.
Зображення

І тут ми вперше побачили кущики квітучих рододендронів. Так от яка ти, червона рута! Заради тебе ми перлись на цю гору. І не даремно!
Зображення
Зображення

Чим вище ми піднімались, тим більше ставало квітучих рододендронів.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Повз нас з ревом пронеслась група ендуро-мотоциклісти. Один з них впав недалеко від нас на каменях, але захист врятував його від травм. "Як вони далі поїдуть на гору?", - подумав я. Але далі вони поїхали не стежкою на гору, а ліворуч траверсом через якісь чагарники.
Зображення

Вище стежка почала забиратись на гору так круто, що штовхати валосипеди вже не вистачало сил. До того ж стежка тут проходила по кам'яним розсипам, що складались з великих каменів, які треба переступати. Тому зняли з велосипедів баули, причепили до баулів лямки, перетворивши їх у наплічники та почали носити по черзі велосипеди та баули. Таким чином пройдений шлях збільшився вдвічі.
Зображення
Зображення

Погода різко почала псуватись. Налетів поривчастий вітер, який нагнав хмар, та все навкруги потонуло у густому тумані. Відно було тільки стежку під ногами. Ми зовсім втратили орієнтуваня і не знали де знаходимось. Тільки вірний навігатор підказував, що ми рухаємось у вірному напрямку і до вершини ще далеченько. Пару годин ми так рухались, зціпивши зуби. В голову лізли думки, як завжди в таких випадках: "Навіщо мені це здалось, це було востаннє", та таке інше...

І ось раптом в тумані в десятьох метрах, як привид, проступили обриси башти обсерваторії. Навіть не повірилось, що ми нарешті досягли вершини гори. Сильний вітер, туман, дощ... Такими були наші перші враження від головної цілі нашої подорожі.

Вітер був дуже сильним і встановити намет на горі було неможливо. Його просто знесло б вітром. Домовились з представниками рятувальної служби, Василем та Сашком про ночівлю у будівлі обсерваторії, де зараз знаходиться пункт відділення рятувальної служби "Чорногірський". Вони дали нам великий лист ОСБ-плити, який ми поклали на бетонну підлогу, а на ньому вже встановили намет без зовнішнього тенту. Вийшло доволі затишно.

У нас майже закінчилась вода, запаси якої ми випили на підйомі. У хлопців-рятувальників води теж не було. У них я узнав, де знаходиться найближче джерело. Виявилось, що до нього треба йти кілометри два вниз по хребту. Там має бути невеличка криничка і воду, щоб набрати, треба черпати кружкою. Взяв у них пусту 6-літрову пластикову баклагу, свою металеву кружку, поклав у кишеню навігатор та пішов шукати воду. Сильний вітер буквально здував мене з хребта та намагався вивати з рук баклагу та кружку. Навколо майже нічого не видно, тільки стежку під ногами, краплі дощу січуть по обличчю, як град. Довго я шукав цю криничку, здавалось обійшов всі місця, де вона могла бути, але так і не знайшов. Почало темніти. Вирішив повертатись без води, хоча спрага була сильною. Добре, що взяв з собою навігатор, заблукати у тумані та напівтемряві можна було легко. Назад повертатись було, піднімаючись на гору в напівтемряві, ще важче.

Коли я повернувся у Насті та хлопців на обличчях вже була тривога за мене. Вони вже хотіли йти шукати мене. Коли побачили пусту баклагу, хлопці сказали:"Зараз принесемо снігу". Виявляється, що зовсім поруч є сніжник, де ще повно снігу, що не встиг розтанути з зими. Взяли два відра, лопату і через хвилин 20 принесли снігу, яких на гарячій печі швидко перетворився на воду, з якої ми приготували собі вечерю та цілий казанок зеленого чаю. Давно вже звичайний чай з лимоном не давав нам такого задоволення, як цього вечора.

Вночі, коли я виходив на двір, сильний вітер мало не вирвав вхідні металеві двері у мене з рук. У променях налобного ліхтаря вітер крутив туман та краплі дощу, як скажений, більше нічого не можливо було розгледіти. "Надворі у наметі було б не так комфортно", - подумав тоді я.
Востаннє редагувалось 24.10.16 18:01 користувачем v@lery, всього редагувалось 7 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 15.7.16 15:02

Дев'ятий день. 20 червня.

Трек


Здолали 11 км.
Набір висоти 70 м.
Spoiler
Show
Рано вранці, поки Настя ще спала, я схопив вчорашню пластикову баклажку для води та пішов шукати криничку, яку я вчора так і не знайшов. Дощ припинився. Майже безхмарне небо, яскраве сонце. Тільки продовжував дути сильний вітер. Криничку я знайшов майже одразу. Прямямо на стежці на камені білою фарбою нанесено надпис "Вода" та стрілка наліво. У трьох метрах від стежки знаходиться криничка. І як я її вчора не помітив? От що значить погода!
Набрав води і щасливий, наспівуючи пісеньку, пішов з водою у зворотньому напрямку. ))

Цього дня у наших планах було дістатись села Шибене де ми домовились зустрітись ще з одним учасником нашого походу. Третім учасников мав був Коля Бастун, Настін знайомий по турклубу Київського Державного університета.

До Шибеного усього 11 км вниз по дорозі, тому нам особливо поспішати не треба було.

Тому ритуал "Ранкова кава", сніданок, пакування баулів проходили неквапливо. До метеостанції постійно підходили та відходили пішохідні туристи. Люди були з різних міст України. Була також велика група з Чехії. Усі з подивом поглядали на наші велосипеди та наше веловбрання і шоломи.

Колись осерваторія мала такий вигляд (фото з інтернету).
Зображення

Зовсім ще недавно руїни обсерваторії були такими (фото з інтернету).
Зображення

Зараз помалу там йдуть ремонтно-відновлювальні роботи. Зроблено дах, помалу вставляються вікна та двері.
Зображення

При гарній видимості трохи роздивилдись довкола. Поруч з будівлею обсерваторії розташована невеличка капличка.
Зображення

Обладнано місця для відпочинку та вживання їжї.
Зображення

Попрощались з Василем та Сашком, пригостили на прощання їх сиром.
Зображення

Розпочали спуск з гори.

В цьому місці колись був в'їзд до обсерваторії.
Зображення

Поруч з дорогою море рододендронів. Їх цвітіння ще не набуло повної сили. По бутонах, що ще не розкрились, прикинули, що цвіте не більше третини квітів. Максимальне цвітіння буде тільки за тиждень. Але навіть така невисока інтенсивність цвітіння вражає!
Зображення

Позаду нас Чорногіський хребет.
Зображення

А на цьому фото десь там внизу позаду нас село Дземброня.
Зображення

Настя.
Зображення

Червона рута на Чорногорі.
Зображення

Фото наостанок.
Зображення
Зображення

Проїхали скелі, які, як якісь казкові істоти, охороняють гору.
Зображення

Прощавай, Чорногора, прощавай Піп-Іван!
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Трошки спустились ще. Вітру тут вже не було і одразу стало спекотно. Переодяглись у легкий одяг.
Дорога вниз була така, що не поїдеш. Тільки пішки!
Зображення

У Насті трапився прокол заднього колеса, про який я писав у передмові. Настя сама зняла колесо, розбортувала покришку, замінила камеру, зібрала колесо знову. Я намагався хоч чимсь їй допомогти, хоч накачати колесо, але красномовний погляд Насті дав мені зрозуміти, що найкраще, що я можу зробити для неї зараз, це відійти подалі. Дуже самостійна дівчина! ))
Зображення

Доїхали до озера Марічейка. Чудове місце!
Зображення

Вирішили тут зупинитись, покупатись та пообідати.
Настя продемонструвала чудовий стиль плавання.
Зображення

Я ж не наважився плавати у такій прохолодній воді, а, як завжди, мився, зайшовши по коліна у воду. Теж непогано освіжився. ))
Біля озера пробули не менше двох годин, адже поспішати не було куди. По нашим розрахункам Коля мав дістатись з вокзалу Ворохти до Шибеного не раніше 18-ї години.
Зварили обід, пообідали та відпочили у тіні смерек.
Зображення
Зображення

Знову почали спуск, знову частково пішки. Дістались полонини Веснарка де купили ще сиру та молока.
Зображення

Замовили кілограм сиру, а отримали шмат не менше півтора кілограми. Зважують у Карпатах правильно! Це вам не на київському базарі.)) Молоко було таке жирне, що дорогою збилось у масло, яке плавало у пляшці.
Зображення
Зображення

Продовжили спуск.
Зображення

Дуже швидко доїхали до будівлі лісництва. Виявилось, що біля Шибеного знаходиться аж чотири лісництва. Я цього не знав коли домовлявся з Колею зустрітись біля лісництва. Та от біля якого шукати один одного?
Спочатку було Чорногіське лісництво. Миколи там немає. Покриття стільникового зв'язку тут теж відсутнє. Поїхали нижче до Шибенецького лісництва. Тут Колю теж не знайшли. Зв'язок, як і ранішеЮ відсутній. Вирішили чекати його тут. Адже місце зустрічі змінити не можна! Через декілька хвилин під'їхав Коля, який, як виявилось, уже кружляє по Шибеному дві години, адже прибув він у Шибене о 16-й годині. Радість зустрічі була непідробною. ))
Зображення

Вирішили зупинитсь тут на ночівлю. Непогане місце, поруч річка, стіл з лавками, навіс від дощу. Усі умови!
Зображення
Зображення

Погода теж нарешті налаштувалась. Безхмарне небо та відсутність вітру красномовно про це нам говорили.
Востаннє редагувалось 18.8.16 18:50 користувачем v@lery, всього редагувалось 4 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 18.7.16 14:27

10-й день. 21 червня.

Трек



Здолали 22 км.
Набір висоти 903 м.
Spoiler
Show
Цього дня в наших планах був спочатку підйом на гірський хребет, в кінці дня ми сподівались дістатись полонини Дуконя та відвідати одноіменний чоловічий монастир на ній, де й збирались зупинитись на ночівлю.
На сніданок була вівсяна каша на свіжому молоці з родзинками. Коля оцінив наш сніданок у вигляді добавки. Сказав, що страва дуже сподобалась.
Вранці випала рясна роса, що свідчило про гарну погоду протягом дня. Вогкі намети не сушили, щоб не гаяти часу.
Під'їхали до місцевого магазину докупити харчів на два дні, але там було зачинено. Поки чекали відкриття магазину, понабирали у всі пляшки питної води із найближчої криниці, пам'ятаючи спрагу після підйому на гору Піп-Іван. Прийшла продавщиця, відкрила магазин. Купили хліб, печиво, лимони, огірки.

По пішоходному містку перейшли на протилежний берег Чорного Черемошу.
Зображення

Відразу почався крутий підйом по напівзакинутій лісовозній дорозі, по якій ще й стікає струмок. Під ногами мокро та слизько.
Зображення
Зображення

Іноді дорогу вдавалось обійти по стежках, що зробили корови.
Зображення
Зображення

Підйом тривав години три. Піднялись до полонини де побачили гарну бесідку та вирішили тут трохи перекусити, заодно просушити вогкі намети та спальні мішки.
Зображення
Зображення

Це місце було мені вже знайоме. Два роки потому у травні 2014 р. я вже побував у цих краях під час одиночного походу Карпатами. Тільки бесідки тоді ще не було та піднімався я на полонину з протилежного боку від долини Білого Черемошу.

Традиційне селфі на фоні гори Піп-Іван, що виглядає між смереками, тільки уже втрьох. Коля як раз чхнув в кадрі, вийшло досить смішно. ))
Зображення
Зображення

Почали рух по полонині. Тут зробили непогану дорогу, що піднімається вгору серпантином, з невеликим градієнтом підйому, який дозволяє їхати по ній навіть з баулом. Я згадав, як колись пхав свій велосипед пішки по прямому та крутому підйому.

Вид на долину ріки Пробійна, притоку Білого Черемоша. На фото внизу видно дах колиби в якій я майже добу перечікував негоду два роки тому.
Зображення

Чудова погода, чудові види, що відкриваються за кожним поворотом дороги. У Насті за спиною видно гору Піп-Іван, з якої тільки вчора ми спустились, та весь Чорногірський хребет.
Зображення

Два роки назад на цьому місці була лише один будинок (фото 2014 року).
Зображення

Тепер додалось кілька будівель навколо. Видно жовто-блакитний прапор України та червоно-чорний прапор ОУН. Все обнесено парканом. Схоже на якийсь підготовчий табір.
Зображення

Дорога то проходила відкритим простором, то пірнала у ліс.
Зображення
Зображення
Зображення

На виїзді з лісу посеред дороги у калюжі задумливо стояв бичок.
Зображення
Зображення

Розминулись з бичком, поїхали далі. Знову якась полонина. На дорозі весь час калюжі.
Зображення

Видно, що від лісу вже залишилась тільки половина. Повирубували.
Зображення

Дорога весь час йде по хребту. Тільки вершини гір обходить по траверсам. Кожна гора та полонина мають інформаційну табличку.

На полонині Штефулець.
Зображення

Проїхали чергову стайню. Спитали купити молока, бо сиру ще було вдосталь. Нам сказали приходить за молоком після восьми вечора.
За лісом на схилі гори вже недалеко було видно куполи монастирських будівель - кінцевого пункту сьогоднішнього дня. Поруч зустріли якогось чоловіка, що збирав лікарськи трави. Він показав нам, як росте калган - цінна лікарська рослина, як треба збирати його корені. Розговорились з ним, він пенсіонер, все літо живе в монастирі, добре знає його настоятеля отця Тіта. Розпитав нас звідки ми, куди їдемо. Коли узнав, щи ми хочемо переночувати біля монастира, пообіцяв замовити за нас слівце перед настоятелем.

А ось уже добре видно монастир.
Зображення
Зображення

Під'їхали до монастира. Там якраз розпочалась служба в монастирській церкві, яку вів сам настоятель монастира. Поки наш знайомий домовлявся з отцем Тітом про нашу ночівлю, я трохи поклацав затвором свого фотоапарата на території монастира.
Зображення
Зображення

Праворуч добре видно гору Пнив'є, яку нам належить обігнути наступного дня.Зображення

Настя та Коля вирішили відвідати службу у церкві та поставити свічки, а я лишився біля велосипедів.
Зображення

Дорога, що веде до монастира, якою ми тільки-но приїхали.
Зображення

Підійшов наш знайомий та сповістив нас, що настоятель благословив нашу на ночівлю в монастирській лазні. Лазня знаходиться трохи поодаль від монастира біля джерела, куди ходять по воду мешканці монастира. Там, як правило, зупиняються прачани, які приходять, або приїжджаюсь до монастира. На фото добре видно будиночок лазні.
Зображення

В лазні розташувались на ночівлю не на горищі, як нам рекомендували, а на підлозі передбанника, щоб не лізти по хиткій драбині на гору. Розстелили на дощатій підлозі грубі вовняні домоткані покривала, які знайшли на горищі, на них зверху поклали свої каремати. Вийшло дуже зручно. Піч не топили, бо й без неї було сухо та тепло.
Зображення

Повечеряли надворі та вже пили чай з сиром та печивом, як до нас прийшов хлопець-пастух, який приніс нам два літри молока. Про молоко ми зовсім забули. )) Він шукав нас спочатку в монастирі, там йому підказали де нас знайти. Від грошей він категорично відмовлявся, прийшлось йому мало не силою віддати в гроші за молоко. Пригостили його чаєм з печивом. Довго він сидів з нами за бесідою (половину слів з його місцевої мови ми не розуміли, але все-одно було цікаво послухати його), аж поки надворі зовсім не насунулись сутінки. Попрощались з нашим співбесідником. Коля нагадав нам, що цього дня найкоротша ніч в році.

Так закінчився цей день, який ми провели уже втрьох.
Востаннє редагувалось 3.9.16 20:37 користувачем v@lery, всього редагувалось 2 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 20.7.16 11:45

11-й день. 22 червня.

Трек


Здолали 30 км.
Набір висоти 700 м.
Spoiler
Show
Ранок цього дня був сонячним. За ніч ми добре виспались та відпочили. Вночі я знову бачив незрівнянну красу зоряного неба в горах. Тільки заради одного цього видовища можна по пів-дня лізти на гору, не кажучи вже про денні краєвиди.

Сніданок утрьох готувати значно зручніше. Поки хтось носить воду від джерела, хтось кашоварить, а хтось клацає затвором свого фотоапарата. ))
Зображення

На сніданок була рисова каша з родзинками на свіжому карпатському молоці та зелений чай в який ми додали трохи гілочок чорниці, як нам підказав вчорашній хлопець-пастух. До чаю були сир та печиво. Дуже смачно!
Зображення
Зображення

Чорницю місцеві жителі називають Афина з наголосом на першу літеру. В цьому році урожаю чорниці в горах Іванор-Франківщини майже не буде. У травні тут були морози і квіточки чорниці померзли. А ми дивувались, чому на кущиках чорниці, якими вкриті навколишні гори, немає зав'язі ягід. Ягоди та гриби це один з видів прибутків у місцевих жителів.

Зібрали свої речі, навели порядок у приміщенні лазні, шерстяні ковдри повернули на горище. Набрали запас свіжої води біля джерела. Можна рушати!

Вказівник проїнформував нас, що від полонини Дуконя до Перкалаби, куди ми направлялись, ще понад 22 км.
Зображення

Фото на згадку про монастир.
Зображення
Зображення

Полонина Пнив'є вкрита суцільними заростями афини та молодими смереками.
Зображення
Зображення

Вдалині синіють засніжені гори Румунських Карпат.
Зображення
Зображення

Дорога весь час йде по хребту.
Зображення
Зображення

На дорозі подекуди утворилась глибока колія і потрібно бути дуже обережним, щоб не вскочити в неї колесом.
Зображення

В'їхали в ліс. Тут було затишно, зовсім не було вітру, який весь час дме на відкритих ділянках. Вирішили тут перепочити та перекусити.
Зображення
Зображення

Знову їдемо полонинами. Краєвиди один краще іншого.
Зображення
Зображення
Зображення

Досягли полонини з не дуже милозвучною назвою.))
Зображення
Зображення

Вдалині видно капличку, яку збудували зовсім нещодавно.
Зображення
Зображення

Капличка знаходиться на перетині кількох доріг.
Зображення
Зображення

Вказівник підтвердив дані з навігатора. Нам треба праворуч.
Зображення

Ми сподівались, що далі весь час буде уже тільки спуск. Але після спуску на нас чекав знову підйом на пагорб і доволі важкий.
Зображення
Зображення

З пагорба відкривався чудовий вид. На протилежному краю долини Білого Черемоша видно куполи колишньої радарної станції "Памір".
Зображення
Зображення

Внизу видно чергову вирубку.
Зображення

На пагорбі, де ми відпочивали, квітнули гарні жовті квіти, схожі за формою на піони, тільки жовті.
Зображення
Зображення

І от нарешті розпочався крутий спуск у долину.
Зображення

Внизу видно колибу та стайню де ми купили сиру. Тут сир виявився найдешевшим з усіх місць, де ми його купляли.
Зображення
Зображення

Цього разу купили підкопченого сиру. Він віявися більш щільним та з незвичним смаком, який нам сподобався. Поповнили також запаси питної води та рушили далі.

Коли спускались через чергову ділянку смерекового лісу, звернули увагу на те, що все навкруги вистелено молодими зеленими гілочками. Як нам пізніше підказали, це були наслідки сильного граду, який пройшов тут напередодні та позбивав молді гілки смерек. Розмір градин майже сягав розміру курячого яйця. Не хотів би я опинитись в цьому місці під час того граду.
Зображення
Зображення

Камениста дорога спускалась серпантином круто вниз. Їхати неможливо, пільки пішки!
Зображення
Зображення

Зверху видно ту ділянку лісу, по якій пройшов град.
Зображення

Нарешті спуск закінчився. Але дорога проходила прямо руслом струмка. Довелось приблизно кілометр стрибати по каменях з одного берега струмка на інший, щоб не замочити ноги.

У місці де зливаються струмки Великий Прилучний та Перкалаб у 1879 році спорудили греблю (кляузу), яка призначалась для формування та сплаву плотів деревини. Гребля зараз напівзруйнована, але ще й досі вражає своїми розмірами.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Перед греблею утворилось невелике водосховище.
Зображення

Греблю споруджено з дерева та каміння.
Зображення
Зображення

За горою почало гриміти, наближалась гроза, тому ми недовго пробули біля кляузи, а швиденько поїхали далі. Треба було до початку дощу доїхати до села Нижній Яловець. Ночівля планувалась на березі гірського озера на околиці цього села. Проїхали, не зупиняючись, Перкалабу. Гримить все ближче та дужче. Як тільки ми під'їхали до магазину у Нижньому Ялівці, почалась злива з грозою та невеликим градом. Ми сховались від дощу у бесідці біля магазину, пили там пиво та спостерігали як земля поступово вкривається шаром води. Міркували, як будемо ставити намети за таких обставин. Поруч з нами сиділи двоє місцевих мешканців і теж пили пиво. Один з них, почувши наші розмови, відрадив нас від ночівлі на озері, а запропонував зупинитись на ночівлю у його хаті, що лишилась йому від батьків і зараз в ній ніхто не живе. Платню запросив символічну. Цього чоловіка звуть Михайло (взагалі всі чоловіки, з якими ми знайомились в Карпатах, були або Василями, або Михайлами. )) Ми з радістю погодились на його пропозицію. Коли дощ припинився, Михайло відвів нас до хати, відкрив її, показав де що знаходиться, приніс відро питної води, згодом - ще каструлю місцевого супу, та два літри свіжого молока. Молоко було густим, як вершки.

Гуцульська хата, в якій ми ночували.
Зображення
Зображення

Цікаво було роздивлятись фотографії у рамках на стінах. Тут були і старовинні фото, де люди були зображені в національному гуцульському вбранні.
Зображення
Зображення

Вкотре вже доля була прихильна до нас. Жоден дощ не накрив нас у наметі, завжди несподівано в останню мить у нас опинявся дах над головою.
Востаннє редагувалось 31.8.16 19:19 користувачем v@lery, всього редагувалось 6 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 20.7.16 15:56

12-й день. 23 червня.

Трек


Здолали 48 км.
Набір висоти 570 м.
Spoiler
Show
Ранком, як тільки прокинулись, першим питанням було, яка там погода надворі? Погода була гарна. Залишки хмар сповзали по схилам гір та швидко танули у сонячних променях.
Зображення

Гірська частина нашого велопоходу закінчилась вчора, коли ми спустились в долину ріки Білий Черемош. На початку подорожі у наших планах було зробити петлю в Косів, але негода забрала у нас три дні і тому відвідини Косова переносяться на інший раз. Нам залишилось доїхати по дорозі до Ворохти, де ми мали сісти на поїзд до Києва 25 червня. На це часу у нас було більше, ніж вдосталь - два з половиною дні. Тому збирались та їхали неквапливо. Це вже був відпочинок після випробування горами.

Після вчорашньої зливи дорога була вкрита калюжами.
Зображення

Дорога весь час йшла вздовж Білого Черемошу вниз по течії.
Зображення
Зображення

Ми неквапливо крутили педалі та фотографувались самі і все навкруги.
Зображення
Зображення
Зображення

Вода в річці була каламутна. Це наслідки зливи.
Зображення
Зображення

Кожен поворот річки відкривав нову картину, одну краще іншої.
Зображення
Зображення
Зображення

На сінокосній ділянці стояли невеличкі копички сіна, які нагадували якихось кумедних казкових істот. Покемони! Вони скрізь! ))
Зображення

Хотіли б спробувати перейти на інший берег по такому місточку? А люди ходять щодня.
Зображення
Зображення

Періодично дорога то піднімалась вгору, то знову спускалась до ріки. Тому набір висоти за день склав більше 500 метрів, хоча ми рухались весь час вниз вздовж ріки за течією.
Зображення
Зображення

Дуже наочна пара фотографій, зроблених майже з одного місця. Плакат, закликаючий до збереження лісів, та свіжа вирубка на горі поруч.
Зображення
Зображення

Залишки греблі та міні-ГЕС в Яблуниці.
Зображення
Зображення

В селі Конятин зупинились біля магазину, щоб перечекати під дахом дощ, що насувався з гір. Випили кави, потім пива, пообідали але дощ так і не розпочався, хоча постійно було чутно гуркіт грому.
Зображення

Так і не дочекавши дощу поїхали далі. І ось добрались до села Устеріки, де зливаються Білий та Чорний Черемоши. Видно, що води Білого Черемошу (в центрі) більш каламутні, ніж Чорного Черемошу (ліворуч). Після злиття далі тече уже просто Черемош (праворуч).
Зображення

По пішохідному містку перебралися на інший берег ріки.
Зображення

Спочатку ми планували зупинитись на ніч у кемпінгу, що знаходиться поруч. Два року тому я в ньому зупинявся на ніч. Але цього разу там було дуже багато дітей шкільного віку з літнього табору, які були дуже галасливі та й ціну нам запропонували таку, що нам не зовсім сподобалась. Тому вирішили пошукати інше місце. В селі Рівня, де ми набирали питну воду в одній із садиб, нам підказали гарне місце для ночівлі на протилежному березі Чорного Черемошу. Перейшли на інший берег підвісним містком і знайшли чудову галявину для встановлення наметів. Поруч ріка, в якій ми мились, дров вдосталь, безлюдне місце. Що ще треба для відпочинку!
Зображення
Зображення

На пасовищі росло багато чебреця, який ми додали у чай.
Зображення

Трохи дошкуляли допитливі корови, які весь час хотіли спробувати на смак наші речі. Їх весь час доводилось відганяти від наметів, але вони щоразу заходили з іншого боку. ))
Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 19.8.16 08:31 користувачем v@lery, всього редагувалось 3 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 22.7.16 11:21

13-й день. 24 червня.

Трек


Здолали 49 км.
Набір висоти 670 м.
Spoiler
Show
Ранок цього дня був майже ідеальний. Чудова погода, гарне місце, гори навкруги, річка поруч...
Снідали та збирались неквапливо, адже до Ворохти, кінцевого пункту нашої подорожі, було менше 50 км асфальтом.

Непоганий асфальт, легкий підйом, немає спеки, їхати приємно.
Зображення
Зображення

В селі Верхній Ясенів заїхали на міст через Чорний Черемош та побачили внизу гарне місце для купання.
Зображення

Хоч вода в річці після дощів виглядала трохи каламутною, вирішили все ж скупатись тут. Купання виглядало так: заходиш по кам'янистому дну у воду, лягаєш та пливеш за течією кілька десятків метрів, потім процедура повторюється.
Зображення
Зображення
Зображення

Купались довго, аж поки не змерзли. Групове фото на пам'ять з демонстрацією велозасмаги. "V" - значить вело! ))
Зображення

Доїхали до Верховини, райцентру Івано-Франківської області, яка вважається столицею Гуцульщини.
Зображення
Зображення
Зображення

У Верховині у якомусь кафе почекали за кавою, чи не пійде дощ, бо почало гриміти. Дощу так і не було, тож поїхали далі.
Обідати сіли під дахом бесідки на околиці села Стаїще, що стояла біля дороги. Тут неподалік знайшли джерело з якого поповнили запаси питної води та взяли воду на приготування чаю. Над горам клубочились грозові хмари та продовжував гриміти гром, але над нами дощу так і не було.

Досягли Кривопільського перевалу.
Зображення
Зображення

До Ворохти з перевалу доїхали швидко. На спуску асфальт був мокрим та стояли калюжі. Якби ми вдень не перечекали дощ, він би нас накрив у цьому місці.
На ніч оселились в шалє "Трутень", де я вже спинявся під час подорожі на Говерлу у серпні 2011 року, яку організовувала senna. Я знав, що це bike friendly місце, де можна не тільки розташуватись самому, а і є місце де можна вимити та закрити на ніч свої велосипеди. Також можна взяти велосипеди напрокат. Велосипед на перилах балкону красномовно свідчить про це. Та й ціна за проживання цілком влаштовує - 70 грн. з особи за добу.

Наступного дня на галявині за шале ми відмили наші велосипеди з допомогою шлангу та щітки, що були нам надані хазяйкою. Було спекотно, тому поплескатись у воді було навіть приємно. Зробили фото на згадку та поїхали на вокзал, що знаходиться зовсім поруч.
Зображення
Зображення

Останнє групове фото з цієї подорожі на вокзалі у Ворохті.
Зображення
Востаннє редагувалось 18.8.16 18:01 користувачем v@lery, всього редагувалось 3 разів.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
v@lery
* * * *
Повідомлень: 781
З нами з: 11.10.10 16:16
Skype: Valery_Bezhevets
Стать: чол
Звідки: Київ, м. "Дарниця"

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення v@lery » 22.7.16 17:00

Післямова


Найголовнішим підсумком цього велопоходу було те, що ми досягли головної мети цього походу - побачили на власні очі цвітіння червоної рути на Чорногірському хребті. Тільки одна ця обставина вже дозволяє вважати цей похід успішним! Крім цього було багато чого цікавого, про що розповідалось вище. Просто сказати, що сподобалось, це нічого не сказати!

Прикра помилка у навігації в самому початку не дозволила нам піднятись на Боржаву. А ще ці дощі... Червень не самий сухий місяць в Карпатах. Із-за дощів було втрачено три дні, тому не вистачило часу для відвідин Косова та його околиць, де теж є на що подивитись. Значить Боржаву та Косів буду планувати на наступний похід Карпатами. Завжди треба закінчувати розпочаті та не закінчені справи!

Загальний кілометраж склав 404 км, набір висоти - 9515 м.

Приблизний бюджет подорожі склав приблизно 1000 грн на особу. Якби не дощі, що не дозволяли ночувати у наметі та примушували шукати притулок під дахом, витрати могли бути меншими.

Скільки разів я вже подорожую на велосипеді Карпатами і кожного разу це нові відкриття та знайомства. В Карпати тягне знову і знову, їх неможливо об'їздити чи обійти всі, на це просто не вистачить життя!
Востаннє редагувалось 23.7.16 07:46 користувачем v@lery, всього редагувалось 1 раз.
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
© Queen

Аватар користувача
ppau
* * *
Повідомлень: 463
З нами з: 9.4.10 16:06
Стать: чол
Звідки: Київ, Солом'янка

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення ppau » 23.7.16 06:37

Дякую за цікавий, емоційно забарвлений, звіт. :good:
Ой на Горі та й женці жнуть
А попід Горою яром-долиною Козаки йдуть
Гей долиною гей широкою Козаки йдуть!

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: В пошуках червоної рути (Карпати 12-25.06.2016 р.)

Повідомлення addonis » 1.2.17 15:31

Ну, батенька, если вы в горах местами ехать не могли, то что про нас, смертных, говорить?)))

Телефончик Насти имеется?)))
http://klimenkoam.livejournal.com/


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей