Коліна

Обговорення питань нашого здоров'я
Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Колени

Повідомлення Gornostai » 11.3.15 14:24

имxо, все мои личные фантазии
Думаю, что если убрать все посты в этой тем и оставить этот, то тему можно закрывать, и не писать сюда ничего больше.

Спасибо за толковейший пост со стороны пациента, поправляйся.
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
Add.Mor.
* *
Повідомлень: 177
З нами з: 23.6.12 18:18
Skype: add.mor.
Стать: чол

Re: Колени

Повідомлення Add.Mor. » 11.3.15 22:25

Я звертався до кількох лікарів,один сказав що взагалі все в порядку,інший ,до речі який дуже легко гуглиться і має багато хороших відгуків,оглянув мене хвилин за 5-10 і сказав що страшного нічого немає,прописав Мовекс (300 грн. упаковка при курсі долара 8грн) Гель траумель 150 грн. ЛФК,які конкретно врави,я так і не зміг у нього випитати,закачати квадріцепс. Але закачати квадріцепс попри біль і хруст в суглобі-це повна дурниця,тому після легкої спроби я на це забив. Велосипед обидва лікарі дозволили.
Вчора зробив МРТ: В метафазі лівої стегнової кістки візуалізується вогнище кістозного характеру розміром 6х6мм без перифокальних змін кісткового моску.
Субхондральні дегенартивні зміни епіфізів кісток,що утворюють колінний суглоб.Нерівномірне зниження суглобової щілини медіально до 4,5мм,латерально до 5мм. Суглобовий хрящ нерівномірно знижений,покриває суглобові поверхні кісток.
Внутрішня і зовнішня бічні з"вязки чітко простежуються,дегенеративно змінені.
Латеральний меніск знижений по висоті ,чітко прослідковується як гомогенно ,гіпоінтенсивна структура. В проєкції медіального меніску дегенеративні зміни та горизонтальний розрив заднього рогу.
В супрапателлярному та бічних заворотах відмічається наявність рідини товщиною до 3-5 мм.
Висновок: остеоартроз лівого колінного суглоба.Застаріле пошкодження заднього рогу медіального меніску. Кістозні зміни в ділянці дистального метафаза стегнової кістки( постзапального,або післятравматичного характеру)
УЗД взагалі нічого не виявило-здоровий суглоб.
Ось такі пироги, тепер виконую попередні вказівки лікаря і очікую призначеного дня для встановлення остаточного діагнозу і призначення лікування.На скільки серьйозна проблема ще не знаю,але розумію,що пошкодження меніску-це вже не добре.
Історія продовжуеться,час втрачається,гроші вилітають в трубу,ефект близький до нуля. :cry: На жаль мій ортопед не зміг розгледіти на знімаках МРТ пошкоджень меніска, посилаючись на відсутність достатньго досвіду в області колінного суглобу (чесно), тому вколов мені компелекс з льодокаїну і ще якихось там препаратів в коліно,олфен в зад і три пігулки дав додому,для зняття болю,запалення і такого іншого,та відправив на огляд,по його словах до дуже хорошохо,досвідченого хірурга- травматолога з великої букви,зав відділенням травматології,якого важко зловити бо він ледь не Бог.Відправив щоб точно визначити чи є необхідність у хірургічному втручанні. Зловити чудо хірурга у своєму кабінеті мені таки вдалося ,і сталося чудо,з кабінету я вийшов здоровим :ROFL: А якщо без жартів,то супер-хірург відмовився на відріз дивитись томограму,сказав що йому це не потрібно, швиденько оглянув коліно,покрутив,притиснув,позгинав,сказав,що все чудово,можу бігати,грати в футбол,їздити на велосипеді, здоровий!Треба закачувати чотириголовий м"яз. Я звичайно намагався пояснити йому,що вже більш ніж пів року болить коліно,що вправи не дає робити біль і хруст у ньому,що їздити на вело не можу по тій же причині,та лікар вже кадрив якусь молодицю по телефону не звертаючи на мене уваги,сказав лише одну фразу-" Якщо довго турбує,здавай аналізи,приходь,будемо чистити коліно" .От і думаю тепер,здорове у мене коліно,чи потрібно "чистити",іншими словами відповіді я не отримав, дія уколу минула за декілька годин,повернувся додому з тим самим з чим і їхав по лікарнях,тільки в гаманці якось менше папірців стало. Навіть не знаю ,що робити далі,виконую вправи які не спричиняють болю,сиджу на дієті,намагась не падати духом,настрій це важливо ;) Але ж потрібно щось робити ,тому нарив в неті чергового хірурга ,може хто чув ,гуглив, Сергіенко Р.О. якщо не помиляюсь з клініки на Воровського,що у Києві,тільки тепер вони переїхали, по відгуках хорший лікар,багатьом допоміг.Надіюсь ,що він зможе нарешті поставити діагноз,та призначити лікування ,записався на консультацію,очікую. Може ,ще хтось щось зможе порадити ,буду вдячний.

Аватар користувача
nesta
* * * *
Повідомлень: 885
З нами з: 21.3.07 16:41
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Колени

Повідомлення nesta » 12.3.15 01:07

Add.Mor. - я би на Вашому місті сидів би вдома
Востаннє редагувалось 16.3.15 19:09 користувачем nesta, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Add.Mor.
* *
Повідомлень: 177
З нами з: 23.6.12 18:18
Skype: add.mor.
Стать: чол

Re: Колени

Повідомлення Add.Mor. » 12.3.15 09:45

Add.Mor. - я би на Вашому місті сидів би вдома

відповідь під спойлером
Spoiler
Show
Ваш лікар правий, Ви майже здоровий, ваш суглоб згинається, якби все було не добре, то навіть не дуже лікар це би зрозумів, коли не добре, люди не ходять без милиць.
Взагалі не зрозуміло, навіщо Вам щось кололи в коліно, тим паче лідокаін, сидіть краще дома, в теплі-добрі, здоровішим будете, и парірці залишаться в кармані.
Якщо треба, то здайте аналізи, крові та інше, на ревмопроби, на якусь там кислоту и т.д., щоб підтвердити що в Вас є запалення, у себе в р-ній поліклініці, направлення візьміть у терапевта.
Ну приїдете Ви в Київ і що, направлять на ті ж аналізи, в якусь Синеву, де тільки аналіз сечі коштує 120 грн, легше від цього точно не стане.
В ту же поліклінику на Воровського можна попасти безкоштовно, достатньо взяти в поліклініці в своїй, направлення, написане в довільній формі, аби печатки були лікаря и поліклініки.

Ну приїхали Ви, і що далі, гроші капут, ті же яйця тільки в профіль?

Якщо є прямі покази к операції, то операція. МРТ показало застаріле пошкодження, якого може і немає.
Покази якщо є очевидні, то будуть казати за операцію, але потрібно підтверженя кількох адекватних лікарів, але щось мені підказую що таких показів немає.
А якщо не все очевидно, поїдите додому з купою ліків ще на 1000+ грн =), але побували в Києві.

Те що Вам прописали, це взагалі якась маячня, http://tabletki.ua/Мовекс-комфорт/analogi/ , Вам прописали БАД, спарва не в тому що це БАД, а справа в тому що в таких випадках, коли нічого не понятно, прописують артрон-триактив, там такі самі компоненті "ні а чом", але там є трейтій, протизапальне типа, тому він логічніший. Укол це анахронізм, а лідокаїну так взагалі.

Так от, про що це я:
1. здайте аналізи в поліклініці своїй, даби виключити те да те
2. спокій, легка фізкультурка зранку лежачи на кроваті, ногі догори дригом, без напрягу, жодних велосипедів-сноубордів та іншого, поки що, хоча би місяць, що би поняти що з Вами, з кроваті не вставайте поки не хрусне коліно;
3. нестероїдні препарати попийте днів 5-7, вибирайте любі http://tabletki.ua/Мелбек/analogi/ по инструкціі та http://tabletki.ua/Серрата/instructions/
4. в поліклініці є всякі там ФТО, там терапія магнітом та ішною маячнею з гідрокотизоном для зняття гостої фази;
5. зараз не потрібно нічого качати чи закачувати, робити якісь там вправи, тількии спокій щоб зрозуміти чи є біль при буденному житті, чи є негативні наслідки для суглоба.
6. гелем тим що прописали, можете мазати і далі, но якийсь він дуже дорогий, в данному випадку підходить майже все, типа там долобене і аналоги

і лише тоді, коли буде холодне коліно, без набряку, без рідини в суглобі, а лише сухих механічний біль, лише тоді можна и треба їхати до Києва.
Тоді лікар проведе огляд, спитає в яких випадках болить та співставить те що він бачить з тим то показало МРТ, і дасть уже щось, по типу потрібно операція, чи живіть далі без ривків и напрягу, тобто не тягайте мішки з картоплею.

Якщо приїдете зараз, то огляд буде не обїєктивним, так як є рідина в суглобі, те впливає на те, а те на те, рідина від чого в суглобі, від запалення, запалення від чого? його треба збити, та підтвердити аналізами.

перш ніж щось купляти чи приймати, прочитайте інструкцію, и зрозумійте що там за склад, і проти что воно.
а давати себе колоти, порушуючи стерильну капсулу, це не дуже правильно, уже би взяли рідини с суглоба, раз уже штрикнули, подивилися чи не мутна вона, не з кровью (це я фантазую), але так логічніше чим штрикатись лідокаїном, почтитайте лідокаїн-гетьмана, результат буде той же.

за те що, втрачається час не переживайте, коли вже довели ситуацію, що воно заболіло, вже не важно, туди-сюди місяць, головне в цей період спокій суглоба, щоб не доривати те що вже надірвали.
Від того, що ви випьєте на місяць більше БАДу, здоровья більше не стане.

інша справа, якщо у Вас хронічний гострий біль та запалення яке не вчухає та не збивається ліками (я не бачу щоб Вам прописали саме ліки, БАД це не ліки), суглоб не повністю сгинається-розгинається, щось цьюму заважає (шмат меніска наприклад), або є нестабільність суставу, скручує, тіліпається і т.д (тобто щось зі зв"язками), от тоді чемодан и на Київ.

п.с. мені важкувато думати і писати рідною мовою (якийсь суржик вийшов)
п.с2. футбол та ще й оце почитав, в самого щось типу заболіло, чито вижжається
Дякую за розгорнуту відповідь! Справа в тому,що коліно з вигляду абсолютно нормальне,набряку,почервоніння,деформації немає. Не давав ніяких навантажень всю зиму,тобто в режимі спокою декілька місяців як мінімум,краще не стає і навряд чи ще місяць принесе якісь зміни. Аналізи крові здавав,робив загальний з формулою і ще один на інфекцію. Ніяких препаратів не приймаю ,мазі,гелі всї до с..ки,ні якого ефекту. Зараз тільки правильне харчування та легкі фізичні вправи. Коліно не блокується при розгинанні,є відчуття дискомфорту,після кількох розгинань підряд голосно хрусне,дискомфорт зникає,але знову з"являється, майже постійний ниючий біль,іноді сильніше ,іноді майже зникає. Жити звичайно можна,рухатись,ходити,навіть бігати(не знаю чи можна),але це ж не діло,досить довгий час краще не стає. МРТ ні один лікар ще не бачив,крім мого ортопеда,який не розбирається. Боюсь ,щоб час не зіграв проти мого суглобу. На даний час хочаб знати,серьйозність проблеми.

Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Колени

Повідомлення Gornostai » 12.3.15 11:05

Дякую за розгорнуту відповідь! Справа в тому,що коліно з вигляду абсолютно нормальне,набряку,почервоніння,деформації немає. Не давав ніяких навантажень всю зиму,тобто в режимі спокою декілька місяців як мінімум,краще не стає і навряд чи ще місяць принесе якісь зміни. Аналізи крові здавав,робив загальний з формулою і ще один на інфекцію. Ніяких препаратів не приймаю ,мазі,гелі всї до с..ки,ні якого ефекту. Зараз тільки правильне харчування та легкі фізичні вправи. Коліно не блокується при розгинанні,є відчуття дискомфорту,після кількох розгинань підряд голосно хрусне,дискомфорт зникає,але знову з"являється, майже постійний ниючий біль,іноді сильніше ,іноді майже зникає. Жити звичайно можна,рухатись,ходити,навіть бігати(не знаю чи можна),але це ж не діло,досить довгий час краще не стає. МРТ ні один лікар ще не бачив,крім мого ортопеда,який не розбирається. Боюсь ,щоб час не зіграв проти мого суглобу. На даний час хочаб знати,серьйозність проблеми.
Со своей стороны ситуацию вижу так: нет воспалительных процесов, нет выраженых травм и деформаций, поэтому диагноз ставят артроз, что в принципе подтвеждается МРТ.
Артроз процесс медленный и безповоротный, неизвестно, когда он начался, его усиление спровоцировали нагрузки (велосипед, по крайне мере ты это связываешь с ним). Врачам неудобно лечить такие хранические диагнозы (это не воспаление. от которого дал таблетку и ок, или травма, где все более менее очевидно). От этого быстро не избывишься. И вообще не избавишься настолько, чтобы "был как новенький". Конечно нужно еще поспрашивать врачей, может кто-то и возьмется за лечение капитально.
Из плюсов: сустав работоспособный для повседневных нагрузок, полностью функционирует. Я бы сконцентрировался на том, как подобрать образ жизни под такой сустав. В первую очередь использовать качественную обувь с суппинаторами (ксатти, а на плоскостопие смотрели?), нагрузки слабой интенсивности циклического характера (плавание и велосипед на слабых передачах) - это усилит кровоток и образование синовиальной жидкости в суставе. Предварительно "разогревать" колено, возможно согревающими мазями или настойками, массажем.
Возможно (хотя где оно в винницкой области?) физиотерапевтические процедуры.
По медикаментам - они нужны в острые периоды, уколы таблетки, мази. Не увлекайся противовоспалительными, они плохо действуют на слизистую желудка (прием не больше 3-4 дней).

ЗЫ: К сожалению по Виннице травматолога-ортопеда не нашел пока. Напомню- лечение по интернету- чисто рекомендательное.
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
nesta
* * * *
Повідомлень: 885
З нами з: 21.3.07 16:41
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Колени

Повідомлення nesta » 12.3.15 11:07

Серьёзність проблеми - так сама як у всіх, в когось більше, в когось меньше.
Але саме, це той час, коли до опреації ще дуже далеко, але ви вже і не здорові.

Знайдіть когось і покажіть МРТ, а толку? На МРТ є покази до операції, немає, чекайте свій час, він може і не настати ніколи, якщо обережно вестимете себе з коліном.

Що є покращення, у Вас на МРТ є рідина, якщо зараз її немає, це вже покращення, хруст с часом - його голосність має зменшуватисть, це означає що все притирається до нових обставин, та зменшується тиск в суглобі.

Ниючий легкий біль це не нормально, але його нікто нічим не знайде і не підтвердить, важкувата ця справа.
Якщо відчуваєте, що на вечір коліно після важкого дня трохи припухає/тяжким стає - випийте ліки, як сказав, нестероїдне протизапальне мінімальной дозой по інструкціі.

Ви так пишете, шо наче у вас все нормально, але щось не договарююте, або може не розумієте.
Біль має бути від чогось, локалізуйте його, він від запалення чи механічної природи.
Можливо якість МРТ слабкого рівня, слабкий апарат, УЗІ без сенсу, воно працює тільки в руках практика.

Добре тим хто здоровий, і "в кавичках" кому вже є всі покази для операції, а от таке - ні туди і не сюди може тривати вічно.

Хруст, зникає тиск, це добре, а от зв"являється знову, це не добре.

Розмістіть свій МРТ тут http://www.sportmedicine.ru/symposium/viewforum.php?f=1 , може лікар побаче уламок меніска що заважає, чи розрив значних розмірів, и підтвердить необхідність в чому небудь.

В Києві, якщо будете на Вороського, йдіть до
Spoiler
Show
Грека Василя Петровича, він дорогуватий, але саме того рівня як треба.

Аватар користувача
Add.Mor.
* *
Повідомлень: 177
З нами з: 23.6.12 18:18
Skype: add.mor.
Стать: чол

Re: Колени

Повідомлення Add.Mor. » 12.3.15 12:17

Из плюсов: сустав работоспособный для повседневных нагрузок, полностью функционирует. Я бы сконцентрировался на том, как подобрать образ жизни под такой сустав. В первую очередь использовать качественную обувь с суппинаторами (ксатти, а на плоскостопие смотрели?), нагрузки слабой интенсивности циклического характера (плавание и велосипед на слабых передачах) - это усилит кровоток и образование синовиальной жидкости в суставе.
Суглоб працездатний,але постійно болить,при навантаженнях сильніще,хрустить постійно. Кладу ладонь на коліно,розгинаю,таке враження що в середині купа елементів які труться між собою на суху,після кількох розгинань один сильний,гучний "хрусь",ладонню відчутно що колінна чашка подолала якусь перешкоду.Піля цього знову все по колу,декілька розгинань і хруст. На велосипеді їздити не можу взагалі ,ні на яких передачах, починає боліти. За ці пів року,що маю проблему- хруст тільки посилився.
хруст с часом - його голосність має зменшуватисть, це означає що все притирається до нових обставин, та зменшується тиск в суглобі.

Ниючий легкий біль це не нормально, але його нікто нічим не знайде і не підтвердить, важкувата ця справа.
Якщо відчуваєте, що на вечір коліно після важкого дня трохи припухає/тяжким стає - випийте ліки, як сказав, нестероїдне протизапальне мінімальной дозой по інструкціі.

Ви так пишете, шо наче у вас все нормально, але щось не договарююте, або може не розумієте.
Біль має бути від чогось, локалізуйте його, він від запалення чи механічної природи.
Можливо якість МРТ слабкого рівня, слабкий апарат, УЗІ без сенсу, воно працює тільки в руках практика.[/spoiler]
На жаль хруст не зникає і не затихає,хруст і біль явно зв"язані. Звичайно я чгось не розумію,бо не все так однозначно ,болить не однаково і не чітко в одномй і тій самій точці суглобу увесь час. Визначити від чого він самостійно не можу,на жаль. Якщо стати на повністю пряму ногу,перенести на неї вагу тіла і зовсім трішички зігнути в коліні,відчувається ніби в суглобі між великою гомілковою та стегновою кістками є щось,що спричиняє легенький хруст,майже не відчутний і само собою біль,в моменти загострення.Важко пояснити.Коли просто сиджу за компом,коліно ниє ніби десь в середині суглобу,при навантаженнях досить сильний біль прямо під колінною чашечкою,трохи нежче неї. Якось так. В аппаратах МРТ не розбираюсь,але робив діагностику у одному з сучасних центрів.
Дякую!

Аватар користувача
kotyuk
* *
Повідомлень: 50
З нами з: 14.12.14 00:50
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Колени

Повідомлення kotyuk » 14.3.15 01:26

На жаль хруст не зникає і не затихає,хруст і біль явно зв"язані. Звичайно я чгось не розумію,бо не все так однозначно ,болить не однаково і не чітко в одномй і тій самій точці суглобу увесь час. Визначити від чого він самостійно не можу,на жаль. Якщо стати на повністю пряму ногу,перенести на неї вагу тіла і зовсім трішички зігнути в коліні,відчувається ніби в суглобі між великою гомілковою та стегновою кістками є щось,що спричиняє легенький хруст,майже не відчутний і само собою біль,в моменти загострення.Важко пояснити.Коли просто сиджу за компом,коліно ниє ніби десь в середині суглобу,при навантаженнях досить сильний біль прямо під колінною чашечкою,трохи нежче неї. Якось так. В аппаратах МРТ не розбираюсь,але робив діагностику у одному з сучасних центрів.
Дякую!
Скиньте МРТ та описання проблеми (щоб я згадав, в чому справа) на kotyuk@yandex.ru, якщо є диск з МРТ-центра. Я подивлюсь. Тільки так, щоб їх легко було відкрити. Перевірте самі як і чим вони відкриваються з листа - іноді достатньо скопіювати весь вміст диску разом з програмою і перслати все в архіві, і програма відкриє фото, а іноді треба збереги всі фото окремо як JPEG зображення з вікна самої програми.
Може бути синдром медіопателярної складки (medial plica syndrome, shelf syndrome - можете почитати для себе в інтернеті, щоб оцінити наскільки схоже, чи не схоже), що можливо вже трохи потерла хрящ медіального виростка стегна, або на хондромаляцію надколінка. В першому випадку хірургічне артроскопічне лікування, в другому - консервативне. Далеко не обов*язково, що з МРТ можно буде щось зрозуміти, т.я. навіть якісне МРТ не все показує, а якісних центрів у Києві, наприклад, всього кілька, хоча існує їх, напевно, добре за сотню. Але, хто знає. Можливо, МРТ все ж таки щось да покаже)) Може, звісно, і меніск, і ще щось. Але такі речі лікарі навіть по симптомам більш менш виявляють. А цю патологію часто пропускають, адже вона менш відома в нашій країні.
http://kotv91.wix.com/sportsurgery

Аватар користувача
Add.Mor.
* *
Повідомлень: 177
З нами з: 23.6.12 18:18
Skype: add.mor.
Стать: чол

Re: Колени

Повідомлення Add.Mor. » 14.3.15 11:40

Дуже дякую! Відправив вміст диску і скан висновку з МРТ.

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 16.3.15 11:25

Трапилася вперше прикрість з колінами, хоча й не зовсім з колінами, як би це не звучало.

На картинці виділила зони, де відчувається значний біль при поворотах ніг під різним кутом (фото взяла з інтернету, на збільшене в людини ліве коліно не зважати).
Зображення

Коли ходжу, болить найменше. Коли піднімаюся і спускаюсь по сходах, сильно болить. Зовні взагалі ніких ознак немає - ані синьців, ані припухлостей.
Біль симетричний в обох ногах, самі коліна, чашечки, кістки не болять.
Тепер найцікавіше: почалося з незначного болю минулого вівторка і за наступні 5 днів біль зростав, АЛЕ всі ці дні на велосипеді я не їздила!
Вчора за 5 днів проїхала вперше і то 33 км лише. Без лишніх перенавантажень. Цієї ночі вже відчула, що все само собою проходити не збирається.

1. Чи може це залежити від того, що контакти якось не так прикручені (їжджу на контактах менше місяця)? Чи ще від якихось моментів?
2. Якщо звертатися до лікаря, до кого саме?
3. Що це може бути хоча б приблизно, про що варто дізнатися/почитати і більше до такого не доводити?

UPD: щойно від масажиста, тож паралельно запитала про цю халепу з колінами. Сказала, що точно не кістки/не коліна/не чашечки і не рідина навколо колін (не миниск теж). Що відчувається запалення сухожилля і трішки відчувається на тих місцях припухлості.

Найголовніше мені тепер - з"ясувати причину і знати, чого НЕ робити, щоб таке не повторювалося(
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

Аватар користувача
Olz
* * * *
Повідомлень: 519
З нами з: 3.9.09 10:46
Стать: жін

Re: Колени

Повідомлення Olz » 16.3.15 15:22

(никогда не думала, что скажу именно так, но)

пить надо больше
больше
больше

вы с андреем мало пьете.
ну и каденс, канешно.
Сколько людей после знакомства с тобой додумываются прочитать ник "Olz" наоборот? :) ©

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 16.3.15 15:31

Запалення сухожилля (ймовірно) від того, що мало п"ю води? О_о
Минулого року дійсно пила замало, зараз вже, навпаки, навіть змішую себе. коли здається, що пити не хочеться.
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Колени

Повідомлення konst » 16.3.15 15:38

1. Чи може це залежити від того, що контакти якось не так прикручені (їжджу на контактах менше місяця)?
Вполне вероятно. Если до перехода на контакты все было окей, а с ними проблема появляется систематически при прежнем объеме/интенсивности - практически наверняка.
Попробуй поменять угол установки шипов.

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 16.3.15 16:07

1. Чи може це залежити від того, що контакти якось не так прикручені (їжджу на контактах менше місяця)?
Вполне вероятно. Если до перехода на контакты все было окей, а с ними проблема появляется систематически при прежнем объеме/интенсивности - практически наверняка.
Попробуй поменять угол установки шипов.
Наскільки я розумію, з шипами, як і з сідлом, справа суто індивідуальна і треба методом спроб та помилок знайти своє ідеальне положення шипів, так?
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

Аватар користувача
kotyuk
* *
Повідомлень: 50
З нами з: 14.12.14 00:50
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Колени

Повідомлення kotyuk » 16.3.15 19:30

Найбільш схоже на бурсит/тендиніт "гусячої лапки". В інтеренеті інформацію можна пошукати як "pes anserinus bursitis". Це місце кріплення трьох суходжилків до великогомікової кістки. Менш ймовірне, але також не можна повністю виключити, ушкодження медіальних менісків, ще менш ймовірно, але якщо були значні навантаження, то також потрібно перевіряти - стресові переломи або асептичний некроз медіальних виростків вкеликогомілкових кісток.
Якщо пдітвердиться переважно перший варіант (адже цей бурсит може бути сам по собі - досить часто, а іноді супроводжувати ушкодження менісків або інші травми), то лікування зазвичай швидке та ефективне, в більшості випадків консервативне: курс протизапальної терапії (на жаль, заочно рекомендувати конкретні препарати, методи не можу, щоб не наробити гірше), зменшення навантажень, часто корекція положення стопи ортопедичними устилками, якщо є плоскостопість чи вальгусне відхилення стоп, при неефективності можна зробити блокаду (але не в суглоб, а саме в сумку) з дипроспаном у травматолога, якщо не буде протипоказань. Причини можуть бути різні - від перевантаження, особливо на фоні плоскостопості, Х-подібної форми ног, неправильного взуття чи неправильних педаль, до (рідше) аутоімунних проблем, деяких інфекційних проблем, зокрема хламідіозу. Тому, якщо ситуація виникла не в результаті значного перенавантаження або явної травми, то перед блокадою з дипроспаном (або іншим гормональним препаратом, наприклад, дексаметазоном, бетаметазоном, чи гірше гідрокортизоном або кеналогом) у травматолога потрібно виключити принаймін найбільш часті інфекції (здати загальний розгорнутий аналіз крові з лейкоцитами та ШОЕ, здати аналізи на хламідії та мікоплазми) та здати ревмопроби (СРБ, РФ, антистрептолізин-О). При сумнівах щодо будь-якої інфекції гормональні препарати колоти не можна. Якщо проблема з*явилась явно після та в результаті навантаження, то іноді можна обійтись без повного спектру досліджень.
http://kotv91.wix.com/sportsurgery

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 16.3.15 20:46

Дуже дякую за розгорнуту і інформативну відповідь!
Тепер стало страшно(((
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Колени

Повідомлення konst » 16.3.15 21:39

Если долгое время все было хорошо, а потом внезапно появились проблемы, то, помимо лечения симптомов, нужно устранять первопричины.
Когда у меня сбивается шип на обуви (были проблемные туфли, как ни затягивал болты, со временем шип проворачивался), то болит как раз там и так, как описано выше. Лечил соответственно - выставлял правильно шипы и давал коленям отдых.
Себе выставлял шипи эмпирически. Встречал еще такой метод: сесть на край стола, свесить ноги, расслабить и посмотреть, как развернуты ступни. Это и будет исходная точка в поиске правильного положения шипов. Примерно соответствует тому, что у меня получилось в итоге.
Есть еще клинья под шип для компенсации наклона стопы, но с ними я никогда дела не имел.

Вообще у шипа есть свободный ход по несколько градусов вправо-влево. Выставляй так, чтобы этот ход был в обе стороны от удобного положения.

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 16.3.15 23:05

Дякую. Вже з шипами поки трохи змінили, буду аналізувати/дивитися/підлаштовувати. Тепер ще біль зняти треба(
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

Аватар користувача
Zlu
* * * *
Повідомлень: 986
З нами з: 17.4.14 11:11
Стать: чол
Звідки: Дорогожичи

Re: Колени

Повідомлення Zlu » 16.3.15 23:36

У нас на завтра покатушка на 100 км грунтами намечалась. И важная покатушка. Стоит попробовать, как оно в седле? Когда я сильно ушиб ногу, ходить не мог, но педали крутил нормально.
Т.е. если не болит - вперед, если болит - к врачу?
Проявлением наибольшего милосердия в нашем мире является, на мой взгляд, неспособность человеческого разума связать воедино всё, что этот мир в себя включает. (с) ГФЛ
2014: 5499
2015: 9235
2016: 9064
2017: 7533
2018: 6919
2019: 5460
2020: 2508

Аватар користувача
Александр М.
* * * * *
Повідомлень: 1074
З нами з: 1.4.11 20:16
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская площадь

Re: Колени

Повідомлення Александр М. » 17.3.15 00:53

100км это где-то 24000 однообразных оборотов каждой ногой (из расчёта средней скорости 20км/ч и каденса 80об/мин). Если болит, то однозначно поберечься, как доктор сказал. Если недавно болело, а сейчас не болит, то лучше начинать с малых объемов и прислушиваться. 100км это не шутка. И делать упражнения перед поездкой, чтобы суставы подготовить, типа вращения без нагрузки, велосипед, приседания и т.п. при этом болеть, конечно, не должно.
Scientia potentia est.

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Колени

Повідомлення konst » 17.3.15 08:48

Т.е. если не болит - вперед, если болит - к врачу?
Я бы сказал иначе: если болит, то стоит для начала дать коленям отдых и понаблюдать за ними самому. Плюс возможно что-то из нестероидных противовоспалительных, чтобы сбить воспаление при наличии оного.
Просто "к врачу по поводу коленей" - это очень больная тема, ты наверное заметил, тут часто об этом пишут. Найти врача, который будет разбираться, что у тебя там, и лечить, а не пропишет на отвали хондопротекторы, тот еще квест.

Если болит, то от поездки я бы отказался.

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 18.3.15 16:05

Невеличкий підсумок моєї епопеї з колінами, описаної вище.
Перестороги щодо виїзду на 100 км і рекомендації утриматися від навантаження я прочитала вже після того, як ці 100+ км грунтами проїхала.
Ну не могла і не хотіла я провести свій ДН у лікарні (куди думала сходити), а не на велосипеді.
Зранку перед виїздом на старт коліна боліли досить сильно, сідати нормально на вел і розукрутитися було важко. По дорозі до точки старту я все ще не була впевнена, що поїду на саму покатушку. Подумала, що доїду до точки старту і може й буду змушена повернутися. Але з продовженням педалювання біль себе проявляв все менше. Вже після десь 50-ти км майже зовсім не відчувала навіть при повертанні ноги під різними кутами, а коли після 105 км повернулася ледь жива додому, було враження, що коліна взяли й одужали. Гаряча ванна після покатушки + мазь. На сьогодні болить лише, коли доторкаюся до місця навколо колін, а не так, як позавчора, коли підійматися і спускатися сходами не могла. Не знаю, як воно точно закінчиться і що там далі мені світить, але на разі ситуація саме така.
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км

Аватар користувача
Anton_gotos
Модератор
Повідомлень: 4591
З нами з: 11.7.07 18:52
Стать: чол

Re: Колени

Повідомлення Anton_gotos » 18.3.15 16:43

Невеличкий підсумок моєї епопеї з колінами, описаної вище.
Перестороги щодо виїзду на 100 км і рекомендації утриматися від навантаження я прочитала вже після того, як ці 100+ км грунтами проїхала.
Ну не могла і не хотіла я провести свій ДН у лікарні (куди думала сходити), а не на велосипеді.
Зранку перед виїздом на старт коліна боліли досить сильно, сідати нормально на вел і розукрутитися було важко. По дорозі до точки старту я все ще не була впевнена, що поїду на саму покатушку. Подумала, що доїду до точки старту і може й буду змушена повернутися. Але з продовженням педалювання біль себе проявляв все менше. Вже після десь 50-ти км майже зовсім не відчувала навіть при повертанні ноги під різними кутами, а коли після 105 км повернулася ледь жива додому, було враження, що коліна взяли й одужали. Гаряча ванна після покатушки + мазь. На сьогодні болить лише, коли доторкаюся до місця навколо колін, а не так, як позавчора, коли підійматися і спускатися сходами не могла. Не знаю, як воно точно закінчиться і що там далі мені світить, але на разі ситуація саме така.
Аналогичная история была и у меня. После пары неистовых покатушек, мои колени на меня решили обидеться и начали болеть (недели две болели). Но это ведь не повод пропускать замечательную покатушку по интересных местам и факт ее продолжительности в 233 км (от дома к дому) также был проигнорирован. С начала покатушки колени болели, апхил в триполье заехал почти пешком, потом боль стала меньше, а после очередного подъема на километре этак 70-ом я вовсе забыл про боль в коленях (когда точно это произошло сказать сложно так как реально забыл тогда что колени вообще болели и просто ехал дальше). В итоге уже почти четыре года прошло после той покатушки, колени не беспокоят :Yahoo!:
* П.с. - я вовсе не советую и не популяризирую подобные методы, а напротив считаю что это неправильно. У меня попросту выхода не было, не пропускать ведь покатушку :pardon:

Аватар користувача
Eagletwist
* *
Повідомлень: 113
З нами з: 3.2.13 23:03
Skype: eagletwist
Стать: чол
Звідки: Київ, КПІ

Re: Колени

Повідомлення Eagletwist » 19.3.15 11:21

Невеличкий підсумок моєї епопеї з колінами, описаної вище.
Перестороги щодо виїзду на 100 км і рекомендації утриматися від навантаження я прочитала вже після того, як ці 100+ км грунтами проїхала.
Ну не могла і не хотіла я провести свій ДН у лікарні (куди думала сходити), а не на велосипеді.ц
Зранку перед виїздом на старт коліна боліли досить сильно, сідати нормально на вел і розукрутитися було важко. По дорозі до точки старту я все ще не була впевнена, що поїду на саму покатушку. Подумала, що доїду до точки старту і може й буду змушена повернутися. Але з продовженням педалювання біль себе проявляв все менше. Вже після десь 50-ти км майже зовсім не відчувала навіть при повертанні ноги під різними кутами, а коли після 105 км повернулася ледь жива додому, було враження, що коліна взяли й одужали. Гаряча ванна після покатушки + мазь. На сьогодні болить лише, коли доторкаюся до місця навколо колін, а не так, як позавчора, коли підійматися і спускатися сходами не могла. Не знаю, як воно точно закінчиться і що там далі мені світить, але на разі ситуація саме така.
То я дивлюсь в тебе теж не пройшло швидко? Я от щось досі мучаюся після тієї покатухи… хоча іноді думаю якщо б повністю зняв навантаження - може вже й прошло б, але ж тут тільки трохи відпускало - то катну трохи, то на тренування сходжу. А тепер думаю що робити зі своїми грандіозними (порівнянно із минулою кількістю проїжджаємих километрів) бреветними планами =(

Аватар користувача
VeloPingvin
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 10.4.14 16:36
Стать: жін
Звідки: Київ, Дорогожичі

Re: Колени

Повідомлення VeloPingvin » 19.3.15 12:35

То я дивлюсь в тебе теж не пройшло швидко? Я от щось досі мучаюся після тієї покатухи… хоча іноді думаю якщо б повністю зняв навантаження - може вже й прошло б, але ж тут тільки трохи відпускало - то катну трохи, то на тренування сходжу. А тепер думаю що робити зі своїми грандіозними (порівнянно із минулою кількістю проїжджаємих километрів) бреветними планами =(
Так, остаточно ще коліна боліти не перестали, просто я стала ходити нормально, а не перевалюватися на "негнущихся" ногах, як пингвин.
Вчора ввечері невелику дистанцію поїздила і сьогодні ліве коліно поболює, але сьогодні ввечері має бути довша покатушка і тепер знову вже перед поїздкою намажу маззю і обмотаю еластичним бинтом. І от завтра зранку вже щось для себе підсумую, судячи з того, як почуватимусь.

Щодо бреветів, тут вже тобі вирішувати самому. Або з лікарем)
2014 - 4.133 км
2015 - 7.209 км
2016 - 10.725 км
2017 - 7.532 км


Повернутись до “Здоров'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей