Як безпечно їздити в місті та за містом? ТОП-10 корисних порад

Тут можна поспілкуватися на вільні велотеми ХТ VS двопідвіс, SRAM VS Shimano, велоновини, велокартинки і т.і.
bossy
*
Повідомлень: 11
З нами з: 20.6.17 06:34
Стать: жін

Як безпечно їздити в місті та за містом? ТОП-10 корисних порад

Повідомлення bossy » 11.9.17 14:23

Знання та дотримання правил дорожнього руху — це, звичайно, добре, адже ви можете в значній мірі убезпечити себе від можливих аварій. На жаль, деякі моменти в них не висвітлені або повністю не розкриті, нам би хотілося представити ТОП-10 корисних порад, які, напевно, врятують вам життя або, як мінімум, вбережуть від травм.
Порадада № 1. Будьте помітними
Чим помітніше ви будете на дорозі, тим краще. Багато ДТП трапляються через те, що водії авто не помічають велосипедиста, він занадто малий, а часом і непоказний. Тому варто звертати на себе увагу, особливо якщо часто катаєте в сутінках або в темний час доби. Гарним вибором буде велоодяг, по-перше, він зробить їзду комфортнішею, по-друге, виготовляється він в яскравих кольорах, що в значній мірі збільшить вашу помітність. Непогано було б, якщо на вашому одязі були присутні світловідбиваючі елементи, вночі вони можуть врятувати вам життя.
Тут варто сказати і про рюкзаки. При його покупці віддавайте перевагу яскравим кольорам. Що толку від вашої яскраво-червоною футболки зі світловідбиваючими смугами, якщо її буде повністю приховувати чорний рюкзак?
У темний час використовуєте габаритні ліхтарі і фари. Навіть найдешевші мигалки зроблять вас в рази помітніше на неосвітленій дорозі.
Порада №2. Безпека понад усе
Дуже часто велосипедисти-початківці нехтують шоломом. Одні намагаються «заощадити», інші скаржаться на те, що використання шолома викликає дискомфорт - все це неправильно. Велосипедист - це найнезахищеніший учасник дорожнього руху, нас не захищає металевий каркас авто, ми не можемо швидко маневрувати, прискорюватися або гальмувати, на відміну від мотоциклістів, тому захисту ми повинні приділяти більше уваги. Заощаджені гроші і пчцття комфорту не йдуть ні в яке порівняння з проломленим черепом, що загрожує смертю або довічним перебуванням вегетативному стані.
Порада №3 Будьте готові до неприємностей
Дорога — це дуже небезпечне місце, як показує статистика тут гине набагато більше людей ніж в зонах військових конфліктів. Навіть якщо ви катаєтеся по тротуарах не варто розслаблятися. Завжди возіть з собою велосипедну і звичайну аптечку. У першій повинні знаходиться запасна камера, клей і латки, у другій антисептики (перекис водню або хлоргекседину біглюконат або йод), бинт, вата.
Не вирушайте з дому без грошей і мобільного телефону. Великих сум брати не варто, але грошей повинно вистачати на те, щоб дістатися громадським транспортом додому, у разі серйозної поломки велосипеда. Телефон необхідний для виклику швидкої допомоги. Це дуже важливо, досить часто трапляється так, що біда приходить звідки не чекали, наприклад, ви зламали руку чи ногу, а поблизу немає жодної живої душі.
Порада №4. Знайте і дотримуйтесь правил дорожнього руху
Правила дорожнього руху придумані не просто так, кожне правило написано кров'ю або людським життям не варто додавати до цього свій внесок.
Бажано вивчити всі правила, щоб розуміти логіку дій водіїв і значення дорожніх знаків, але якщо вам лінь, то слід ретельно вивчити розділ, який стосуеться велосипедистів. Так, як показують вітчизняні реалії, часом дотримання ПДР може загрожувати більшою небезпекою або просто неможливо, проте їх знання в більшості випадків може врятувати життя.
Порада №5. Будьте напоготові
Як вже говорилося вище, дорога — місце досить небезпечне, тому завжди варто задіяти всі головні органи чуття — зір і слух. Таким чином, прослуховування музики через навушники під час їзди буде поганим рішенням. Втім, як і телефонні розмови. Прослуховування музики перешкоджає правильної оцінки дорожньої обстановки, зокрема можна пропустити наближення авто або звук сигналу. А ось розмови по телефони змушують відволікатися і розсіювати увагу, навіть автомобілістам не рекомендується вести розмови за кермом, а про велосипедистів і говорити не варто.
Рада №6 Навчіться гальмувати правильно і вчасно
Проблемою багатьох новачків є невміння гальмувати, нерідкісні випадки коли велосипедист перелітає через кермо при неправильному гальмуванні, тому потренируйте як слід екстрене гальмування — це може врятувати вам життя.
Якщо ви рухаєтеся жвавою дорогою, намагайтеся тримати пальці на ручках гальма, щоб миттєво зреагувати на зміну дорожньої обстановки.
Порада№7 Остерігайтеся маршруток
Велику небезпеку для велосіпедіств в місті складають маршрутні таксі. У гонитві за пасажирами й грошима вони можуть поводитися абсолютно не передбачувано, наприклад, раптово гальмувати або здійснювати несподівані повороти. Намагайтеся триматися від них подалі наскільки це можливо.
Порада №8 Об'їжджайте перешкоди уважно
Об'їжджайте припарковані авто з запасом, багато водіїв, а особливо пасажири можуть відкрити двері перед самим носом велосипедиста. Теж саме можна очікувати на світлофорі, коли пасажири раптово захочуть вийти.
Здійснюйте об'їзний маневр заздалегідь, щоб їдуть позаду вас водії встигли посунутися.
Порада №9 Не панікуйте
Паніка в екстрених ситуаціях ще нікому не допомагала, постарайтеся заспокоїтися і прийняти виважене рішення.
Порада№ 10 Чи не катайте поодинці
В дорозі може трапиться все від поломок до серйозних травм, тому добре щоб з вами їхав хтось, хто зможе надати першу допомогу, викликати швидку або допоможе відремонтувати велосипед. Та й разом катати набагато веселіше.

Аватар користувача
meral
*********
Повідомлень: 3315
З нами з: 30.6.06 10:46
Стать: чол
Звідки: киев, севастопольская пл.

Re: Як безпечно їздити в місті та за містом? ТОП-10 корисних порад

Повідомлення meral » 15.9.17 02:42

11) не ездить в городе.
12) иметь номер мотохелпа.

это все не особо помогает. меня сбили в месте, в котором вообще нельзя было ожидать, что не заметят или собьют, при скорости машины меньше 20кмчас и моей скорости меньше 10. Велосипед был буквально обклеен отражайкой и освещен. Велосипед в тотал, у меня легкие повреждения. Сбил совершенно трезвый и вменяемый набожный еврей с опытом вождения в 10 лет, на совершенно исправной машине, под фонарем, с включенными фарами.

Ну просто он не ожидал там увидеть велосипедиста, и не увидел. Есть такое свойство мозга.
время дает возможность Поиска, и ничего более.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Як безпечно їздити в місті та за містом? ТОП-10 корисних порад

Повідомлення AVVAKUM » 15.9.17 09:09

Сбил набожный еврей
И шо? Теперь в список опасностей для велосипедистов следует включать набожных евреев?
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.


Повернутись до “Вело Теми”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей