Велопохід 1 к.с. - Красоти Хмельниччини

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
Papay
*
Повідомлень: 4
З нами з: 2.7.16 16:13
Стать: чол

Велопохід 1 к.с. - Красоти Хмельниччини

Повідомлення Papay » 5.7.16 15:26

Велосипедний похід 1 категорії складності – Красоти Хмельниччини

Ідея та мета походу
- як керівник велосипедного гуртка при Кам’янець-Подільській Станції юних туристів люблю показувати дітлахам наші чудові краї, адже багато чого вони не бачили і не знають, тому на протязі року постійно робимо покатеньки на 20-30 км, готуючись до літнього походу. Цього року вирішили проїхатись фактично вздовж Дністра, подивитись Хотинську фортецю, чарівні краєвиди Китайгорода, переправитись на паромі в с.Устя, побувати в Бакотському монастирі, поїсти вишень в Старій Ушиці, доїхати до Дунаївців, звідти через ліс на величезну галявину біля с.Черче і додому. По ходу все, що запланували, ми виконали, тільки другу ночівлю думали робити у Ленківцях, але потім вирішили ночувати на березі Дністра прямо біля зупинки парому, щоб не пропустити його :). Учасники походу переважно підлітки 14-17 років, похід всі витримали без проблем.
Учасники походу :
1. Полевий Юрій – керівник походу
2. Касапчук Сергій – зам керівника
3. Касапчук Наталія
4. Касапчук Аліна
5. Цвігайло іван
6. Бердній Максим
7. Шахуб Любомир
8. Шахуб Самір
9. Кострікін Ілля

Район походу – Хмельницька та Чернівецька області
Нитка маршруту - м.Кам’янець-Подільський-с.Жванець- м.Хотин – с.Кельменці – с.Вороновиця – с.Устя – с.Баговиця - с.Китайгород – с.Грушка - Бакотський монастир – с.Стара Ушиця – м.Дунаївці – с.Балин - с.Черче -м.Кам’янець-Подільський
Довжина активної частини маршруту – 264,8 км, пройдено за 5 днів
Строки проведення походу – 22-26 червня 2016 року
Загальний набір висоти – 3024 м
Зображення
Зображення
Ссилка на GPS трек http://www.gpsies.com/map.do?fileId=xotbrpfptovrchnu
Отож похід по дням
День 1. 22 червня . Всього проїхали 33,2 км. Середня швидкість – 15,2 км/год.
Набір висоти – 286 м
Збираємось о 15.00 на Європейській площі, перевіряємо чи нічого не забули, останні приготування і о 15.30 вирушаємо в бік Старого міста. Проїжджаємо нашу красуню – стару фортецю. (обов’язково заглянуть туди, якщо ще не бували). Проїжджаємо с.Довжок, виїжджаємо на трасу, що веде до Чернівців і по гарному асфальту крутимо педалі. Дуже дошкуляє спека, навіть зустрічний вітерець не допомагає. По дорозі нічого особливого. Через 15 км ми в Жванці, перед мостом через р.Дністер звертаємо ліворуч, їдемо в район дачних поселень, щоб на березі Дністра влаштувати першу ночівлю. По дорозі нас зупиняють насадження шовковиці та чорні черешні, смакота! Купаємось, готуємо вечерю.
Зображення
Стартуємо
Зображення
Камянець-Подільська фортеця
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
День 2. 23 червня. Всього проїхали – 73,3 км. Сер. шв. – 12,8 км/год. Набір висоти – 697 м
Намагаємось виїхати пораніше, поки немає сильної спеки, і одразу ж перша дірка в колесі, вимушена зупинка. Залатавши колесо, виїжджаємо знову на Чернівецьку трасу, переїжджаємо через міст і опиняємось у Чернівецькій області. Крутимо педалі до Хотинської фортеці, насолоджуємось чудовими краєвидами. Далі наш шлях лежить до с.Кельменці. Дорога гарна, але часті підйоми заставляють розминати ноги пішки. Цікавий факт, вздовж дороги по трасі від самого Хотина кожних 2 км зустрічаються криниці, але як виявилось, вода в них технічна і попахує сірководнем. Біля криниці з цікавою назвою «Братска криниця» ми зупинились попити водички, але зрозуміли, що пити її неможливо. Питна вода лише в криницях, які розташовані в селах.
Зображення
Нас вітає Чернівецька область
Зображення
Хотинська фортеця
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Братська криниця
При в’їзді в Кельменецький район зустрічаємо одинокого велотуриста Бориса (який як виявилось мандрує наодинці вже 8 днів, почав з Хмельницького, побував у Тернополі, Львові, Рівному, Вінниці і вертається знов у Хмельницький). Ого! Ми тільки переживали, щоб сонце не напекло його голу голову, але мабуть він вже звик . Мандруємо далі. В с.Путрине зупиняємось на обід. Тут натрапили на цікавий старовинний дерев’яний млин.
Зображення
Зображення
Турист-одиночка Борис
Зображення
Старий деревяний млин
Після обіду проїжджаємо с.Кельменці, далі Ленківці, тут дуже гарні краєвиди! Насолодившись краєвидами Дністра, в’їжджаємо в с.Вороновиця, де на березі Дністра і зупиняємось на ночівлю. Тут вранці і чекатимемо паром, щоб переправитись на другий берег.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
День 3.24 червня. Всього проїхали – 62,9 км. Сер.шв. – 10,6 км/год. Набір висоти – 1043 м
О 7 ранку ми вже грузимось на паром і з попутним вітерцем переправляємось в с.Устя, що на другому березі (вартість квитка 10 грн з людини). Від Устя до рідного Кам’янця-Подільського всього 15 км, але наш маршрут поки що в інший бік . Сьогодні маємо добратися до Старої Ушиці. Весь шлях – суцільні підйоми та спуски, добре що асфальт більш-менш нормальний. На підйомах часто штовхаємо наші ровери.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Ось нас зустрів мальовничий Китайгород, природа вражає своєю красою. Китайгородське відслонення - всесвітньо відомий геологічний розріз, розташований на околиці села .У 2010 р. увійшов до складу національного природного парку " Подільські Товтри ".Науковці вважають цей розріз унікальним і досліджують його до сьогодні. На інформаційних табло можна почерпнути трішки інформації. Роздивляємось, милуємось краєвидами.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Страшенно дошкуляє спека. Прямуємо далі, проїжджаємо с.Грушка і ось поворот праворуч до Бакотського монастиря. Ухх, захоплює нам дух! Хто тут бував, той зрозуміє, таку красу не передаш на фото. Оглядаємо Бакотський монастир, та спускаємось вниз, нарешті прохолода чудової Бакотської затоки. Після купання піднімаємось до наших залізних коней, та прямуємо на ночівлю в Стару Ушицю. Тут в одного з наших учасників дача, там і ночуємо.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
День 4.25 червня. Всього проїхали – 72,9 км. Сер.шв. – 13,4. Набір висоти – 726 м.
Раненько підйом і знову в путь! На фото роздоріжжя – ліворуч підеш – до Кам’янця попадеш, праворуч підеш – в Дунаївці попадеш. Нам праворуч. Дорога непогана і навіть більш-менш рівнинна, лише два затяжних підйоми на нашому шляху, які долаємо пішки. Біля с.Великий Жванчик гара місцина, тут і влаштовуємо обід.
Зображення
Зображення
Зображення
Після обіду без особливих цікавинок та пригод добираємось до Дунаївців. Не дивлячись на те що це ніби не маленьке смт, ледь знаходимо магазин на нашому шляху, поповнюємось продуктами і рушаємо далі. Їдемо в напрямку до с.Балин, звідти на стару Хмельницьку трассу. Біля с.Сахкамінь ми повертаємо праворуч і заїжджаємо в ліс, стрімко спускаємось до галявини, часом зустрічаються завали з дерев, приходиться долати перешкоди. Тут на галявині чудова місцина, є джерело, поруч тече р.Смотрич. Ось в нас і остання ночівля. На останню вечерю прикупили смаколиків .
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

День 5.26 червня. Всього проїхали – 22,5 км. Сер.шв. – 13,9. Набір висоти – 254 м.
В передчутті близькості рідних домівок, всі встали рано, снідаємо і зі старту важкий підйом через ліс до трасси, довго штовхаємо наші велосипеди. Піднявшись на трасу, з усіх сил крутимо додому. Тут гарна дорога з плавними невеличкими підйомами та спусками. І за 2 годинки ми в Кам’янці-Подільському. Ось і завершився наш похід.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

В дітей залишилось море позитивних вражень. Виявилось, що живучи буквально в кількох десятках кілометрів від таких чудових гарних місцин, більшість з них там не бували. Особливо море вражень отримав хлопчина, який мешкає у Харкові і приїхав на канікули до бабусі, де ми його і завербували в похід . Йому це точно запам’ятається надовго!
Ну ось і все, приїздіть в наші краї, тут гарно, завжди є де стати з наметами, або без них, в районі Бакоти та Старої Ушиці багато людей здають житло.
Бюджет нашої поїздки – всього по 200 грн на харчування.
Вкладення
Безымянный2.JPG

Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей